Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pensioenfondsen staan er beter voor dankzij hogere rente

Pensioenfondsen staan er beter voor dankzij hogere rente

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse pensioenfondsen hebben hun financiële positie in februari verder verbeterd. Dit is te danken aan het oplopen van de rentes op de financiële markten, want de beurskoersen gingen door de economische zorgen in de wereld wel omlaag.

Dit constateert onderzoeksbureau Aon, dat daarvoor keek naar de dekkingsgraden van de fondsen. De graadmeter steeg gemiddeld naar 120 procent van 117 procent in januari. Dat betekent dat de fondsen voor elke euro aan toekomstige pensioenverplichtingen inmiddels 1,20 euro in kas hebben.

Februari stond op de financiële markten vooral in het teken van het beleid van centrale banken en de hoop van beleggers dat het tempo van renteverhogingen wat verlaagd zou worden. Door lenen duurder te maken proberen centrale banken de hoge inflatie te beteugelen. Maar voor de waardering van aandelen is een hogere rente juist ongunstig.

Verhoging rente door centrale banken

Beleggers waren in eerste instantie nog goed gemutst, maar de beleggingsresultaten verdwenen al snel door nieuwe economische data. De gegevens wakkerden de vrees aan dat centrale banken voorlopig nog wel even zullen doorgaan met het verhogen van de rente.

Vorig jaar kwamen de pensioenfondsen er ook al een stuk beter voor te staan. Dat was toen eveneens een gevolg van de hogere rente, waardoor hun financiële verplichtingen in berekeningen lager uitpakten. Tegelijkertijd gingen er vorig jaar vele miljarden euro's pensioenvermogen verloren door de malaise op de financiële markten als gevolg van de oorlog in Oekraïne.

Pensioenen in 2024

Veel fondsen kondigden afgelopen najaar al hun pensioenverhogingen aan voor dit jaar. Komend najaar wordt opnieuw bekeken of de pensioenen in 2024 nog zullen veranderen, of dat ze gelijkblijven. Daarover doen de fondsen voorlopig nog geen voorspellingen.

Meer uit Financieel

Reuters: Unilever overweegt een aantal Britse merken te verkopen

LONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.

22 minuten geleden
ABN AMRO stopt met deel flexkrachten antiwitwasafdeling

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".

23 minuten geleden
Frans concern wil transportbedrijf Vos Logistics uit Oss inlijven

OSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.

43 minuten geleden
Dr. Martens verplaatst productie om impact heffingen te beperken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.

1 uur geleden
Brussel past regels aan voor duurzame investeringen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.

2 uur geleden
Meta moet Spaanse mediabedrijven bijna half miljard betalen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.

2 uur geleden
ABN AMRO-econoom Phlippen wordt hoofd duurzaamheid bij bank

AMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.

2 uur geleden