Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips grote winnaar in vlakke AEX na deal met Exor

Philips grote winnaar in vlakke AEX na deal met Exor

AMSTERDAM (ANP) - Philips was maandag de grote winnaar in de AEX-index op het Damrak, die nauwelijks van zijn plaats kwam. Beleggers reageerden verheugd op het bericht dat Exor, het Italiaanse investeringsbedrijf van de familie Agnelli, de oprichters van autofabriek Fiat, 2,6 miljard euro hebben betaald voor een belang van 15 procent in Philips. Exor, dat net als Philips onderdeel uitmaakt van de Amsterdamse hoofdindex, wordt daarmee de grootste aandeelhouder van het Eindhovense bedrijf. Het aandeel Philips werd 5 procent meer waard.

Exor verloor een half procent. Volgens de investeerder, die ook de grootste aandeelhouder is van sportwagenfabrikant Ferrari en eigenaar van voetbalclub Juventus, zijn er voorlopig geen plannen om het belang verder uit te bouwen. Onder de deal zou Exor zijn belang op termijn wel mogen uitbreiden tot maximaal 20 procent. In ruil voor de langetermijninvestering mag het bedrijf één lid leveren aan de raad van commissarissen van Philips.

Beleggers bleven verder voorzichtig na de zware koersverliezen op vrijdag. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van verzekeraar Aegon, betaalbedrijf Adyen en bouwer BAM, die later deze week naar buiten komen. In de Verenigde Staten komen grote winkelbedrijven als Walmart, Target en Home Depot deze week met resultaten en worden de winkelverkopen over juli bekendgemaakt. Daarnaast worden woensdag de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve vrijgegeven.

Kopgroep

De AEX-index noteerde rond het middaguur vrijwel onveranderd op 765,18 punten. Vrijdag zakte de hoofdindex nog 1,6 procent. De MidKap daalde een fractie tot 903,56 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen verloor 0,2 procent.

Naast Philips stonden staalfabrikant ArcelorMittal en ABN AMRO in de kopgroep van de AEX, met plussen van 1,7 en 1,1 procent. Betaalbedrijf Adyen, chipbedrijf ASMI en olie- en gasconcern Shell waren de grootste dalers, met verliezen tot 0,9 procent.

Sterkste stijger

In de MidKap stond logistiek vastgoedbedrijf CTP onderaan, met een min van 1,9 procent. Laadpalenmaker Alfen was de sterkste stijger met een winst van meer dan 4 procent. Maritiem dienstverlener SBM Offshore zette het herstel van afgelopen vrijdag voort en won ruim 1 procent.

De euro was 1,0946 dollar waard, tegen 1,0952 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 82,89 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 86,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

17 minuten geleden
Duitse exporteurs steunen EU-actie bij Amerikaanse heffingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.

45 minuten geleden
Chipmaker Cerebras wil 3,5 miljard dollar ophalen met beursgang

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.

51 minuten geleden
EU adviseert lidstaten geen Huawei en ZTE te gebruiken in netwerk

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.

2 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden in Duitse autosector verder verslechterd

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.

3 uur geleden
LTO vraagt overheid om extra steun voor boeren in energiecrisis

DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."

3 uur geleden
Iran noemt verlaten OPEC door VAE 'wraakzuchtige reactie'

DUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.

3 uur geleden