Pensioenfonds ABP steekt miljoenen in 'corona-obligaties’
HEERLEN (AFN) - Pensioenfonds ABP heeft ongeveer 75 miljoen euro belegd in diverse 'corona-obligaties’, waarvan de opbrengst wordt gebruikt voor bestrijding van de virusuitbraak en de gevolgen daarvan. Daarbij gaat het onder andere om het verbeteren van de gezondheidszorg en ondersteuning van het midden- en kleinbedrijf in Europa.
De obligaties zijn afkomstig van de Europese Investeringsbank (EIB), de ontwikkelingsbank van de Raad van Europa en de Nordic Investment Bank (NIB). Die laatste partij kwam onlangs ook al in het nieuws door pensioenbelegger PGGM. Die had namens het Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) miljoenen euro's belegd in een corona-obligatie van de Scandinavische investeringsbank.
Over corona-obligaties is de laatste tijd veel discussie in Europa. Sommige Europese landen willen dat de Europese Unie met eigen 'staatsobligaties' komt, en zij noemen die ook wel corona-bonds. De obligaties zouden volgens hen kunnen helpen om de klap van de coronacrisis op te vangen. Maar onder meer Nederland wil er niets van weten. Minister Wopke Hoekstra van Financiën benadrukte eerder op woensdag nogmaals dat het gezamenlijk uitgeven van schuldpapier tussen de lidstaten hem een stap te ver gaat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".
51 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.
3 uur geleden