Piloten en verkeersleiding in de fout bij vliegtuigcrash Pakistan
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Piloten en de Pakistaanse luchtverkeersleiding maakten fouten voorafgaand aan de vliegtuigcrash in Karachi vorige maand. Volgens de minister van Luchtvaart blijkt uit onderzoek dat de gebruikelijke procedures niet werden gevolgd. Door het vliegtuigongeluk kwamen 97 personen om het leven.
De minister, die het onderzoeksrapport woensdag aan het parlement presenteerde, zei dat de piloten niet "gefocust" waren omdat zij discussieerden over de coronapandemie. Dat gebeurde tijdens de eerste landingspoging, terwijl de piloten de automatische piloot hadden uitgeschakeld. De minister noemde de piloten "te zelfverzekerd", waaraan hij toevoegde dat het vliegtuig twee keer zo hoog vloog als normaal bij het inzetten van de landing.
Daarop negeerden de piloten en de luchtverkeersleiding de standaardprocedures, wat leidde tot een noodlandingspoging. Toen die moest worden afgebroken, raakten de motoren van het vliegtuig zodanig beschadigd, dat het toestel bij een tweede landingspoging neerstortte. Het vliegtuig was "100 procent in orde" voor het opsteeg, verklaarde de bewindsman.
Slechte reputatie
Het onderzoek naar de crash is uitgevoerd door de Pakistaanse Autoriteiten, Franse overheidsfunctionarissen en experts uit de luchtvaartsector. Zij hebben data geanalyseerd en de opnames uit de cockpit van het ramptoestel beluisterd.
De Airbus A320 van Pakistan International Airlines stortte op 22 mei neer in een woonwijk in de miljoenenstad Karachi, waarbij zo'n 29 huizen beschadigd raakten. De vliegramp was de ergste in Pakistan in acht jaar. Slechts twee van de 99 inzittenden overleefden de crash. Het vliegtuig was opgestegen in Lahore, zo'n 1200 kilometer ten noordoosten van de uiteindelijke rampplek. Veel van de inzittenden waren op weg naar familie om de volgende dag samen het Suikerfeest te vieren.
Pakistan heeft een slechte reputatie op het gebied van vliegveiligheid. Bij de dodelijkste crash ooit in het land in 2010 kwamen 152 personen om. In 2016 vloog een toestel van Pakistan International Airlines in brand nadat een van de twee motoren was uitgevallen, met veertig doden tot gevolg. In 2013 werd een Pakistaanse piloot in het Verenigd Koninkrijk aangehouden omdat hij dronken was.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung kiest geen partij in het onlangs gerezen diplomatieke conflict tussen China en Japan. Dat zei Lee woensdag tijdens zijn persconferentie ter gelegenheid van de herdenking van de staat van beleg op 3 december in Zuid-Korea. Exact een jaar geleden riep Lee's voorganger, de inmiddels afgezette Yoon Suk-yeol, die af.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Raad heeft woensdag een akkoord bereikt met het Europees Parlement over de geleidelijke afschaffing van de Russische gasimport tegen 2027. Het akkoord past in breder Europees beleid om de afhankelijkheid van Russische energie te beëindigen.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Republikeinen en Democraten in het Amerikaanse Congres willen voorkomen dat hun regering een aanval op Venezolaans grondgebied uitvoert. De parlementariërs zeiden dinsdag (lokale tijd) dat ze daartoe resoluties zullen indienen die president Donald Trump verbieden om zonder parlementaire goedkeuring een aanval te bevelen.
55 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP) - De Palestijnse journalist Mahmoud Wadi is gedood bij een Israëlische droneaanval in de Gazastrook, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. Een andere journalist raakte gewond bij dezelfde aanval, die plaatsvond in de zuidelijke stad Khan Younis.
3 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in Soedan moeten worden onderzocht als oorlogsmisdaden, meldt Amnesty International in een rapport. Afgelopen april voerde de RSF de grootschalige aanval uit op een opvangkamp in de buurt van el-Fasher.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en de Verenigde Staten hebben geen compromis bereikt over vrede in Oekraïne, en "vrede is niet dichterbij, maar ook niet verder weg". Dat zei Kremlin-functionaris Joeri Oesjakov na afloop van gesprekken die de Russische president Vladimir Poetin in Moskou voerde met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Trump.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het overleg tussen de Russische president Vladimir Poetin en de twee onderhandelaars van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump is afgelopen, meldt het Kremlin. De gesprekken met gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner hebben bijna vijf uur geduurd.
5 uur geleden