Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pilotenstaking bedreigt voortbestaan luchtvaartmaatschappij SAS

Pilotenstaking bedreigt voortbestaan luchtvaartmaatschappij SAS

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - SAS waarschuwt dat het voortbestaan van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij wordt bedreigd door de aanhoudende staking van de piloten. De staking die al elf dagen duurt heeft tot nu toe geleid tot het annuleren van 2550 vluchten en kost volgens het bedrijf 100 miljoen tot 130 miljoen Deense kroon per dag. Dat is omgerekend ruim 13 miljoen tot 17,5 miljoen euro.

De geplaagde luchtvaartmaatschappij heeft een faillissementsaanvraag ingediend in de Verenigde Staten om zo uitstel van betaling te krijgen. Ondertussen voert SAS gesprekken met potentiële geldschieters om als onderdeel van die aanvraag een noodfinanciering te krijgen van 700 miljoen dollar.

"De staking zet het succes van het juridische proces rond de aanvraag van uitstel van betaling, en uiteindelijk het voortbestaan van het bedrijf op het spel", zei de Nederlandse topman Anko van der Werff in een verklaring. SAS probeert op korte termijn noodfinanciering te krijgen, maar moet daarvoor wel aantonen dat het een jaarlijkse kostenbesparing van 7,5 miljard Deense kroon (zo'n 1 miljard euro) kan realiseren. En dat doel wordt volgens de topman elke dag moeilijker door de staking.

SAS, dat tijdens de coronacrisis duizenden banen schrapte, lanceerde in februari een herstructureringsplan omdat het door de pandemie een enorme financiële klap kreeg. Volgens de piloten wil de luchtvaartmaatschappij onder meer hun lonen met meer dan 30 procent verlagen en hebben ze besloten het werk neer te leggen.

Meer uit Financieel

Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

50 minuten geleden
Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

6 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

7 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

8 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

10 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

10 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

13 uur geleden