Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Petitie voor behoud Bravis Bergen op Zoom al 1500 keer ondertekend

Petitie voor behoud Bravis Bergen op Zoom al 1500 keer ondertekend

THOLEN - Inwoners van de gemeente Tholen hebben samen met nog vele anderen al massaal een petitie ondertekend voor het behoud van het Bravis Ziekenhuis in Bergen op Zoom. Inwoners zijn niet blij met de aangekondigde sluiting van het Bravis Ziekenhuis in Bergen op Zoom. Zij willen dat het ziekenhuis behouden blijft. Al snel nadat het nieuws gisterenochtend bekend was gemaakt, werd een online petitie gestart die inmiddels zo'n 1500 keer is ondertekend.

Een 'bizarre beslissing'. Dat is hoe de keuze van Bravis om het ziekenhuis in Bergen op Zoom te sluiten wordt genoemd in de petitie. "De twee ziekenhuizen in Roosendaal en Bergen op Zoom bedienen een gebied dat ruim voldoende is om twee volwaardige ziekenhuizen op te laten functioneren. Hoogste tijd om ons als inwoners van onze gemeente te verenigen tegen dit belachelijke besluit!"

En die oproep krijgt veel gehoor. Al zo'n 1500 mensen ondertekenden de online petitie. En de reacties die zij plaatsen bij hun handtekening zijn niet mals. De ondertekenaars lijken zich grote zorgen te maken over de toekomst van hun zorg en over de toenemende reistijd en reiskosten. "Ik woon in Bergen op Zoom en ben afhankelijk van alleen een fiets, dus het ziekenhuis in buurt moet blijven", schrijft iemand. Ook een Thoolse ondertekenaar maakt zich zorgen over de reistijd. "Voor de bewoners van St. Annaland is de aanrijtijd te lang. Naar Roosendaal toe is het altijd heel druk en ook regelmatig files." "De mensen op het eiland Tholen en Putte worden in de steek gelaten", schrijft een ander. Ook wordt er zonde gemaakt van het gloednieuwe moeder-kindcentrum dat het Bravis in Bergen op Zoom heeft. 

Of de petitie effect zal hebben, is zeer de vraag. De raad van bestuur sprak gisteren namens het volledige ziekenhuis in haar keuze om één hoofdlocatie in Roosendaal te realiseren. Definitieve goedkeuring voor het plan is er echter nog niet. Die zal pas in juni komen. 

Meer uit Tholen

Muziek zonder woorden raakt publiek in volle Vierschaar in het oude stadhuis

THOLEN - Soms zijn er na een concert eigenlijk geen woorden nodig. Dat gevoel overheerste afgelopen zaterdag 18 juli tijdens het Stadhuisconcert in Tholen. Celliste Monique Heidema en pianist André Telderman wisten met hun programma 'Lied zonder woorden' het publiek volledig mee te nemen.

2 uur geleden
Traditioneel zijn dit de warmste dagen van het jaar: ‘Nu weinig van te merken’

ZEELAND - De hondsdagen begonnen maandag met rustig zomerweer en temperaturen rond 20 graden. "Woensdag trekken buien over het land, waarna de temperatuur richting het weekend weer oploopt en het zaterdag op grotere schaal zomers warm lijkt te worden", aldus meteoroloog Donny de Koning van Weeronline.

18 uur geleden
Podotherapie Hermanns opent locatie in Tholen en biedt gratis voetonderzoek aan

[Advertorial] THOLEN - Podotherapie Hermanns opent op 31 juli 2026 een locatie in Tholen. De praktijk helpt mensen met klachten aan onder meer voeten, enkels, knieën, heupen en rug. Een veelgebruikte oplossing is een paar op maat gemaakte steunzolen, die de druk beter verdelen, de stand van je voeten corrigeren en je looppatroon ondersteunen.

1 dag geleden
Van Schiedam naar Stavenisse: gerestaureerde molenkap weer thuis na bijzondere reis

STAVENISSE - De molen van Stavenisse heeft zijn karakteristieke kap weer terug. Na een halfjaar restauratie in Schiedam werd de kap donderdag met een ponton de haven binnengesleept. Maandag volgde het spannende moment: met een grote kraan werd de kap weer op de romp geplaatst. Daarmee komt na ruim drieënhalf jaar stilstand de heropening van de molen steeds dichterbij.

1 dag geleden
Van zorg tot techniek: deze beroepen bieden de beste kans op werk in Zeeland

ZEELAND - De arbeidsmarkt in Zeeland laat een gevarieerd beeld zien. In sommige sectoren zoals de industrie en detailhandel zijn er minder banen, maar tegelijkertijd zorgen ontwikkelingen zoals AI en de vergrijzing voor nieuwe kansen. Zo komen er bijvoorbeeld meer banen bij in de zorg, ICT en gespecialiseerde dienstverlening.

2 dagen geleden
Aan de keukentafel met Jelle Zijlstra van Bruut: ‘Dat boulderen geen hype is, hebben wij wel bewezen’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jelle Zijlstra van Boulderhal Bruut.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Kleurrijk tafereel tussen Stalland en Smerdiek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Mariska Hardenbol die de spotlight mocht vangen.

3 dagen geleden