Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips en Shell trekken AEX omlaag

Philips en Shell trekken AEX omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index werd donderdag omlaag getrokken door stevige koersverliezen van zwaargewichten Philips en Shell. De andere Europese beurzen lieten een gemengd beeld zien. Beleggers keken vooral uit naar de wekelijkse werkloosheidsaanvragen in de Verenigde Staten, die later op de dag naar buiten komen. Het herstel van de Amerikaanse arbeidsmarkt vormt naast de inflatie een belangrijke pijler voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Ook wordt gewacht op de herziene groeicijfers van de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent lager op 707,18 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1060,23 punten. De beurs in Frankfurt daalde 0,3 en Londen bleef vrijwel vlak. De CAC40-index in Parijs won 0,4 procent.

Zorgtechnologiebedrijf Philips viel uit de gratie bij beleggers en was hekkensluiter in de AEX met een min 2,4 procent. Shell verloor 1,2 procent. Het olie- en gasconcern verwacht in beroep te gaan tegen de uitspraak in een klimaatzaak tegen het bedrijf. De rechter in Den Haag dwong het concern per direct meer te doen om de uitstoot van CO2 terug te brengen. Verzekeraar Aegon en bank ING gingen aan kop met winsten tot 1,4 procent.

AMG

In de MidKap was metalengroep AMG (plus 2,7 procent) de sterkste stijger. Fagron sloot de rij met een min van 2,5 procent. Alychlo, het investeringsbedrijf van de Belgische miljardair Marc Coucke, heeft 3,6 miljoen aandelen van het apothekersbedrijf verkocht.

Biochemiebedrijf Avantium klom 4 procent. Het bedrijf krijgt van de Europese Unie zo'n 1,8 miljoen euro aan subsidie voor zijn technologieën om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Afvalverwerker Renewi kwam met beter dan verwachte resultaten en won dik 3 procent. Lucas Bols noteerde onveranderd. De drankenfabrikant werd afgelopen boekjaar hard getroffen door de sluiting van de horeca vanwege de coronapandemie en leed een miljoenenverlies.

Bayer

In Frankfurt raakte Bayer 4 procent kwijt. Het Duitse chemieconcern is er niet in geslaagd een Amerikaanse jury voor zich te winnen in de slepende zaak rond onkruidverdelger Roundup, dat kankerverwekkend zou zijn. Puma zakte 2 procent. Het Franse luxeconcern Kering, eigenaar van Gucci, schroefde zijn belang in het Duitse sportmerk verder terug. In Parijs steeg Airbus 6 procent. De vliegtuigbouwer wil de productie van het toestel A320 binnen twee jaar opvoeren tot boven het niveau van voor de coronacrisis.

De euro bleef vrijwel ongewijzigd op 1,2192 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 65,65 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent in prijs tot 68,32 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Volkswagen pauzeert ontwikkeling elektrische Golf om besparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.

1 uur geleden
Universal Music Group wint in lagere AEX-index na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.

2 uur geleden
Vakbonden verwachten nieuwe stakingen na eindbod ov-werkgevers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.

3 uur geleden
Frankrijk roept in EU 7 miljoen condooms terug om scheurgevaar

PARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.

4 uur geleden
Intel en Amazon hard onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.

5 uur geleden
Chemiebedrijf Evonik verwerpt ook hoger overnamebod van BASF

ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.

5 uur geleden
Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

6 uur geleden