Pfizer en BioNTech geven vrijwilligers die placebo kregen vaccin
CORONAVIRUSNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer en het Duitse BioNTech geven vrijwilligers die in de testfase van het vaccin een placebo kregen toegediend de optie om vanaf 1 maart van dit jaar in aanmerking te komen voor de eerste dosis van het vaccin. Zij blijven dan onderdeel uitmaken van het onderzoek.
De zogeheten Vaccin Transitieoptie in het onderzoek staat het deelnemers aan de testfase van 16 jaar en ouder toe erachter te komen of ze het vaccin toegediend kregen of een placebo. Voor degenen die een placebo kregen, zijn twee doses van het onderzoeksvaccin gereserveerd binnen het totale onderzoek, melden het bedrijven op de website.
"De onderzoeksdokter zal de meest recente richtlijnen van de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention en de lokale gezondheidsorganisaties opvolgen om de deelnemers met prioriteit de Vaccin Transitieoptie aan te bieden", laat de farmaceut weten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.
25 minuten geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" moet sluiten. "Anders gaan er slechte dingen gebeuren", zei hij in een speech tijdens de eerste bijeenkomst van zijn Vredesraad. "Misschien sluiten we een deal, dat zul je waarschijnlijk de komende tien dagen wel zien."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.
2 uur geleden