Petitie voor behoud Bravis Bergen op Zoom al 1500 keer ondertekend
THOLEN - Inwoners van de gemeente Tholen hebben samen met nog vele anderen al massaal een petitie ondertekend voor het behoud van het Bravis Ziekenhuis in Bergen op Zoom. Inwoners zijn niet blij met de aangekondigde sluiting van het Bravis Ziekenhuis in Bergen op Zoom. Zij willen dat het ziekenhuis behouden blijft. Al snel nadat het nieuws gisterenochtend bekend was gemaakt, werd een online petitie gestart die inmiddels zo'n 1500 keer is ondertekend.
Een 'bizarre beslissing'. Dat is hoe de keuze van Bravis om het ziekenhuis in Bergen op Zoom te sluiten wordt genoemd in de petitie. "De twee ziekenhuizen in Roosendaal en Bergen op Zoom bedienen een gebied dat ruim voldoende is om twee volwaardige ziekenhuizen op te laten functioneren. Hoogste tijd om ons als inwoners van onze gemeente te verenigen tegen dit belachelijke besluit!"
En die oproep krijgt veel gehoor. Al zo'n 1500 mensen ondertekenden de online petitie. En de reacties die zij plaatsen bij hun handtekening zijn niet mals. De ondertekenaars lijken zich grote zorgen te maken over de toekomst van hun zorg en over de toenemende reistijd en reiskosten. "Ik woon in Bergen op Zoom en ben afhankelijk van alleen een fiets, dus het ziekenhuis in buurt moet blijven", schrijft iemand. Ook een Thoolse ondertekenaar maakt zich zorgen over de reistijd. "Voor de bewoners van St. Annaland is de aanrijtijd te lang. Naar Roosendaal toe is het altijd heel druk en ook regelmatig files." "De mensen op het eiland Tholen en Putte worden in de steek gelaten", schrijft een ander. Ook wordt er zonde gemaakt van het gloednieuwe moeder-kindcentrum dat het Bravis in Bergen op Zoom heeft.
Of de petitie effect zal hebben, is zeer de vraag. De raad van bestuur sprak gisteren namens het volledige ziekenhuis in haar keuze om één hoofdlocatie in Roosendaal te realiseren. Definitieve goedkeuring voor het plan is er echter nog niet. Die zal pas in juni komen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een vervallen bedrijfspand in de historische binnenstad van Tholen krijgt een nieuwe bestemming. Het pand aan de Hoogstraat wordt gesloopt en maakt plaats voor twee betaalbare koopappartementen. Ook komt er een opslagruimte voor de nieuwe bewoners op de begane grond.
2 uur geledenTHOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.
20 uur geledenHALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.
21 uur geledenTHOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.
1 dag geledenTHOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.
1 dag geledenTHOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.
2 dagen geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.
2 dagen geleden