Philips daalt in nipt hogere AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde maandag tot de dalers in de AEX-index op het Damrak, die een nipte winst liet zien na het zware verlies op vrijdag. Het zorgtechnologieconcern, dat al jaren kampt met een grote terugroepactie van zijn slaapapneu-apparaten en claims vanwege gezondheidsschade, boekte afgelopen kwartaal weer winst. Vorig jaar leed het concern nog een miljardenverlies vanwege de terugroepactie.
Dankzij de verbeterde prestaties schroefde Philips de verwachtingen voor de omzet en de winstgevendheid voor het hele jaar op. Topman Roy Jakobs wees daarbij wel op toenemende onzekerheden vanwege de geopolitieke spanningen. Analisten van investeringsbank Jefferies spraken van meevallende cijfers. Wel nam het aantal nieuwe orders voor het vijfde kwartaal op rij af. Het aandeel daalde 0,4 procent.
De beurzen bleven verder in de greep van de oorlog tussen Israël en Hamas en de oplopende rentetarieven. Ook komen later deze week nog veel grote bedrijven met resultaten en maakt de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag het rentebesluit bekend.
ASML
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 717,18 punten. Vrijdag zakte de hoofdindex nog 1,6 procent. De MidKap daalde 0,2 procent tot 775,21 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,3 procent. Parijs bleef onveranderd.
Dataleverancier RELX en chipmachinemaker ASML waren de sterkste stijgers in de AEX, met plussen van 0,7 procent. Verzekeraar NN Group stond onderaan met een min van 0,9 procent.
Koersdaling Basic-Fit
In de MidKap verloor Basic-Fit dik 2 procent. De fitnessketen zakte vrijdag bijna 9 procent na een tegenvallend kwartaalrapport. Analisten van investeringsbank Berenberg verlaagden hun koersdoel.
Ajax won 2,8 procent ondanks de tegenvallende sportieve prestaties van de beursgenoteerde voetbalclub. Ajax leed zondag tegen FC Utrecht de vierde nederlaag op rij en staat op zeventiende plaats in de eredivisie.
Volkswagen
Vivoryon steeg 7,8 procent. De biotechnoloog, die een alzheimermedicijn in ontwikkeling heeft, meldde een positieve uitkomst van een onafhankelijk veiligheidsonderzoek naar de omvang van de dosering in de klinische studies.
In Frankfurt zakte Volkswagen 1,7 procent. De Duitse autofabrikant kwam vrijdag nabeurs met een voorlopig kwartaalbericht, waarin de onderneming zijn prognose voor de winst verlaagde.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0583 dollar waard, tegen 1,0589 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 87,11 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 91,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart bijna tot stilstand gekomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global stagneerde de groei doordat nieuwe orders, een belangrijke indicator voor de vraag, voor het eerst in acht maanden daalden, voornamelijk door zwakte in de dienstensector.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
3 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.
3 uur geleden