Pence zet zich bij start van presidentscampagne af tegen Trump
ANKENY (ANP) - De voormalige Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft zich bij de aftrap van zijn campagne voor de presidentsverkiezingen afgezet tegen Donald Trump. Zijn "voormalige running-mate", zoals Pence Trump noemde, vindt zichzelf belangrijker dan de grondwet, zo zei hij.
Trump en hij hebben "andere visies op de toekomst van onze natie en de partij", aldus Pence. Hij blikte terug op de bestorming van het Capitool. Trump heeft "roekeloos taalgebruik" gebezigd, zei Pence. "Het Amerikaanse volk verdient het te weten dat president Trump ook heeft geëist dat ik koos tussen hem en de grondwet. Nu staan kiezers voor dezelfde keuze. Ik heb voor de grondwet gekozen en zal dat altijd doen." Iemand die de grondwet niet respecteert "mag nooit meer president van de Verenigde Staten worden".
Pence was tijdens de bestorming in de Senaat waar de verkiezingsuitslag goedgekeurd moest worden. "Mijn voormalige running-mate blijft volhouden dat ik het recht had om de verkiezingsuitslag aan te passen. Maar president Trump had het toen mis en heeft het nu nog steeds mis." Hij kon niet anders dan de uitslag goedkeuren, al was die teleurstellend aldus Pence. "Ik deel dat. Ik stond op het stembiljet."
De Republikein sprak naast Trump ook veelvuldig over zijn geloof, de krijgsmacht en "de democraten en radicaal-links die herhaaldelijk de grondwet met voeten treden". Hij zei "het door God gegeven recht op leven" te willen beschermen, doelend op beperkingen van het recht op abortus, en het recht op wapenbezit.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
2 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Poolse Grondwettelijke Hof heeft de fundamentele principes van het Europees recht geschonden, oordeelt het Europees Hof van Justitie. Het Poolse hof besloot namelijk dat de eigen grondwet voorrang heeft op de wetten van de Europese Unie. Dat gaat volgens het EU-hof in Luxemburg in tegen de basisprincipes van de EU.
4 uur geleden