Piet Roos maakt gedicht over Bevrijdingsdag
BEVRIJDINGSDAG
Weg waren stampende laarzen,
weg helmen, geweren en haat,
We waren weer heerlijk zelfstandig,
weer zeggen waar het op staat.
De straat waar ik woonde was ’n puinhoop,
we wisten niet beter voorwaar.
Maar iedereen feestte en was vrolijk,
we hielden gewoon van elkaar.
Niet bang meer, niet schrikken, niet schuilen
geen toezicht op ons gedrag.
Gewoon proberen jezelf te hervinden,
kijken of iets wel of niet mag.
BEVRIJDINGSDAG, het woord ademt vrede,
en vrede staat immers voor VRIJ!
BEVRIJDINGSDAG blijft ons bevrijden,
voor iedereen, voor jou en voor mij.
Piet Roos – 5 mei 2021
Meer uit Tholen
THOLEN - Het Oude Stadhuis van Tholen was afgelopen zaterdag in vocale Franse sfeer.
13 uur geledenZEELAND - Het belooft vandaag opnieuw een onstuimige dag te worden. Nadat er vannacht hevige buien over de provincie trokken, waarschuwt het KNMI voor vanmiddag opnieuw voor plaatselijk stevige onweersbuien. Daarom geldt tussen 12:00 uur en 17:00 uur code geel.
17 uur geledenTHOLEN - De Raad van Toezicht heeft bekend gemaakt dat de heer Maurice Laban is benoemd tot bestuurder van Schutse Zorg Tholen. Hij zal per 1 november a.s. starten. Tot 1 november zal Jacqueline van Ginneken aanblijven als bestuurder a.i..
17 uur geledenSINT-ANNALAND - Zelf aardappelen uit de Zeeuwse klei halen, een frietje eten en kennismaken met het werk van een teler. Dat kan zaterdag 5 september tijdens de Nationale Aardappelrooidag bij Landbouwbedrijf Kooijman in Sint-Annaland. Gedeputeerde Arno Vael geeft om 11.00 uur het officiële startsein.
1 dag geledenTHOLEN - Traditiegetrouw organiseert Euromarkt ook dit jaar weer de Thoolse braderie, de laatste braderie deze zomer van het eiland Tholen en Sint Philipsland. Bezoekers kunnen zich verheugen op twee dagen vol gezelligheid, winkelen en entertainment in het historische centrum van Tholen.
1 dag geledenZEELAND - Het wordt vandaag een broeierig warme dag die eindigt met hevige regen- en onweersbuien. Vanaf 22:00 geldt code geel, waarschuwt het KNMI. "Bij de onweersbuien is er kans op windstoten, hagel en veel regen in korte tijd. Lokale wateroverlast is mogelijk."
1 dag geledenTHOLEN - Aan de Postweg in Tholen moet een tijdelijke noodopvang komen voor ongeveer 150 asielzoekers. De opvang blijft maximaal 2,5 jaar open. Daarmee kiest de gemeente voor een kortere opvangperiode dan eerder was voorzien.
2 dagen geleden