Pianist Yefim Bronfman vast gezicht bij Concertgebouworkest
AMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse pianist Yefim Bronfman is het komende seizoen artist in residence van het Concertgebouworkest, hetgeen betekent dat hij meerdere weken te gast zal zijn en dat het gezelschap diverse speciale projecten met hem zal ontwikkelen. Bronfman begint woensdag al in Amsterdam, als hij soleert in Beethovens derde pianoconcert, onder leiding van Daniel Harding.
"Yefim Bronfman is zonder twijfel een van de grootste pianisten van onze tijd. Bij het Concertgebouworkest is hij al meer dan twintig jaar een zeer geliefde gast", zegt het orkest. Sinds 1999 trad hij al 45 keer als solist met het orkest op.
De pianist (63) won Grammy Awards voor zijn opnamen van enkele pianoconcerten. In het seizoen 2013/14 was hij ook artist in residence bij de New York Philharmonic.
Het orkest heeft ieder jaar een artist in residence. Afgelopen seizoenen waren dat onder anderen violiste Janine Jansen en zangeres Eva-Maria Westbroek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
2 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
3 uur geleden