Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips op kop in AEX na deal met investeerder Exor

Philips op kop in AEX na deal met investeerder Exor

AMSTERDAM (ANP) - Philips was maandag veruit de grootste stijger in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Het zorgtechnologiebedrijf profiteerde van het nieuws dat Exor, het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabriek Fiat, voor 2,6 miljard euro een belang van 15 procent heeft genomen in Philips. Exor, dat net als Philips onderdeel uitmaakt van de AEX-index, wordt daarmee de grootste aandeelhouder van het Eindhovense bedrijf. Het aandeel Philips won ruim 5 procent.

Exor daalde 0,3 procent. Volgens de investeerder, die ook de grootste aandeelhouder is van sportwagenfabrikant Ferrari en eigenaar van voetbalclub Juventus, zijn er voorlopig geen plannen om het belang verder uit te bouwen. Onder de deal zou Exor zijn belang op termijn wel mogen uitbreiden tot maximaal 20 procent. In ruil voor de langetermijninvestering mag het bedrijf één lid leveren aan de raad van commissarissen van Philips.

Beleggers kijken verder uit naar de resultaten van verzekeraar Aegon, betaalbedrijf Adyen en bouwer BAM, die later deze week naar buiten komen. Ook komen grote Amerikaanse winkelbedrijven als Walmart, Target en Home Depot deze week met resultaten en worden de Amerikaanse winkelverkopen bekendgemaakt. Daarnaast worden woensdag de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve vrijgeven.

Onveranderd

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 765,27 punten. Vrijdag zakte de hoofdindex nog 1,6 procent. De MidKap daalde 0,3 procent tot 900,97 punten. De DAX in Frankfurt won 0,1 procent. De beurzen in Parijs en Londen zakten tot 0,3 procent.

Naast Philips stonden levensmiddelenconcern Unilever, chipbedrijf Besi en techinvesteerder Prosus in de kopgroep van de AEX, met kleine plussen tot 0,6 procent. Betaalbedrijf Adyen en olie- en gasconcern Shell waren de grootste dalers, met verliezen van 0,8 en 0,7 procent.

Laadpalen sterke stijfer

In de MidKap stonden vastgoedbedrijf CTP en maritiem dienstverlener SBM Offshore onderaan, met minnen van 2,2 en 1,4 procent. Laadpalenmaker Alfen was de sterkste stijger met een winst van 1,6 procent.

De euro was 1,0939 dollar waard, tegen 1,0952 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 82,13 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 85,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel ziet af van boete TikTok om advertentiedatabase

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.

32 minuten geleden
Zuinige klanten van warmtenet betalen mogelijk meer

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.

34 minuten geleden
X krijgt boete 120 miljoen van EU, onder meer om blauwe vinkjes

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

39 minuten geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor derde maand op rij

ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.

42 minuten geleden
Sterkere groei economie eurozone in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.

1 uur geleden
Mist zorgt voor hinder op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.

2 uur geleden
Luchtvaartmaatschappij IndiGo door het stof voor chaos in India

MUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.

3 uur geleden