Pfizer en BioNTech geven vrijwilligers die placebo kregen vaccin
CORONAVIRUSNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer en het Duitse BioNTech geven vrijwilligers die in de testfase van het vaccin een placebo kregen toegediend de optie om vanaf 1 maart van dit jaar in aanmerking te komen voor de eerste dosis van het vaccin. Zij blijven dan onderdeel uitmaken van het onderzoek.
De zogeheten Vaccin Transitieoptie in het onderzoek staat het deelnemers aan de testfase van 16 jaar en ouder toe erachter te komen of ze het vaccin toegediend kregen of een placebo. Voor degenen die een placebo kregen, zijn twee doses van het onderzoeksvaccin gereserveerd binnen het totale onderzoek, melden het bedrijven op de website.
"De onderzoeksdokter zal de meest recente richtlijnen van de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention en de lokale gezondheidsorganisaties opvolgen om de deelnemers met prioriteit de Vaccin Transitieoptie aan te bieden", laat de farmaceut weten.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy RodrÃguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
7 uur geleden