Pérez baalt van foute strategie Red Bull in kwalificatie Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De Mexicaan Sergio Pérez baalt van de strategie die Red Bull heeft gekozen voor zijn kwalificatiesessie van de Grote Prijs van Nederland. Het team liet hem in Zandvoort twee snelle rondjes rijden in plaats van één, maar dat had volgens de teamgenoot en grootste concurrent van Max Verstappen slechte invloed op zijn banden. "Maar dit weet je altijd pas achteraf", aldus de nummer 7 van de kwalificatie.
Pérez verwacht toch dat hij zondag naar het podium kan rijden in de hoofdrace. "Het is een moeilijk circuit om in te halen, maar we hebben een snelle auto die het juist in de race zelf goed moet doen. Met het momentum van voor de zomerstop moet het lukken."
Pérez is de grootste concurrent van Verstappen in zijn jacht op zijn derde wereldtitel op rij. Toch heeft de Mexicaan ook 125 punten minder dan de 314 van zijn Nederlandse teamgenoot.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
9 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
9 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
14 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
15 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
16 uur geleden