Persoonlijke aanvallen Sunak en Starmer in laatste Britse debat
LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak en Labour-leider Keir Starmer stonden woensdag tegenover elkaar in hun laatste debat vóór de verkiezingen volgende week. De twee kandidaten lanceerden zeer persoonlijke aanvallen op elkaars geloofwaardigheid en die van hun partijen.
Sunak, wiens conservatieve partij in de peilingen zo'n 20 punten achter Labour staat, beschuldigde Starmer ervan niet eerlijk te zijn tegenover het land op het gebied van migratie, belastingen en vrouwenrechten. Hij drong er bij de kiezers op aan zich niet "over te geven" aan de Labour-partij.
Starmer antwoordde dat Sunak te rijk was om de zorgen van de meeste gewone Britten te begrijpen. Hij voerde aan dat het Verenigd Koninkrijk uitgeput is na veertien jaar "conservatieve chaos" en dat hij de uitdagingen van veel gezinnen die worstelden met de stijgende inflatie en de kosten van levensonderhoud beter zou begrijpen.
De campagne van Sunak heeft het vanaf het begin moeilijk gehad. Zo vinden veel kiezers zijn voorstel om belastingen verder te verlagen ongeloofwaardig. Ook kreeg hij te maken met een gokschandaal waarbij vijf van zijn partijgenoten zijn betrokken.
Starmer wordt verweten dat hij niet goed uitlegt hoe hij de door hem voorgestelde verbeteringen van openbare diensten wil financieren. Ook zou hij zich bij interacties met pers en publiek aan een script houden en zich robotachtig gedragen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
4 uur geleden