Persoonlijke gezondheidsomgeving voor iedere Zeeuw
GOES - Dit jaar bouwen ziekenhuis Adrz en de zorgorganisaties Allévo, Nucleuszorg, Revant, SVRZ, WVO zorg, ZHCo-PeriScaldes en ZorgSaam aan digitale informatieuitwisseling tussen zorginstellingen, patiënten en cliënten. ‘Denk hierbij aan uitwisseling met persoonlijke gezondheidsomgevingen (PGO’s), digitale verpleegkundige overdracht en het digitaal uitwisselen van medische gegevens tussen zorgorganisaties’, legt Adrz uit in een persbericht.
PGO’s zijn apps of websites waarmee patiënten steeds meer medische gegevens op één plek kunnen verzamelen. Dit beperkt zich niet tot verzamelen van medische gegevens bij zorgverleners, maar patiënten kunnen vaak zelf ook informatie toevoegen, zoals allergieën, bloeddruk, hartslag en glucosewaarden. ‘Het toevoegen van deze gegevens kan patiënten helpen om een completer beeld te krijgen van hun gezondheid.’
Samenwerking in de regio
Iedere Zeeuw heeft de gelegenheid om een eigen PGO-account aan te maken en kan daarvoor een eigen PGO-aanbieder kiezen. Dit is een landelijk initiatief. Een PGO is ‘persoonlijk’ en niet geboden aan een organisatie. De Zeeuwse zorgorganisaties hebben er met elkaar voor gekozen om de krachten te bundelen. ‘Met deze gezamenlijke aanpak, waarin eenduidige boodschappen worden gedeeld, hopen we dat de Zeeuwse burger deze ontwikkeling gaat herkennen en volgen.’ Bij de Zeeuwse huisartsen, ziekenhuizen en revalidatiecentra kan men al een PGO gebruiken. De genoemde ouderenzorgorganisaties volgen later dit jaar.
Webinar
‘Wil je starten met een PGO, maar weet je niet goed hoe? Op 5 en 6 april wordt er een landelijke webinar georganiseerd. Tijdens dit webinar krijgen mensen hulp bij het kiezen van een PGO, leer je hoe je in moet loggen en hoe je medische gegevens op kunt halen.’ Aanmelden voor de webinar kan via https://www.pgo.nl/webinar.
Kijk voor meer informatie op PGO.nl/Zeeland.
Meer uit Beveland
WILHELMINADORP - De velden van de Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder (KMWP) bij Wilhelminadorp vormen zaterdag 8 november het decor voor de Nimrod, het nationale kampioenschap voor apporterende jachthonden. Het evenement wordt dit jaar georganiseerd door de Stichting Zeeuwse Jachthonden.
2 uur geledenGOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.
14 uur geledenBORSELE - De gemeente Borsele heeft besloten twee nieuwe kunstwerken aan te kopen: De man van de overkant van kunstenares Jeannette Ephraim en Droog-veer van Betsy de Jonge. In totaal wordt hiervoor 51.000 euro uitgetrokken.
16 uur geleden's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.
21 uur geledenGOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
1 dag geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
1 dag geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
1 dag geleden