Persbureau Xinhua: Tesla bouwt Megapack-fabriek in Shanghai
SHANGHAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla gaat een nieuwe fabriek bouwen voor de productie van zijn Megapack-energieopslagsystemen bij de bestaande autofabriek van het bedrijf in de Chinese miljoenenstad Shanghai. Dat meldde het Chinese persbureau Xinhua. Tesla-topman Elon Musk is momenteel op bezoek in China.
Volgens Xinhua is er een ondertekeningsceremonie geweest waarbij de nieuwe fabriek werd aangekondigd. De bouw moet later dit jaar beginnen en de productie van Megapacks zou dan in het tweede kwartaal van volgend jaar moeten starten. Het zou de bedoeling zijn dat er jaarlijks 10.000 Megapacks geproduceerd gaan worden in Shanghai, waar Tesla ook een enorme fabriek voor elektrische auto's heeft.
De Megapack is een batterijsysteem bijna zo groot als een zeecontainer dat kan worden gebruikt voor wind- en zonneparken om tijdelijk energie op te slaan. Die energie kan dan weer vrijgemaakt worden bij een piek in de vraag.
Een Megapack kan voldoende energie opslaan om gemiddeld 3600 huizen een uur lang van energie te voorzien. Tesla heeft al een Megapack-fabriek in het Californische Lathrop waar jaarlijks 10.000 van die batterijsystemen gemaakt kunnen worden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.
36 minuten geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
3 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
3 uur geleden