Pilotenbond verliest zaak over inzet vlieginstructeurs Transavia
HAARLEM (ANP) - Pilotenvakbond VNV heeft ongelijk gekregen in een rechtszaak tegen Transavia over de inhuur van externe vlieginstructeurs. De bond wilde via een kort geding voorkomen dat de luchtvaartmaatschappij instructeurs van buiten het bedrijf zou inzetten om piloten op te leiden voor het besturen van nieuwe vliegtuigen. Maar de rechtbank van Noord-Holland wijst erop dat Transavia de komende tijd ook vaker van de diensten van eigen instructeurs gebruikmaakt.
De kwestie draait om de overstap van Transavia van Boeing 737-vliegtuigen op de Airbus 320 en 321. Daarvoor moet de budgetvlieger zo'n zevenhonderd piloten omscholen, waarvoor externe instructeurs nodig zijn. Maar VNV wees in het kort geding op afspraken uit 2014, die Transavia zouden verplichten eigen instructeurs in te zetten of in ieder geval toestemming te vragen aan de pilotenbond voor de inzet van opleiders van buiten.
VNV erkende daarbij dat Transavia niet genoeg geschikt personeel heeft om de opleidingen intern te regelen. Toch wilde de bond een financiële compensatie, onder andere omdat de inzet van externe instructeurs nadelig kan uitpakken voor de carrière van Transavia-personeel.
'Eenzijdig aanpassen'
De rechter vindt de bezwaren van VNV onterecht. Transavia heeft namelijk aangegeven dat de eigen instructeurs de komende jaren veel meer werk zullen hebben dan de afgelopen tijd. Daardoor is volgens de rechtbank ook geen spoed nodig bij een oordeel over het wel of niet inzetten van externe instructeurs, dus heeft VNV onterecht een kort geding aangespannen.
De VNV bestudeert de uitspraak en moet nog beslissen over eventuele juridische vervolgstappen, zoals een hoger beroep. "De VNV heeft zicht altijd ingezet om in overleg met Transavia tot afspraken te komen. De gang naar de rechter was helaas noodzakelijk omdat de partijen verschilden van mening over de rechtmatigheid van een eenzijdig aanpassen van de geldende cao", reageert een woordvoerder van de vakbond.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
52 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein heeft in het tweede kwartaal minder omzet behaald in Europa. De verkopen daalden volgens het Chinese bedrijf onder meer vanwege teruggeschroefde uitgaven aan onlineadvertenties, vooruitlopend op de veranderende regels voor invoerrechten in de Europese Unie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met verliezen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Dat kwam onder meer door hernieuwde zorgen bij beleggers dat de inflatie verder wordt aangejaagd nu de olieprijzen weer stijgen. Daarnaast zijn beurshandelaren voorzichtig in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deze kerst laten mensen zich bij het online zoeken naar cadeaus vooral adviseren door chatbots zoals ChatGPT. Dat blijkt uit onderzoek van Adobe Analytics naar het koopgedrag van consumenten in de Verenigde Staten.
2 uur geleden