Philips wint op Damrak na deal met Chinese investeerder
AMSTERDAM (ANP) - Philips was donderdag de uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs. Beleggers waren blij dat het zorgtechnologiebedrijf in de Chinese investeerder Hillhouse Capital een koper heeft gevonden voor zijn divisie van huishoudelijke apparaten. Bij de middelgrote bedrijven maakte Boskalis goede sier, mogelijk omdat de maritiem dienstverlener helpt bij het oplossen van de blokkade in het Suezkanaal.
Philips sloot de sessie 2,5 procent hoger en was de sterkste stijger in de AEX. Het technologiebedrijf verkoopt de divisie die onder meer koffiezetapparaten, strijkijzers en stofzuigers maakt voor 4,4 miljard euro aan Hillhouse.
De belangrijkste graadmeters op het Damrak stonden juist onder druk nu het aantal coronabesmettingen in Europa hard blijft oplopen. De AEX-index sloot 0,1 procent lager op 685,33 punten. ArcelorMittal behoorde tot de grootste verliezers met een min van 2,8 procent. Het staalconcern is minder in trek nu de hoop op snel economisch herstel van de coronacrisis weer wegebt.
Galapagos
De MidKap verloor 0,8 procent. Boskalis was met een winst van 1,7 procent de sterkste stijger. Biotechnoloog Galapagos verloor 3,4 procent en eindigde onderaan, na de bekendmaking dat topman Onno van de Stolpe een deel van zijn functies neerlegt.
Elders in Europa was het beeld gemengd. De beurzen van Parijs en Frankfurt wonnen 0,1 procent, terwijl Londen 0,6 procent verloor.
Beursgang CTP
In Madrid zakte Santander 0,8 procent. De Spaanse bank gaat 111 filialen en vier bankkantoren in het Verenigd Koninkrijk sluiten. Ook wordt het Britse hoofdkantoor verplaatst van Londen naar Milton Keynes en wordt de ruimte bij andere kantoren teruggebracht om kosten te besparen. De ongeveer 5000 betrokken werknemers krijgen een nieuw contract aangeboden, waarin thuiswerken wordt gecombineerd met de toegang tot gezamenlijke werkplekken.
De Nederlandse ontwikkelaar van bedrijventerreinen CTP beleefde een tam beursdebuut op Beursplein 5. Het aandeel bleef ongewijzigd ten opzichte van de introductiekoers van 14 euro per aandeel. De in Nederland gevestigde logistieke vastgoedinvesteerder, met Tsjechië als belangrijkste markt, haalde met zijn beursgang zo'n 850 miljoen euro op en wil dat geld gebruiken om verder te groeien.
De euro stond op 1,1764 dollar, tegen 1,1834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 4,5 procent goedkoper op 58,44 dollar. Brentolie daalde 3,7 procent in prijs tot 62,00 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
5 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
7 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
7 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
11 uur geleden