Philips betaalt 4,2 miljoen om verkeerd informeren leger VS
AMSTERDAM (ANP) - Philips betaalt de Amerikaanse overheid 4,2 miljoen dollar (4,2 miljoen euro) omdat het bedrijf het leger niet goed had geïnformeerd over aanpassingen aan bepaalde producten. Dat had volgens justitie in de Verenigde Staten wel gemoeten, dus beschuldigden aanklagers het medisch-technologische concern van misleiding.
Philips leverde de Amerikaanse strijdkrachten apparaten voor de controle van de hartslag van patiënten. Legeronderdelen keurden die apparatuur in 2008 en 2011 goed voor gebruik in vliegtuigen, maar vervolgens verving Philips bepaalde onderdelen zonder dit bekend te maken. Hierdoor was het onduidelijk of het gebruik van dit apparaat, de MP2 genaamd, nog wel veilig was in de lucht.
Philips erkent met de schikking het Amerikaanse leger niet goed te hebben geïnformeerd. Het bedrijf had al een som geld gereserveerd voor de miljoenenboete.
Philips onderhandelt nog over twee andere schikkingen met het Amerikaanse ministerie van Justitie die te maken hebben met zijn producten voor zogeheten connected care. Dat is een verzamelnaam voor systemen waarmee medici data in ziekenhuizen of van patiënten kunnen verzamelen of verwerken. Die eventuele schikkingen staan los van de grote terugroepactie van slaapapneu-apparaten waar Philips al een tijd mee worstelt.
Meer uit Financieel
GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars is van plan nog eens 2500 banen te schrappen door de verslechterende marktomstandigheden. De Zweedse autofabrikant kampt met een scherpe daling van de verkoop in China en importheffingen in de Verenigde Staten. Begin oktober trok het bedrijf al zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
27 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in het derde kwartaal een hogere winst behaald op een lagere omzet. Vooral verlichtingssystemen voor de particuliere markt verkochten minder goed. Door ingrepen om de kosten te drukken en de gemiddelde verkoopprijzen te verhogen, nam de winstgevendheid toe, stelt topman As Tempelman. Daarnaast werd Signify geholpen door een meevaller bij het terugkrijgen van importheffingen in de Verenigde Staten.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.
11 uur geledenSOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.
12 uur geleden