Philips: Italiaanse rechter geeft onmogelijk doel voor apneumachines
MILAAN (ANP) - Een rechter in Milaan heeft Philips opgedragen de terugroepactie voor apneu-apparaten deze maand af te ronden in Italië. Lukt dat niet, dan moet het medisch technologiebedrijf 20.000 euro betalen voor elke dag die het langer nodig heeft. Maar Philips zelf zegt dat die deadline niet haalbaar is. "Dat is in geen enkel land mogelijk en we gaan ook geen enkel land voortrekken."
De Italiaanse rechters gaven in de zaak patiëntenvereniging Apnoici Italiani en consumentenvereniging Adusbef gelijk. Die wilden dat Philips vaart maakte omdat een door het Italiaanse ministerie van Gezondheid gestelde deadline van eind 2022 al niet gehaald werd. Volgens de klagers had Philips nog maar een kwart van de apparaten vervangen in Italië.
Philips zegt zich nog te beraden op het vonnis. Een hoger beroep behoort volgens het bedrijf tot de mogelijkheden.
Philips is al enkele jaren verwikkeld in een zaak rond de slaapapneu-apparaten die het bedrijf maakt. Het isolerende schuim in die apparaten kan verbrokkelen en bij contact met bepaalde schoonmaakmiddelen mogelijk giftige stoffen afgeven. Volgens onderzoek dat in opdracht van Philips werd uitgevoerd vallen de gezondheidsgevolgen echter mee.
Eind vorig jaar zei Philips zo'n 90 procent van alle getroffen slaapapneu-apparaten wereldwijd te hebben vervangen. De hele zaak kostte het bedrijf al honderden miljoenen euro's.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
7 uur geleden