Pieter Verwijs: 'Zonder sport op tv val ik wel een beetje in een zwart gat'
Pieter Verwijs uit Sint-Annaland kijkt altijd uit naar de zomer. Niet alleen vanwege de vakantie en de quality time met zijn gezin, maar óók om te genieten van alle sportieve (wereld)prestaties. Zijn echtgenote vindt het wel prima dat de sportzomer nu een stuk minder tijd vergt, maar Pieter zelf vestigt al zijn hoop op de nazomer en het najaar waarin er veel wordt ingehaald.
"Voetbal, Formule 1, de Spelen, wielrennen. Ik kijk het allemaal. Als kind al keek ik samen met mijn vader en mijn broers en dan natuurlijk vooral naar de grote sportevenementen. Inmiddels kijkt mijn oudste zoontje ook graag mee. Niet lang hoor, maar hij vindt het wel leuk om voetbal, racen of wielrennen te kijken. Dat laatste heeft ook mijn voorkeur. Vooral de Tour de France. Die prestaties, de tactiek, maar zeker ook de landschappen. Dat is genieten. We eten dan ook niet voordat er die dag gefinisht is." Deze zomer wordt er echter bar weinig sport gekeken en daar moet Pieter wel even aan wennen. "Wel een beetje een zwart gat", zegt hij lachend. "Je bent zo gewend om het te volgen. Mijn vrouw bevalt het wel zo, voor haar hoeft het niet meer terug te komen, grapte ze. Ze vindt het niet erg dat ik veel sport kijk, maar zelf geeft ze er niets om." Pieter zegt het EK Voetbal niet zo gemist te hebben. "Ik ben meer van het clubvoetbal. Feyenoord. Erg jammer dat de competitie niet wordt opgepakt zoals elders, dan had je een eerlijk eind van de Nederlandse competitie gehad." Pieter kijkt uit naar de nazomer en het najaar. "Als corona geen roet in het eten gooit, wordt het een mooi najaar met alsnog een vol programma." [n]
Meer uit Tholen
THOLEN - Met de voorjaarsvakantie voor de deur heeft het team Jij op Tholen weer een programma voor kinderen en jongeren. De jeugd kan zich uitleven tijdens een potje bowlen, voetballen in het duister en op springkussens. Inschrijven is vanaf vanavond mogelijk, maar wees er snel bij want vol is vol.
11 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 13 in de Derde Klasse.
16 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De politie heeft gisteravond via Burgernet een waarschuwing verspreid voor oplichters die actief zijn in Bergen op Zoom en Tholen. Zij doen zich voor als agenten en proberen op die manier geld en andere bezittingen van inwoners buit te maken.
18 uur geledenSCHELLUINEN/SCHERPENISSE - Dominee L. Blok, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten, is op 14 januari in zijn woonplaats Schelluinen overleden. Hij werd 83 jaar. Blok stond tot op hoge leeftijd in de eredienst en leidde onder meer de bevestigingsdienst van zijn zoon in Scherpenisse.
1 dag geledenGRÔÔT PESÔÔT - Al wekenlang was onder de Vosmeerse jeugd de spanning voelbaar. Wie zouden de nieuwe jeugdprinses, jeugdnar, jeugdboer of jeugdpolitie worden en de komende Woaidaehen hand in hand lopen met Prins Leroy, Nar Silla, Boer Pot en Pliessie Witte? En of het zo zou moeten zijn: er waren precies elf aanmeldingen van Vosmeerse Luusjes. In uitzendingen van Luuze TV was te zien dat de hofhouding het dit jaar eerst zonder jeugdgevolg wilde proberen, maar dit bleek geen optie, zo blikt Prins Leroy terug.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Rijkswaterstaat begint vanavond met het verwijderen van roest op de Thoolse brug. Door de werkzaamheden is de brug tussen Halsteren en Tholen tien avonden en nachten dicht. Van 20.00 tot 06.00 uur is de hoofdrijbaan volledig afgesloten voor weggebruikers.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: bestuurslid Thana Kammeijer en vrijwilliger Saar van Keulen van Stichting Goed Ontmoet.
2 dagen geleden