Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Persoonlijke aanvallen Sunak en Starmer in laatste Britse debat

Persoonlijke aanvallen Sunak en Starmer in laatste Britse debat

LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak en Labour-leider Keir Starmer stonden woensdag tegenover elkaar in hun laatste debat vóór de verkiezingen volgende week. De twee kandidaten lanceerden zeer persoonlijke aanvallen op elkaars geloofwaardigheid en die van hun partijen.

Sunak, wiens conservatieve partij in de peilingen zo'n 20 punten achter Labour staat, beschuldigde Starmer ervan niet eerlijk te zijn tegenover het land op het gebied van migratie, belastingen en vrouwenrechten. Hij drong er bij de kiezers op aan zich niet "over te geven" aan de Labour-partij.

Starmer antwoordde dat Sunak te rijk was om de zorgen van de meeste gewone Britten te begrijpen. Hij voerde aan dat het Verenigd Koninkrijk uitgeput is na veertien jaar "conservatieve chaos" en dat hij de uitdagingen van veel gezinnen die worstelden met de stijgende inflatie en de kosten van levensonderhoud beter zou begrijpen.

De campagne van Sunak heeft het vanaf het begin moeilijk gehad. Zo vinden veel kiezers zijn voorstel om belastingen verder te verlagen ongeloofwaardig. Ook kreeg hij te maken met een gokschandaal waarbij vijf van zijn partijgenoten zijn betrokken.

Starmer wordt verweten dat hij niet goed uitlegt hoe hij de door hem voorgestelde verbeteringen van openbare diensten wil financieren. Ook zou hij zich bij interacties met pers en publiek aan een script houden en zich robotachtig gedragen.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

6 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

6 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

6 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

7 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

10 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

10 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

10 uur geleden