Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piepers en walkietalkies niet welkom op het vliegveld van Beiroet

Piepers en walkietalkies niet welkom op het vliegveld van Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - Mensen mogen hun piepers en walkietalkies niet meer meenemen naar de luchthaven van Beiroet. Het is per direct tot nader order verboden om zulke apparaten mee te nemen in het vliegtuig, en de beveiliging kan ze in beslag nemen, heeft de Libanese luchtvaartautoriteit volgens het staatspersbureau NNA bekendgemaakt. Vermoedelijk honderden walkietalkies en duizenden piepers zijn de afgelopen dagen ontploft in het land.

Bij twee opeenvolgende dagen van aanvallen met eerst piepers en daarna portofoons zijn voor zover bekend 32 doden gevallen en meer dan 3200 gewonden. De aanvallen lijken gericht geweest te zijn op Hezbollah. De communicatieapparatuur was door die organisatie gekocht.

Hezbollah deelde woensdag en donderdag twintig losse berichten waarin de dood van leden werd gemeld. Daarin staat dat ze "op weg naar Jeruzalem" zijn omgekomen. Met die formulering bedoelt de organisatie dat ze door de Israëlische autoriteiten zijn gedood. Een bron binnen de organisatie zei tegen persbureau AFP dat de twintig woensdag zijn overleden door de ontploffende portofoons.

De Libanese autoriteiten meldden op een persconferentie dat de ziekenhuizen veel werk hebben aan de aanslagen. Veel gewonden zijn blind geworden. Ook hebben mensen verwondingen aan hun handen. Onder de doden en gewonden zijn ook burgers, onder wie kinderen.

Meer uit Buitenland

Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

29 minuten geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

1 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

4 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

6 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

8 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

8 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

9 uur geleden