Personeelstekort ProRail voor woensdag opgelost, toch wel treinen
UTRECHT (ANP) - Het personeelstekort bij de verkeersleiding van ProRail dat ervoor zou zorgen dat er woensdag op sommige trajecten geen treinen konden rijden, is opgelost. In de loop van dinsdagavond heeft de spoorbeheerder toch nog een verkeersleider kunnen vinden die woensdag kan werken. Daardoor zullen de treinen tussen Arnhem en Utrecht, Maarn en Rhenen en tussen Ede-Wageningen en Barneveld Centrum woensdag gewoon rijden.
ProRail kon de verkeersleider eerder op de avond niet te pakken krijgen, waarna het besloot op de genoemde trajecten tussen 07.00 en 15.00 uur geen treinen te laten rijden. "Dat hebben we gedaan om vervoerders en reizigers de gelegenheid te geven zich hier op in te stellen", aldus ProRail. Later op de avond werd de collega toch bereikt. Connexxion en NS zullen volgens de spoorbeheerder "hun uiterste best" doen om de treinen volgens dienstregeling te laten rijden.
Op dinsdagochtend zorgde het tekort aan verkeersleiders ook al voor problemen. Toen vielen er vooral tussen Utrecht en Arnhem treinen uit. ProRail betreurt dat en zei eerder niet te kunnen garanderen dat het niet nog een keer gebeurt. Het bedrijf heeft al langer te maken met een tekort aan verkeersleiders. Er staan momenteel zestig vacatures open. Bij onderbezetting kiest het bedrijf ervoor om minder treinen te laten rijden. Dat gebeurde volgens ProRail tot nu toe vooral in vakantieperioden. "We doen wat in onze macht ligt om deze tekorten tegen te gaan", aldus de spoorbeheerder, die aangeeft dat collega's geregeld vrije dagen inleveren of extra diensten draaien. Daarbij zitten de opleidingsklassen voller en slagen meer kandidaten. Ook zijn al meerdere keren gepensioneerde en oud-verkeersleiders ingevallen voor een zieke collega.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.
12 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.
13 uur geleden