Pence zet zich bij start van presidentscampagne af tegen Trump
ANKENY (ANP) - De voormalige Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft zich bij de aftrap van zijn campagne voor de presidentsverkiezingen afgezet tegen Donald Trump. Zijn "voormalige running-mate", zoals Pence Trump noemde, vindt zichzelf belangrijker dan de grondwet, zo zei hij.
Trump en hij hebben "andere visies op de toekomst van onze natie en de partij", aldus Pence. Hij blikte terug op de bestorming van het Capitool. Trump heeft "roekeloos taalgebruik" gebezigd, zei Pence. "Het Amerikaanse volk verdient het te weten dat president Trump ook heeft geëist dat ik koos tussen hem en de grondwet. Nu staan kiezers voor dezelfde keuze. Ik heb voor de grondwet gekozen en zal dat altijd doen." Iemand die de grondwet niet respecteert "mag nooit meer president van de Verenigde Staten worden".
Pence was tijdens de bestorming in de Senaat waar de verkiezingsuitslag goedgekeurd moest worden. "Mijn voormalige running-mate blijft volhouden dat ik het recht had om de verkiezingsuitslag aan te passen. Maar president Trump had het toen mis en heeft het nu nog steeds mis." Hij kon niet anders dan de uitslag goedkeuren, al was die teleurstellend aldus Pence. "Ik deel dat. Ik stond op het stembiljet."
De Republikein sprak naast Trump ook veelvuldig over zijn geloof, de krijgsmacht en "de democraten en radicaal-links die herhaaldelijk de grondwet met voeten treden". Hij zei "het door God gegeven recht op leven" te willen beschermen, doelend op beperkingen van het recht op abortus, en het recht op wapenbezit.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
9 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
12 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
13 uur geleden