Percentage ziekmeldingen in de zorg wederom hoogst in jaren
DEN HAAG (ANP) - Zorgmedewerkers meldden zich in het tweede kwartaal wederom meer ziek dan ze in jaren hebben gedaan. Het percentage ziekmeldingen in het tweede kwartaal was dit jaar het hoogst sinds 2003, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De zorg staat sinds begin 2020 onder druk vanwege de uitbraak van het coronavirus.
In het tweede kwartaal van 2021 hebben zorgmedewerkers zich 6,5 procent van de werkdagen ziek gemeld. Ter vergelijking: het gemiddelde over alle sectoren bedroeg 4,7 procent.
"In hoeverre de coronapandemie heeft bijgedragen aan het ziekteverzuim is niet af te leiden uit de cijfers waarover het CBS beschikt", zeggen de onderzoekers. "Ook voor de coronacrisis was er al een opgaande lijn in het ziekteverzuim in de zorg."
Medewerkers in de verpleging, verzorging, thuiszorg, gehandicaptenzorg en kinderopvang bleven het vaakst ziek thuis. Vergeleken met een jaar eerder is het verzuimpercentage het snelst omhoog gegaan in de kinderopvang, bij huisartsen en in gezondheidscentra.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een deel van het winkelgebied in het centrum van Den Haag is donderdag afgesloten geweest na een gaslek. Niemand is gewond geraakt door het vrijgekomen gas, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een politieauto is donderdagmiddag op de Schiedamsedijk in Rotterdam tegen een fietser aangereden. De politie was op weg naar een melding. De 63-jarige fietser is door de botsing ernstig gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheidsdiensten hebben wel onderzoek gedaan naar mensen die kritiek hadden op het coronabeleid, maar niet puur vanwege die kritiek. Dat meldt de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) na een onderzoek op verzoek van de parlementaire enquêtecommissie van Tweede Kamerleden die zich buigt over de coronacrisis.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij meerdere rechtbanken worden vrijdag verdachten voorgeleid die zijn aangehouden voor het verspreiden van extremistische propaganda van terreurorganisatie IS. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze ervan dat ze met TikTok-posts anderen wilden aansporen tot het plegen van terroristische misdrijven.
54 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - In het strafrechtelijk onderzoek naar misstanden in een gezinshuis in de Groningse gemeente Westerkwartier is vorige week een 54-jarige vrouw aangehouden. Zij is gehoord over haar mogelijke betrokkenheid en mocht daarna weer naar huis. De vrouw blijft verdachte, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een klein deel van het centrum in Den Haag is donderdag afgesloten nadat een gaslek was ontdekt in de kelder van de HEMA. Het gaat om de Gedempte Gracht en een deel van de Grote Marktstraat. De veiligheidsregio meldde eerder al dat de Bijenkorf en de HEMA zijn ontruimd.
2 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof voelt "een tikje weemoed" bij zijn laatste EU-evenement. Hij is donderdag op het Vlaamse kasteel Alden Biesen voor een heidag en overleg met de andere EU-leiders over de economie.
2 uur geleden