Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips eindigt als hekkensluiter in licht lagere AEX

Philips eindigt als hekkensluiter in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Philips is op de laatste dag van de beursweek onderaan de AEX-index geëindigd met een verlies van 2,2 procent. Het medisch-technologisch concern bracht donderdag naar buiten een akkoord te hebben bereikt over schadevergoedingen voor klanten in de Verenigde Staten. Aanleiding zijn de defecte slaapapneu-apparaten, waarvan isolerend schuim kon afbrokkelen.

Philips maakte in 2021 bekend om die reden miljoenen apparaten wereldwijd te moeten terugroepen. Het bedrijf gaat gedupeerde Amerikaanse klanten nu minstens 448 miljoen euro aan vergoedingen betalen. De hoogte van het bedrag hangt onder andere af van het type apparaat. Begin dit jaar zette het bedrijf al 575 miljoen euro apart voor de geschatte kosten van deze schikking.

Verder bleef de stemming op het Damrak voorzichtig. Beleggers wachten op de rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse Federal Reserve. De vergadering van de ECB staat volgende week donderdag op de planning, waarbij verwacht wordt dat het rentetarief voor de tiende keer op rij zal worden verhoogd. Beleidsmakers van de Fed komen een week later bijeen. De hoop dat de Amerikaanse centrale bank zou stoppen met het verhogen van de rente nam deze week af, onder meer door de vrees dat hogere olieprijzen die inflatie verder zullen opdrijven.

De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag 0,1 procent lager op 739,09 punten. De Midkap sloot 0,2 procent lager op 852,43 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,6 procent.

Heineken steeg 0,6 procent in de hoofdindex op Beursplein 5. Topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer sprak donderdag tijdens een conferentie van de Britse bank Barclays over een "heftige" zomer in Europa, waarin de regen in juli en augustus "heviger was" dan het bedrijf had verwacht.

In de MidKap daalde Air France-KLM 1,3 procent. Vakbonden hebben KLM donderdag een ultimatum gesteld. Gaat de luchtvaartmaatschappij niet in op hun eisen, dan legt het grondpersoneel van KLM het werk neer. De partijen kunnen het niet eens worden over afspraken voor een nieuwe cao voor circa 15.000 grondmedewerkers.

De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 87,65 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent duurder, op 90,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

12 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

14 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

15 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

17 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden