Piepers en walkietalkies niet welkom op het vliegveld van Beiroet
BEIROET (ANP/AFP) - Mensen mogen hun piepers en walkietalkies niet meer meenemen naar de luchthaven van Beiroet. Het is per direct tot nader order verboden om zulke apparaten mee te nemen in het vliegtuig, en de beveiliging kan ze in beslag nemen, heeft de Libanese luchtvaartautoriteit volgens het staatspersbureau NNA bekendgemaakt. Vermoedelijk honderden walkietalkies en duizenden piepers zijn de afgelopen dagen ontploft in het land.
Bij twee opeenvolgende dagen van aanvallen met eerst piepers en daarna portofoons zijn voor zover bekend 32 doden gevallen en meer dan 3200 gewonden. De aanvallen lijken gericht geweest te zijn op Hezbollah. De communicatieapparatuur was door die organisatie gekocht.
Hezbollah deelde woensdag en donderdag twintig losse berichten waarin de dood van leden werd gemeld. Daarin staat dat ze "op weg naar Jeruzalem" zijn omgekomen. Met die formulering bedoelt de organisatie dat ze door de Israëlische autoriteiten zijn gedood. Een bron binnen de organisatie zei tegen persbureau AFP dat de twintig woensdag zijn overleden door de ontploffende portofoons.
De Libanese autoriteiten meldden op een persconferentie dat de ziekenhuizen veel werk hebben aan de aanslagen. Veel gewonden zijn blind geworden. Ook hebben mensen verwondingen aan hun handen. Onder de doden en gewonden zijn ook burgers, onder wie kinderen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
6 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
7 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
7 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
13 uur geleden