
Philips en Adyen slepen AEX omlaag, KPN flink hoger
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is maandag met een min gesloten. Zwaargewichten Philips en Adyen werden lager gezet en trokken de beursgraadmeter mee naar beneden. KPN stond juist stevig hoger vanwege het nieuws dat de investeerder KKR interesse heeft om Telecom Italia over te nemen voor bijna 11 miljard euro. Door heel Europa werden telecombedrijven hoger gezet.
Verder reageerden beleggers positief op het nieuws dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell nog een termijn aanblijft. Na lang twijfelen besloot de Amerikaanse president Joe Biden daartoe. Lael Brainard werd veelvuldig genoemd werd als mogelijke voorzitter van de Fed, maar zij moest genoegen nemen met de positie van vicevoorzitter.
KPN steeg 3,7 procent op het overnamebericht over Telecom Italia. Dat laatste bedrijf ging in Milaan zelf met meer dan 30 procent omhoog. Het Franse mediaconcern Vivendi, dat een groot belang heeft in Telecom Italia, won 2 procent in Parijs. Ook Deutsche Telekom (plus 2,5 procent in Frankfurt) en Vodafone (plus 3,2 procent in Londen) deden het goed. Beleggers houden al langer rekening met een verdere consolidatieslag in de telecomsector.
Philips
De AEX werd verder sterk beïnvloed door Adyen en Philips die respectievelijk 6 en 5,4 procent verloren. Adyen en andere betalingsdienstverleners als CM.com, dat 6 procent daalde bij de kleinere bedrijven, hadden last van de angst dat door coronamaatregelen er weer minder betalingen bij bijvoorbeeld musea en concerten kunnen worden verwerkt. Philips zet zijn val voort na een Amerikaans FDA-rapport van anderhalve week geleden. Beleggers zijn bang dat het medisch technologiebedrijf veel meer geld moet uitgeven om de problemen met slaapapneusystemen op te lossen. Ook maaltijdbezorgerJust Eat Takeaway werd flink lager gezet (min 5 procent).
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,8 procent lager op 815,34 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1072,79 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,3 procent. Die in Londen ging juist 0,4 procent omhoog.
De euro was 1,1262 dollar waard, tegen 1,1318 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 77,11 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer, op 79,92 dollar per vat. Een dreigement van de olieproducerende landen in OPEC+ dat het bij het vrijgeven van oliereserves door onder meer de Verenigde Staten, Japan en India mogelijk zijn eigen productie aanpast stutte de prijzen.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML kan door "toenemende onzekerheid" als gevolg van macro-economische en geopolitieke ontwikkelingen nu nog niet bevestigen dat het bedrijf volgend jaar groei zal laten zien. Dit zegt topman Christophe Fouquet in een toelichting op de cijfers over het tweede kwartaal.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De concurrentie tussen huizenzoekers in de vrije huursector is in het tweede kwartaal van dit jaar flink toegenomen, meldt Pararius. Een huis ontving gemiddeld 57 reacties, het hoogste aantal sinds de start van de metingen van het woningplatform in 2021.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - AOW-uitkeringen werden vorig jaar voor meer dan de helft gefinancierd uit belastinggeld. Dat was voor het eerst, concludeert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de meest recente cijfers. De premie-inkomsten dekken de uitkeringen steeds minder, wat volgens het statistiekbureau onder andere te maken heeft met vergrijzing.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Huurders en vooral particuliere verhuurders hebben sinds begin vorig jaar steeds meer juridische conflicten over het beëindigen van de huurovereenkomst, stelt Stichting Achmea Rechtsbijstand (SAR) vast. Volgens de grote rechtshulpverlener kwamen er in de eerste helft van vorig jaar en van dit jaar ongeveer 2700 meldingen binnen over geschillen, een toename van bijna 30 procent ten opzichte van eerdere jaren.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Huurders en vooral particuliere verhuurders hebben sinds begin vorig jaar steeds meer juridische conflicten over het beëindigen van de huurovereenkomst, stelt Stichting Achmea Rechtsbijstand (SAR) vast. Volgens de grote rechtshulpverlener kwamen er in de eerste helft van vorig jaar en van dit jaar ongeveer 2700 meldingen binnen over geschillen, een toename van bijna 30 procent ten opzichte van eerdere jaren.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoers van de grote Amerikaanse bank Citigroup is dinsdag gestegen naar het hoogste niveau sinds de financiële crisis van 2008. Beleggers op Wall Street reageerden enthousiast op de aankondiging dat de bank komende maanden voor minstens 4 miljard dollar aan aandelen gaat inkopen. Het aandeel won bijna 4 procent en was voor het eerst in jaren weer meer dan 90 dollar waard.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld en financieel directeur Duncan Minto benoemd tot interim-topman. Het Franse autoconcern kampt met een matige vraag in Europa, toenemende handelsspanningen en stevige concurrentie van Chinese fabrikanten als BYD. Onlangs vertrok ook nog onverwacht de topman.
9 uur geleden