Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pieter Omtzigt goed voor bijna vijf zetels voor CDA

Pieter Omtzigt goed voor bijna vijf zetels voor CDA

DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt, nummer twee van het CDA, heeft in zijn eentje bijna vijf zetels binnengesleept voor zijn partij. De Enschedeër kreeg de steun van 342.472 kiezers bij de Tweede Kamerverkiezingen vorige week. Slechts zes kandidaten, allemaal lijsttrekkers, haalden nog meer stemmen. Een van hen is CDA-lijsttrekker Wopke Hoekstra, die 437.240 stemmen kreeg.

Bij de Kamerverkiezingen vier jaar geleden kreeg Omtzigt 97.638 stemmen. In 2012 stemden 36.750 mensen op hem en in 2010 kreeg hij 4718 stemmen.

Omtzigt geldt als luis in de pels op het Binnenhof. Hij kwam onder meer op voor de slachtoffers van de toeslagenaffaire. Momenteel zit hij overwerkt thuis. Op aantekeningen van de inmiddels opgestapte verkenner Kajsa Ollongren, die werden vastgelegd door een ANP-fotograaf, was te zien dat bij de kabinetsformatie wordt gesproken over een "functie elders" voor Omtzigt. Het was een van de "aandachtspunten" van Ollongren voor verkenningsgesprekken met VVD-leider Mark Rutte en D66-leider Sigrid Kaag.

De Kiesraad heeft vrijdag de definitieve uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer vastgesteld. Premier Mark Rutte heeft van alle kandidaten de meeste stemmen gekregen: 1.977.651. Sigrid Kaag (D66) werd tweede met 1.237.897 stemmen. Geert Wilders (PVV) ontving 1.004.605 stemmen. Ook Lilian Marijnissen (SP, 416.690) en Lilianne Ploumen (PvdA, 401.880) kregen meer stemmen dan Omtzigt.

Forum voor Democratie kende net als het CDA ook twee grote stemmentrekkers. Lijsttrekker Thierry Baudet heeft 245.323 stemmen gekregen, nummer twee Wybren van Haga 241.193. Dat is een verschil van 4130 stemmen. Van alle mensen die op Forum hebben gestemd, koos 46,9 procent voor Baudet en 46,1 procent voor Van Haga.

Renske Leijten (SP), die zich net als Omtzigt inzette voor de gedupeerde ouders in de toeslagenaffaire, werd ook met voorkeursstemmen herkozen. Zij kreeg 143.924 stemmen.

Meer uit Politiek

Nederland krijgt 'brede steun' voor uitnodigen Zelensky op top

ANTALYA (ANP) - Veel NAVO-landen steunen het Nederlandse pleidooi om de Oekraïense president uit te nodigen voor de NAVO-top in Den Haag, zegt buitenlandminister Caspar Veldkamp. President Volodymyr Zelensky's komst is onzeker door bezwaren van de Verenigde Staten daartegen.

2 uur geleden
Keijzer werkt aan wet om alleen corporatiehuur te bevriezen

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer werkt aan een wetsvoorstel om de sociale huren alleen te bevriezen voor woningcorporaties en niet voor particuliere verhuurders. Dat zeggen ingewijden tegen het ANP. Als ze dit wetsvoorstel daadwerkelijk wil indienen, is daar veel haast bij, omdat woningcorporaties doorgaans in juli de huren verhogen.

2 uur geleden
Provinciehoofden vragen Faber om spreidingswet niet in te trekken

ASSEN (ANP) - De twaalf commissarissen van de Koning hebben het kabinet opgeroepen om de spreidingswet niet in te trekken. Volgens hen werkt de vorig jaar ingevoerde wet juist goed. "De spreidingswet is een goede oplossing voor de problemen in de asielopvang en biedt een noodzakelijk instrument om te komen tot een robuust stelsel voor de opvang en verdeling van vluchtelingen over het land", aldus de zogeheten Kring van commissarissen.

4 uur geleden
Peiling: nieuwe maatregelen coalitie kunnen kiezers niet bekoren

DEN HAAG (ANP) - De afspraken die PVV, VVD, NSC en BBB onlangs hebben vastgelegd in de voorjaarsnota, vallen slecht bij kiezers van zowel oppositie- als coalitiepartijen. In een peiling van Ipsos I&O die donderdag is gepubliceerd komt naar voren dat slechts 10 procent van alle kiezers vindt dat het kabinet goede maatregelen neemt. Een derde (33 procent) noemt ze juist (zeer) 'slecht'. Vooral VVD-kiezers tonen zich weinig enthousiast.

9 uur geleden
Joseph volhardt ondanks zoveelste kritiek: NSC-pensioenplan kan

DEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Agnes Joseph blijft erbij: het NSC-plan om deelnemers van pensioenfondsen inspraak te geven kan gewoon worden uitgevoerd. Woensdag kreeg ze voor de zoveelste keer kritiek op haar plan, wederom van haar 'eigen' minister Eddy van Hijum (NSC, Sociale Zaken). Eerder kreeg ze al verzengende oordelen van onder meer de Raad van State, de Autoriteit Financiële Markten en De Nederlandsche Bank.

18 uur geleden
Hilversumse wethouder die opstapte om Gaza-conflict terug op post

HILVERSUM (ANP) - De Hilversumse wethouder Bart Heller die afgelopen maart zijn ontslag indiende vanwege een conflict over zijn standpunt over Gaza, is opnieuw benoemd als wethouder (GroenLinks). Het conflict ging over een reactie van Heller op een verzoek om steun te betuigen aan een Israëlische familie van wie een moeder en twee kinderen werden ontvoerd en dit niet overleefden.

18 uur geleden
Israëlische ambassadeur geschokt door oproep Halsema aan kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland Modi Ephraim zegt "diep geschokt" te zijn door de oproep van Femke Halsema eerder op de dag. De burgemeester van Amsterdam riep het kabinet op om Israël tot de orde te roepen en "de gruwelijkheid van de mensenrechtenschendingen" te veroordelen.

20 uur geleden