Piepers en walkietalkies niet welkom op het vliegveld van Beiroet
BEIROET (ANP/AFP) - Mensen mogen hun piepers en walkietalkies niet meer meenemen naar de luchthaven van Beiroet. Het is per direct tot nader order verboden om zulke apparaten mee te nemen in het vliegtuig, en de beveiliging kan ze in beslag nemen, heeft de Libanese luchtvaartautoriteit volgens het staatspersbureau NNA bekendgemaakt. Vermoedelijk honderden walkietalkies en duizenden piepers zijn de afgelopen dagen ontploft in het land.
Bij twee opeenvolgende dagen van aanvallen met eerst piepers en daarna portofoons zijn voor zover bekend 32 doden gevallen en meer dan 3200 gewonden. De aanvallen lijken gericht geweest te zijn op Hezbollah. De communicatieapparatuur was door die organisatie gekocht.
Hezbollah deelde woensdag en donderdag twintig losse berichten waarin de dood van leden werd gemeld. Daarin staat dat ze "op weg naar Jeruzalem" zijn omgekomen. Met die formulering bedoelt de organisatie dat ze door de Israëlische autoriteiten zijn gedood. Een bron binnen de organisatie zei tegen persbureau AFP dat de twintig woensdag zijn overleden door de ontploffende portofoons.
De Libanese autoriteiten meldden op een persconferentie dat de ziekenhuizen veel werk hebben aan de aanslagen. Veel gewonden zijn blind geworden. Ook hebben mensen verwondingen aan hun handen. Onder de doden en gewonden zijn ook burgers, onder wie kinderen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd de voormalige Hondurese president Juan Orlando Hernández gratie te verlenen. Hernández zit in de Verenigde Staten een gevangenisstraf van 45 jaar uit voor drugssmokkel.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
10 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
10 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
12 uur geleden