Piloten en verkeersleiding in de fout bij vliegtuigcrash Pakistan
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Piloten en de Pakistaanse luchtverkeersleiding maakten fouten voorafgaand aan de vliegtuigcrash in Karachi vorige maand. Volgens de minister van Luchtvaart blijkt uit onderzoek dat de gebruikelijke procedures niet werden gevolgd. Door het vliegtuigongeluk kwamen 97 personen om het leven.
De minister, die het onderzoeksrapport woensdag aan het parlement presenteerde, zei dat de piloten niet "gefocust" waren omdat zij discussieerden over de coronapandemie. Dat gebeurde tijdens de eerste landingspoging, terwijl de piloten de automatische piloot hadden uitgeschakeld. De minister noemde de piloten "te zelfverzekerd", waaraan hij toevoegde dat het vliegtuig twee keer zo hoog vloog als normaal bij het inzetten van de landing.
Daarop negeerden de piloten en de luchtverkeersleiding de standaardprocedures, wat leidde tot een noodlandingspoging. Toen die moest worden afgebroken, raakten de motoren van het vliegtuig zodanig beschadigd, dat het toestel bij een tweede landingspoging neerstortte. Het vliegtuig was "100 procent in orde" voor het opsteeg, verklaarde de bewindsman.
Slechte reputatie
Het onderzoek naar de crash is uitgevoerd door de Pakistaanse Autoriteiten, Franse overheidsfunctionarissen en experts uit de luchtvaartsector. Zij hebben data geanalyseerd en de opnames uit de cockpit van het ramptoestel beluisterd.
De Airbus A320 van Pakistan International Airlines stortte op 22 mei neer in een woonwijk in de miljoenenstad Karachi, waarbij zo'n 29 huizen beschadigd raakten. De vliegramp was de ergste in Pakistan in acht jaar. Slechts twee van de 99 inzittenden overleefden de crash. Het vliegtuig was opgestegen in Lahore, zo'n 1200 kilometer ten noordoosten van de uiteindelijke rampplek. Veel van de inzittenden waren op weg naar familie om de volgende dag samen het Suikerfeest te vieren.
Pakistan heeft een slechte reputatie op het gebied van vliegveiligheid. Bij de dodelijkste crash ooit in het land in 2010 kwamen 152 personen om. In 2016 vloog een toestel van Pakistan International Airlines in brand nadat een van de twee motoren was uitgevallen, met veertig doden tot gevolg. In 2013 werd een Pakistaanse piloot in het Verenigd Koninkrijk aangehouden omdat hij dronken was.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt binnenkort de eerste uitbetaling van de EU-lening van 90 miljard, meldt de Europese Commissie. Het gaat om 3,2 miljard euro, dat voor 1 juli wordt uitbetaald.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."
51 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.
57 minuten geledenVILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.
2 uur geleden