Persoonlijke aanvallen Sunak en Starmer in laatste Britse debat
LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak en Labour-leider Keir Starmer stonden woensdag tegenover elkaar in hun laatste debat vóór de verkiezingen volgende week. De twee kandidaten lanceerden zeer persoonlijke aanvallen op elkaars geloofwaardigheid en die van hun partijen.
Sunak, wiens conservatieve partij in de peilingen zo'n 20 punten achter Labour staat, beschuldigde Starmer ervan niet eerlijk te zijn tegenover het land op het gebied van migratie, belastingen en vrouwenrechten. Hij drong er bij de kiezers op aan zich niet "over te geven" aan de Labour-partij.
Starmer antwoordde dat Sunak te rijk was om de zorgen van de meeste gewone Britten te begrijpen. Hij voerde aan dat het Verenigd Koninkrijk uitgeput is na veertien jaar "conservatieve chaos" en dat hij de uitdagingen van veel gezinnen die worstelden met de stijgende inflatie en de kosten van levensonderhoud beter zou begrijpen.
De campagne van Sunak heeft het vanaf het begin moeilijk gehad. Zo vinden veel kiezers zijn voorstel om belastingen verder te verlagen ongeloofwaardig. Ook kreeg hij te maken met een gokschandaal waarbij vijf van zijn partijgenoten zijn betrokken.
Starmer wordt verweten dat hij niet goed uitlegt hoe hij de door hem voorgestelde verbeteringen van openbare diensten wil financieren. Ook zou hij zich bij interacties met pers en publiek aan een script houden en zich robotachtig gedragen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
48 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.
6 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - De veroordeelde Cambodjaanse oppositieleider Kem Sokha heeft gratie gekregen. Dat meldt senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op sociale media. Kem Sokha werd in 2023 veroordeeld tot 27 jaar huisarrest voor verraad.
6 uur geleden