Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips wint op Damrak na deal met Chinese investeerder

Philips wint op Damrak na deal met Chinese investeerder

AMSTERDAM (ANP) - Philips was donderdag de uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs. Beleggers waren blij dat het zorgtechnologiebedrijf in de Chinese investeerder Hillhouse Capital een koper heeft gevonden voor zijn divisie van huishoudelijke apparaten. Bij de middelgrote bedrijven maakte Boskalis goede sier, mogelijk omdat de maritiem dienstverlener helpt bij het oplossen van de blokkade in het Suezkanaal.

Philips sloot de sessie 2,5 procent hoger en was de sterkste stijger in de AEX. Het technologiebedrijf verkoopt de divisie die onder meer koffiezetapparaten, strijkijzers en stofzuigers maakt voor 4,4 miljard euro aan Hillhouse.

De belangrijkste graadmeters op het Damrak stonden juist onder druk nu het aantal coronabesmettingen in Europa hard blijft oplopen. De AEX-index sloot 0,1 procent lager op 685,33 punten. ArcelorMittal behoorde tot de grootste verliezers met een min van 2,8 procent. Het staalconcern is minder in trek nu de hoop op snel economisch herstel van de coronacrisis weer wegebt.

Galapagos

De MidKap verloor 0,8 procent. Boskalis was met een winst van 1,7 procent de sterkste stijger. Biotechnoloog Galapagos verloor 3,4 procent en eindigde onderaan, na de bekendmaking dat topman Onno van de Stolpe een deel van zijn functies neerlegt.

Elders in Europa was het beeld gemengd. De beurzen van Parijs en Frankfurt wonnen 0,1 procent, terwijl Londen 0,6 procent verloor.

Beursgang CTP

In Madrid zakte Santander 0,8 procent. De Spaanse bank gaat 111 filialen en vier bankkantoren in het Verenigd Koninkrijk sluiten. Ook wordt het Britse hoofdkantoor verplaatst van Londen naar Milton Keynes en wordt de ruimte bij andere kantoren teruggebracht om kosten te besparen. De ongeveer 5000 betrokken werknemers krijgen een nieuw contract aangeboden, waarin thuiswerken wordt gecombineerd met de toegang tot gezamenlijke werkplekken.

De Nederlandse ontwikkelaar van bedrijventerreinen CTP beleefde een tam beursdebuut op Beursplein 5. Het aandeel bleef ongewijzigd ten opzichte van de introductiekoers van 14 euro per aandeel. De in Nederland gevestigde logistieke vastgoedinvesteerder, met Tsjechië als belangrijkste markt, haalde met zijn beursgang zo'n 850 miljoen euro op en wil dat geld gebruiken om verder te groeien.

De euro stond op 1,1764 dollar, tegen 1,1834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 4,5 procent goedkoper op 58,44 dollar. Brentolie daalde 3,7 procent in prijs tot 62,00 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bronnen: EU onderhandelt met China over ASML-toeleverancier

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg. Het bedrijf is een belangrijke toeleverancier van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.

30 minuten geleden
Portugal kiest Lufthansa voor minderheidsbelang in TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.

1 uur geleden
Concerten Harry Styles wakkerden inflatie in Nederland aan

AMSTERDAM (ANP) - De reeks concerten van Harry Styles in mei van dit jaar heeft effect gehad op de Nederlandse inflatie. Dat stellen Daniëlle Hooijenga en Ide Kearney, economen bij De Nederlandsche Bank (DNB), in het economentijdschrift ESB. Doordat het de enige concerten op Europese bodem waren van de artiest, moesten veel fans uit het buitenland komen. Dat leidde naast een grote vraag naar concertkaartjes ook tot meer uitgaven voor overnachtingen.

1 uur geleden
Kremlin: dieseldeal met VS opent deur naar verdere samenwerking

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De deal die de Verenigde Staten met Rusland hebben gesloten over de levering van Russische diesel kan de weg vrijmaken voor verdere economische samenwerking tussen de twee landen. Dat zei Kirill Dmitriev, gezant van het Kremlin, woensdag.

1 uur geleden
Europese lening van 150 miljoen euro voor bodemonderzoeker Fugro

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ontvangt een lening van 150 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Fugro kan met het geld onbemande oppervlaktevaartuigen, die de zeebodem in kaart brengen, financieren.

2 uur geleden
ASML wil niet de bottleneck in chipketen worden, zegt Dassen

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt er hard aan om niet de bottleneck te worden in de wereldwijde chipketen. Dat heeft financieel topman Roger Dassen gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers van het Veldhovense bedrijf.

2 uur geleden
Brussel stelt regels voor energie-import uit om naderende winter

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas met een jaar uitstellen. Dat doet het dagelijkse bestuur van de EU, omdat Europa "een uitdagende winter met hoge energieprijzen" tegemoet zou kunnen gaan.

2 uur geleden