Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips eindigt als hekkensluiter in licht lagere AEX

Philips eindigt als hekkensluiter in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Philips is op de laatste dag van de beursweek onderaan de AEX-index geëindigd met een verlies van 2,2 procent. Het medisch-technologisch concern bracht donderdag naar buiten een akkoord te hebben bereikt over schadevergoedingen voor klanten in de Verenigde Staten. Aanleiding zijn de defecte slaapapneu-apparaten, waarvan isolerend schuim kon afbrokkelen.

Philips maakte in 2021 bekend om die reden miljoenen apparaten wereldwijd te moeten terugroepen. Het bedrijf gaat gedupeerde Amerikaanse klanten nu minstens 448 miljoen euro aan vergoedingen betalen. De hoogte van het bedrag hangt onder andere af van het type apparaat. Begin dit jaar zette het bedrijf al 575 miljoen euro apart voor de geschatte kosten van deze schikking.

Verder bleef de stemming op het Damrak voorzichtig. Beleggers wachten op de rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse Federal Reserve. De vergadering van de ECB staat volgende week donderdag op de planning, waarbij verwacht wordt dat het rentetarief voor de tiende keer op rij zal worden verhoogd. Beleidsmakers van de Fed komen een week later bijeen. De hoop dat de Amerikaanse centrale bank zou stoppen met het verhogen van de rente nam deze week af, onder meer door de vrees dat hogere olieprijzen die inflatie verder zullen opdrijven.

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,1 procent lager op 739,09 punten. De Midkap sloot 0,2 procent lager op 852,43 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,6 procent.

Heineken steeg 0,6 procent in de hoofdindex op Beursplein 5. Topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer sprak donderdag tijdens een conferentie van de Britse bank Barclays over een "heftige" zomer in Europa, waarin de regen in juli en augustus "heviger was" dan het bedrijf had verwacht.

In de MidKap daalde Air France-KLM 1,3 procent. Vakbonden hebben KLM donderdag een ultimatum gesteld. Gaat de luchtvaartmaatschappij niet in op hun eisen, dan legt het grondpersoneel van KLM het werk neer. De partijen kunnen het niet eens worden over afspraken voor een nieuwe cao voor circa 15.000 grondmedewerkers.

De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 87,65 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent duurder, op 90,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

3 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

3 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

5 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

6 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

6 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

7 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

7 uur geleden