Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Philips daalt in nipt hogere AEX na resultaten

Philips daalt in nipt hogere AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde maandag tot de dalers in de AEX-index op het Damrak, die een nipte winst liet zien na het zware verlies op vrijdag. Het zorgtechnologieconcern, dat al jaren kampt met een grote terugroepactie van zijn slaapapneu-apparaten en claims vanwege gezondheidsschade, boekte afgelopen kwartaal weer winst. Vorig jaar leed het concern nog een miljardenverlies vanwege de terugroepactie.

Dankzij de verbeterde prestaties schroefde Philips de verwachtingen voor de omzet en de winstgevendheid voor het hele jaar op. Topman Roy Jakobs wees daarbij wel op toenemende onzekerheden vanwege de geopolitieke spanningen. Analisten van investeringsbank Jefferies spraken van meevallende cijfers. Wel nam het aantal nieuwe orders voor het vijfde kwartaal op rij af. Het aandeel daalde 0,4 procent.

De beurzen bleven verder in de greep van de oorlog tussen Israël en Hamas en de oplopende rentetarieven. Ook komen later deze week nog veel grote bedrijven met resultaten en maakt de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag het rentebesluit bekend.

ASML

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 717,18 punten. Vrijdag zakte de hoofdindex nog 1,6 procent. De MidKap daalde 0,2 procent tot 775,21 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,3 procent. Parijs bleef onveranderd.

Dataleverancier RELX en chipmachinemaker ASML waren de sterkste stijgers in de AEX, met plussen van 0,7 procent. Verzekeraar NN Group stond onderaan met een min van 0,9 procent.

Koersdaling Basic-Fit

In de MidKap verloor Basic-Fit dik 2 procent. De fitnessketen zakte vrijdag bijna 9 procent na een tegenvallend kwartaalrapport. Analisten van investeringsbank Berenberg verlaagden hun koersdoel.

Ajax won 2,8 procent ondanks de tegenvallende sportieve prestaties van de beursgenoteerde voetbalclub. Ajax leed zondag tegen FC Utrecht de vierde nederlaag op rij en staat op zeventiende plaats in de eredivisie.

Volkswagen

Vivoryon steeg 7,8 procent. De biotechnoloog, die een alzheimermedicijn in ontwikkeling heeft, meldde een positieve uitkomst van een onafhankelijk veiligheidsonderzoek naar de omvang van de dosering in de klinische studies.

In Frankfurt zakte Volkswagen 1,7 procent. De Duitse autofabrikant kwam vrijdag nabeurs met een voorlopig kwartaalbericht, waarin de onderneming zijn prognose voor de winst verlaagde.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0583 dollar waard, tegen 1,0589 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 87,11 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 91,31 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Team ConocoPhillips kijkt naar olieprojecten in Venezuela

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.

43 minuten geleden
Staking Lufthansa raakt 90.000 mensen, verwacht luchthavenbranche

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.

59 minuten geleden
Saudi-Arabië produceert en vervoert minder olie door aanvallen

RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie omlaag in februari

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.

1 uur geleden
Ruim 2 miljoen elektrische auto's in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Meer biologische landbouwgrond in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.

2 uur geleden
Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

10 uur geleden