Piepers en walkietalkies niet welkom op het vliegveld van Beiroet
BEIROET (ANP/AFP) - Mensen mogen hun piepers en walkietalkies niet meer meenemen naar de luchthaven van Beiroet. Het is per direct tot nader order verboden om zulke apparaten mee te nemen in het vliegtuig, en de beveiliging kan ze in beslag nemen, heeft de Libanese luchtvaartautoriteit volgens het staatspersbureau NNA bekendgemaakt. Vermoedelijk honderden walkietalkies en duizenden piepers zijn de afgelopen dagen ontploft in het land.
Bij twee opeenvolgende dagen van aanvallen met eerst piepers en daarna portofoons zijn voor zover bekend 32 doden gevallen en meer dan 3200 gewonden. De aanvallen lijken gericht geweest te zijn op Hezbollah. De communicatieapparatuur was door die organisatie gekocht.
Hezbollah deelde woensdag en donderdag twintig losse berichten waarin de dood van leden werd gemeld. Daarin staat dat ze "op weg naar Jeruzalem" zijn omgekomen. Met die formulering bedoelt de organisatie dat ze door de Israëlische autoriteiten zijn gedood. Een bron binnen de organisatie zei tegen persbureau AFP dat de twintig woensdag zijn overleden door de ontploffende portofoons.
De Libanese autoriteiten meldden op een persconferentie dat de ziekenhuizen veel werk hebben aan de aanslagen. Veel gewonden zijn blind geworden. Ook hebben mensen verwondingen aan hun handen. Onder de doden en gewonden zijn ook burgers, onder wie kinderen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
1 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
8 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
13 uur geleden