
Philips koploper in AEX na update slaapapneu-apparaten
AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grootste stijger in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Het zorgtechnologieconcern liet op basis van eigen onderzoek weten dat het merendeel van zijn slaapapneu-apparaten wel degelijk veilig was. De defecte slaapapneu-apparaten, waarin het isolatieschuim kon verbrokkelen, houden Philips al jaren in de greep en het bedrijf zette al honderden miljoenen euro's apart voor de vervanging van de apparaten. Het aandeel werd ruim 4 procent hoger gezet.
Verder wachten beleggers vooral op een stroom van macro-economische cijfers. Zo wordt in Nederland bekendgemaakt of de economie in het eerste kwartaal is gegroeid en komt de tweede raming van de economische groei van de gehele eurozone naar buiten. In de Verenigde Staten staan de winkelverkopen en de industriële productie op het programma. Die cijfers geven mogelijk meer inzicht in de vraag of de grootste economie ter wereld afstevent op een recessie. Daarnaast gaat de aandacht uit naar de onderhandelingen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid.
De AEX noteerde in de ochtendhandel vrijwel vlak op 756,14 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 938,94 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,3 procent. Londen won 0,1 procent. De hoofdindex in Istanbul zakte 2 procent. Maandag verloor de Turkse beurs al 6 procent door het nieuws dat er voor de presidentsverkiezingen een tweede stemronde nodig is om de strijd te beslechten.
ASMI in de plus, Prosus verliest
Naast Philips stond chipbedrijf ASMI in de kopgroep van de AEX, met een winst van 1,2 procent. Techinvesteerder Prosus sloot de rij met een verlies van 1,1 procent. In de MidKap vielen de resultaten van InPost (plus 3,2 procent) in de smaak bij beleggers. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de pakketvolumes en de resultaten afgelopen kwartaal stijgen. Het bedrijf bevestigde daarnaast de verwachtingen voor dit jaar.
Bij de kleinere bedrijven won Vivoryon 2 procent. Het biotechbedrijf behaalde afgelopen kwartaal geen omzet, maar het nettoverlies liep wel terug. Medisch technologiebedrijf Onward, dat ook met cijfers kwam, klom dik 1 procent. In Londen zakte Vodafone 3 procent. De nieuwe topvrouw Margherita Della Valle gaat in de komende drie jaar in totaal 11.000 banen schrappen bij het Britse telecomconcern.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0877 dollar waard, tegen 1,0872 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 71,01 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 75,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft Dan Katz, een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën, voorgedragen voor de op een na hoogste positie bij het internationale instituut voor financiële stabiliteit. De benoeming van Katz als eerste plaatsvervangend directeur-generaal moet nog worden goedgekeurd door de bestuursraad van het IMF.
3 uur geleden