Pfizer: opbrengsten coronavaccin rond de 15 miljard dollar
NEW YORK (ANP) - Farmaceut Pfizer verwacht dat het samen met BioNTech ontwikkelde coronavaccin dit jaar rond de 15 miljard dollar aan omzet oplevert. Het gaat om het eerste vaccin dat in de Verenigde Staten en de Europese Unie werd goedgekeurd om het coronavirus tegen te gaan.
Pfizer verwacht mede door de opbrengsten van zijn coronavaccins in 2021 een fors hogere omzet te halen dan vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn kwartaalcijfers. Waar het Amerikaanse concern in 2020 nog een omzet behaalde van 41,9 miljard dollar, rekent het bedrijf voor dit jaar op 59,4 miljard tot 61,4 miljard dollar. De winst zal daarnaast hoger liggen dan het bedrijf eerder had voorspeld.
Bij de berekeningen gaat Pfizer uit van de aantallen te leveren doses die in de al afgesloten contracten zijn afgesproken. Wanneer er meer contracten bijkomen, zullen ook de opbrengsten verder kunnen oplopen.
Het bedrijf berekende ook hoe winstgevend de productie van de vaccins is. De aangepaste winst voor belastingen uit het middel zal ergens tussen de 25 en 29 procent zitten van de opbrengst, verwacht Pfizer. Dan gaat het om de winst die overblijft na bijvoorbeeld kosten voor onderzoek, de productie en de verkoop van het vaccin. Ook is het deel van de winst dat naar ontwikkelingspartner BioNTech gaat er vanaf getrokken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
15 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
16 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
19 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
20 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
21 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
22 uur geleden