Philips wint op Damrak na deal met Chinese investeerder
AMSTERDAM (ANP) - Philips was donderdag de uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs. Beleggers waren blij dat het zorgtechnologiebedrijf in de Chinese investeerder Hillhouse Capital een koper heeft gevonden voor zijn divisie van huishoudelijke apparaten. Bij de middelgrote bedrijven maakte Boskalis goede sier, mogelijk omdat de maritiem dienstverlener helpt bij het oplossen van de blokkade in het Suezkanaal.
Philips sloot de sessie 2,5 procent hoger en was de sterkste stijger in de AEX. Het technologiebedrijf verkoopt de divisie die onder meer koffiezetapparaten, strijkijzers en stofzuigers maakt voor 4,4 miljard euro aan Hillhouse.
De belangrijkste graadmeters op het Damrak stonden juist onder druk nu het aantal coronabesmettingen in Europa hard blijft oplopen. De AEX-index sloot 0,1 procent lager op 685,33 punten. ArcelorMittal behoorde tot de grootste verliezers met een min van 2,8 procent. Het staalconcern is minder in trek nu de hoop op snel economisch herstel van de coronacrisis weer wegebt.
Galapagos
De MidKap verloor 0,8 procent. Boskalis was met een winst van 1,7 procent de sterkste stijger. Biotechnoloog Galapagos verloor 3,4 procent en eindigde onderaan, na de bekendmaking dat topman Onno van de Stolpe een deel van zijn functies neerlegt.
Elders in Europa was het beeld gemengd. De beurzen van Parijs en Frankfurt wonnen 0,1 procent, terwijl Londen 0,6 procent verloor.
Beursgang CTP
In Madrid zakte Santander 0,8 procent. De Spaanse bank gaat 111 filialen en vier bankkantoren in het Verenigd Koninkrijk sluiten. Ook wordt het Britse hoofdkantoor verplaatst van Londen naar Milton Keynes en wordt de ruimte bij andere kantoren teruggebracht om kosten te besparen. De ongeveer 5000 betrokken werknemers krijgen een nieuw contract aangeboden, waarin thuiswerken wordt gecombineerd met de toegang tot gezamenlijke werkplekken.
De Nederlandse ontwikkelaar van bedrijventerreinen CTP beleefde een tam beursdebuut op Beursplein 5. Het aandeel bleef ongewijzigd ten opzichte van de introductiekoers van 14 euro per aandeel. De in Nederland gevestigde logistieke vastgoedinvesteerder, met Tsjechië als belangrijkste markt, haalde met zijn beursgang zo'n 850 miljoen euro op en wil dat geld gebruiken om verder te groeien.
De euro stond op 1,1764 dollar, tegen 1,1834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 4,5 procent goedkoper op 58,44 dollar. Brentolie daalde 3,7 procent in prijs tot 62,00 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
5 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.
3 uur geleden