Personeel diepvriesfrietmaker Aviko gaat volgens FNV weer staken
STEENDEREN (ANP) - Medewerkers van aardappelverwerker Aviko in het Gelderse Steenderen gaan woensdagavond opnieuw in staking, heeft vakbond FNV aangekondigd. Afgelopen weekend werd er al gestaakt bij de maker van onder meer diepvriesfriet en aardappelschijfjes. Volgens de bond heeft Aviko na die actie nog geen gehoor gegeven aan zijn eisen voor een nieuwe cao.
"Dit was onvermijdelijk. Aviko beweegt geen millimeter onze kant op, dus ze roepen het over zichzelf af dat de mensen verder gaan met staken. We stoppen pas als de directie een betere cao wil afspreken", zegt FNV-bestuurder Robert Wonnink. De staking zal dit keer minstens vier dagen duren, geeft hij daarbij aan.
Volgens FNV had afgelopen weekend meer dan de helft van het personeel het werk neergelegd. Aviko zei toen te betreuren dat de bond een staking had opgezet. Maar de aanlevering van diepvriesfriet, aardappelschijfjes en andere producten voor supermarkten, zou volgens de onderneming niet meteen in gevaar zijn gekomen. "We hebben voldoende productiecapaciteit en we zetten deze maximaal in", zei Aviko toen.
De cao waarvoor gestaakt wordt, is van toepassing op zo'n zevenhonderd medewerkers in Steenderen, Lomm en Dronten. Eerder werd er ook al actiegevoerd bij de productielijnen in Lomm. De Aviko-fabrieken in Steenderen tellen zo'n vijfhonderd mensen. In totaal werken er ongeveer 2000 mensen bij het aardappelverwerkingsbedrijf.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.
22 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.
1 uur geledenWHITLEY (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf legde dit najaar veel fabrieken stil na een cyberaanval, waardoor het ook veel minder auto's kon verkopen. Daarnaast had de Britse automaker last van een kwakkelende markt voor luxeauto's in China en hogere importheffingen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.
1 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Klimaatactivisten van Greenpeace hebben donderdag geprotesteerd tegen de sponsoring van de Olympische Spelen door het grote Italiaanse olie- en gasbedrijf Eni. De demonstranten beschuldigen Eni ervan met zijn uitstoot bij te dragen aan klimaatverandering, wat leidt tot het smelten van sneeuw en ijs.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).
2 uur geleden