
Peter de Vos over Borsele Sloepoort Cup: ‘We hadden nog makkelijk twee poules kunnen vullen’
NIEUWDORP - Peter de Vos is al bijna twintig jaar betrokken bij de organisatie van het bekendste voorbereidingstoernooi van Zeeland. Maar misschien is deze 35e editie van de Borsele Sloepoort Cup wel belangrijker dan ooit. “Er is een enorme behoefte aan activiteit, dat merk je aan alles.”Want dat het ook in de voetballerij een vreemde tijd is, mag duidelijk zijn. “Stond je daar, met een paar mannen van rond de zeventig, vanachter het hek te kijken naar je favoriete club.” Gelukkig hoeft dat niet meer. “We houden wel voldoende afstand en hebben de entree geschrapt, zodat daar geen file kan ontstaan. Dan kunnen we gewoon vijfhonderd man publiek kwijt.”
Na al die jaren spat het plezier er nog altijd vanaf. “We proberen echt wat uit te stralen als toernooi. Ieder jaar ben je weer benieuwd waar de teams zullen staan.” De complimenten maken hem trots. “We krijgen het toch steeds weer voor elkaar. Als je dan hoort dat ze tevreden waren over de velden of de sfeer top was... Iedereen kent de Borsele Sloepoort Cup.” Met onder meer Oostkapelle en Terneuzense Boys kent het toernooi opnieuw een sterk deelnemersveld, tot tevredenheid van De Vos natuurlijk. “We hadden nog makkelijk twee poules kunnen vullen, dus we hebben echt geen klagen.” Een toernooi dat voelt als een reünie. “Spelers en trainers komen elkaar hier allemaal weer tegen.” Maar het G-toernooi, dat verplaatst is naar september, zorgt stiekem voor de grootste glimlach. “Dat plezier zie je nergens, daar doe je het voor.”
Meer uit Beveland
KLOETINGE - De speeltuin in de Jachthuisstraat in Kloetinge wordt binnenkort ander ingericht door de Gemeente Goes. De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge (vak) heeft het voortouw genomen om kinderen en omwonenden te betrekken bij de nieuwe plannen.
3 uur geledenKRUININGEN - Op de snelweg A58 bij Kruiningen is dinsdag een 77-jarige man uit Ellemeet om het leven gekomen bij een eenzijdig verkeersongeval.
9 uur geledenHeinkenszand - Burgemeester Dijksterhuis heeft maandagmiddag het echtpaar De Jonge in Heinkenszand gefeliciteerd met hun huwelijksjubileum. Zij waren zondag 06 juli maar liefst 65 jaar getrouwd.
23 uur geledenKAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland hield donderdag 3 juli een feestelijke bijeenkomst voor de toekomstige kaveleigenaren van het nieuwe bedrijventerrein Het Rip III in Kamperland. Wethouder Adrie van der Maas van de gemeente Noord-Beveland is blij dat het terrein nog deze maand opgeleverd wordt. "Daarna kan er gebouwd worden."
1 dag geledenHet mysterie rond de Goese klok 'nummer 9' heeft de afgelopen weken de gemoederen flink beziggehouden in zowel Goes als Drenthe. De klok, die in 1930 werd gegoten en ooit deel uitmaakte van een groot carillon van zevenenveertig klokken in de Grote kerk in Goes, dook ineens op in het Drentse Hijken. Daar hangt hij nu al twee weken te pronken in een klokkenstoel. Hoe de klok daar precies terecht is gekomen, blijkt toch nét iets anders te zijn dan tot nog toe werd aangenomen.
1 dag geledenGOES - De gemeente Goes staat op de zesde plek op de ranglijst van Economische Toplocaties. Dit blijkt uit het onlangs verschenen onderzoeksrapport van Bureau Louter. Vorig jaar stond Goes op plek negen. "Al jaren staat Goes stevig in de top 10, en daar zijn we erg trots op", aldus wethouder Joost de Goffau.
1 dag geledenWOLPHAARTSDIJK - In de polder bij Wolphaartsdijk is maandagmorgen een auto aangetroffen in een sloot. De bestuurder was niet meer aanwezig.
1 dag geleden