Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pilotenstaking bedreigt voortbestaan luchtvaartmaatschappij SAS

Pilotenstaking bedreigt voortbestaan luchtvaartmaatschappij SAS

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - SAS waarschuwt dat het voortbestaan van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij wordt bedreigd door de aanhoudende staking van de piloten. De staking die al elf dagen duurt heeft tot nu toe geleid tot het annuleren van 2550 vluchten en kost volgens het bedrijf 100 miljoen tot 130 miljoen Deense kroon per dag. Dat is omgerekend ruim 13 miljoen tot 17,5 miljoen euro.

De geplaagde luchtvaartmaatschappij heeft een faillissementsaanvraag ingediend in de Verenigde Staten om zo uitstel van betaling te krijgen. Ondertussen voert SAS gesprekken met potentiële geldschieters om als onderdeel van die aanvraag een noodfinanciering te krijgen van 700 miljoen dollar.

"De staking zet het succes van het juridische proces rond de aanvraag van uitstel van betaling, en uiteindelijk het voortbestaan van het bedrijf op het spel", zei de Nederlandse topman Anko van der Werff in een verklaring. SAS probeert op korte termijn noodfinanciering te krijgen, maar moet daarvoor wel aantonen dat het een jaarlijkse kostenbesparing van 7,5 miljard Deense kroon (zo'n 1 miljard euro) kan realiseren. En dat doel wordt volgens de topman elke dag moeilijker door de staking.

SAS, dat tijdens de coronacrisis duizenden banen schrapte, lanceerde in februari een herstructureringsplan omdat het door de pandemie een enorme financiële klap kreeg. Volgens de piloten wil de luchtvaartmaatschappij onder meer hun lonen met meer dan 30 procent verlagen en hebben ze besloten het werk neer te leggen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

4 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

8 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

9 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

10 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

11 uur geleden