Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel diepvriesfrietmaker Aviko gaat volgens FNV weer staken

Personeel diepvriesfrietmaker Aviko gaat volgens FNV weer staken

STEENDEREN (ANP) - Medewerkers van aardappelverwerker Aviko in het Gelderse Steenderen gaan woensdagavond opnieuw in staking, heeft vakbond FNV aangekondigd. Afgelopen weekend werd er al gestaakt bij de maker van onder meer diepvriesfriet en aardappelschijfjes. Volgens de bond heeft Aviko na die actie nog geen gehoor gegeven aan zijn eisen voor een nieuwe cao.

"Dit was onvermijdelijk. Aviko beweegt geen millimeter onze kant op, dus ze roepen het over zichzelf af dat de mensen verder gaan met staken. We stoppen pas als de directie een betere cao wil afspreken", zegt FNV-bestuurder Robert Wonnink. De staking zal dit keer minstens vier dagen duren, geeft hij daarbij aan.

Volgens FNV had afgelopen weekend meer dan de helft van het personeel het werk neergelegd. Aviko zei toen te betreuren dat de bond een staking had opgezet. Maar de aanlevering van diepvriesfriet, aardappelschijfjes en andere producten voor supermarkten, zou volgens de onderneming niet meteen in gevaar zijn gekomen. "We hebben voldoende productiecapaciteit en we zetten deze maximaal in", zei Aviko toen.

De cao waarvoor gestaakt wordt, is van toepassing op zo'n zevenhonderd medewerkers in Steenderen, Lomm en Dronten. Eerder werd er ook al actiegevoerd bij de productielijnen in Lomm. De Aviko-fabrieken in Steenderen tellen zo'n vijfhonderd mensen. In totaal werken er ongeveer 2000 mensen bij het aardappelverwerkingsbedrijf.

Meer uit Financieel

Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

7 minuten geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

1 uur geleden
Netflix trekt zich terug uit strijd om Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.

1 uur geleden
Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

8 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

8 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

10 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

11 uur geleden