Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips grote winnaar in vlakke AEX na deal met Exor

Philips grote winnaar in vlakke AEX na deal met Exor

AMSTERDAM (ANP) - Philips was maandag de grote winnaar in de AEX-index op het Damrak, die nauwelijks van zijn plaats kwam. Beleggers reageerden verheugd op het bericht dat Exor, het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabriek Fiat, 2,6 miljard euro hebben betaald voor een belang van 15 procent in Philips. Exor, dat net als Philips onderdeel uitmaakt van de Amsterdamse hoofdindex, wordt daarmee de grootste aandeelhouder van het Eindhovense bedrijf. Het aandeel Philips werd 5 procent meer waard.

Exor verloor een half procent. Volgens de investeerder, die ook de grootste aandeelhouder is van sportwagenfabrikant Ferrari en eigenaar van voetbalclub Juventus, zijn er voorlopig geen plannen om het belang verder uit te bouwen. Onder de deal zou Exor zijn belang op termijn wel mogen uitbreiden tot maximaal 20 procent. In ruil voor de langetermijninvestering mag het bedrijf één lid leveren aan de raad van commissarissen van Philips.

Beleggers bleven verder voorzichtig na de zware koersverliezen op vrijdag. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van verzekeraar Aegon, betaalbedrijf Adyen en bouwer BAM, die later deze week naar buiten komen. In de Verenigde Staten komen grote winkelbedrijven als Walmart, Target en Home Depot deze week met resultaten en worden de winkelverkopen over juli bekendgemaakt. Daarnaast worden woensdag de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve vrijgegeven.

Kopgroep

De AEX-index noteerde rond het middaguur vrijwel onveranderd op 765,18 punten. Vrijdag zakte de hoofdindex nog 1,6 procent. De MidKap daalde een fractie tot 903,56 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen verloor 0,2 procent.

Naast Philips stonden staalfabrikant ArcelorMittal en ABN AMRO in de kopgroep van de AEX, met plussen van 1,7 en 1,1 procent. Betaalbedrijf Adyen, chipbedrijf ASMI en olie- en gasconcern Shell waren de grootste dalers, met verliezen tot 0,9 procent.

Sterkste stijger

In de MidKap stond logistiek vastgoedbedrijf CTP onderaan, met een min van 1,9 procent. Laadpalenmaker Alfen was de sterkste stijger met een winst van meer dan 4 procent. Maritiem dienstverlener SBM Offshore zette het herstel van afgelopen vrijdag voort en won ruim 1 procent.

De euro was 1,0946 dollar waard, tegen 1,0952 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 82,89 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 86,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

1 uur geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

1 uur geleden
RAI Vereniging: voor miljoenen fraude bij import motoren

AMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".

1 uur geleden
Biotechnologiebedrijf Galapagos wil van naam veranderen

MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.

1 uur geleden
Consumentenclub blij met stap tegen onveilige Chinese pakketjes

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.

1 uur geleden
Olieprijs daalt licht na uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.

2 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic mogelijk in oktober naar de beurs

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.

2 uur geleden