Pence niet vervolgd om geheime documenten in zijn huis
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-vicepresident Mike Pence wordt niet vervolgd voor de geheime documenten die bij hem thuis werden gevonden. Het onderzoek naar de politicus is afgesloten, bevestigt het ministerie van Justitie na berichtgeving van onder meer CNN.
De documenten werden in januari door Pence's advocaat gevonden en overgedragen aan de FBI. Pence verklaarde dat hij niet wist dat de documenten in zijn privéhuis lagen. Eerder waren ook al vertrouwelijke documenten gevonden in het privébezit van oud-president Donald Trump en huidig president Joe Biden. Daar wordt nog onderzoek naar gedaan.
Het besluit van justitie komt volgens Amerikaanse media kort voordat Pence op 7 juni zijn kandidatuur voor het presidentschap bekendmaakt. Hij wordt dan een directe concurrent van Trump, onder wie hij van 2017 tot en met 2021 vicepresident was. De twee werkten jarenlang nauw samen, maar raakten in onmin met elkaar nadat Trumps aanhangers het Capitool hadden bestormd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie wil de politieke betrekkingen met Syrië herstellen. Ze wil daarmee onder meer de weg vrijmaken voor nauwere economische en veiligheidsbanden. Dit blijkt uit een document dat Reuters heeft ingezien. Daarin zou ook staan dat de EU de sancties tegen Syrië verder wil verzachten. Op 11 mei zouden de gesprekken hierover op hoog politiek niveau beginnen met de Syrische overgangsautoriteiten.
10 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard "de vinger aan de trekker te hebben" voor het geval Israël de wapenstilstand schendt. Het tiendaagse bestand is vrijdag van kracht geworden.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van de Partij voor de Dieren, SGP, PVV en BBB roepen op tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergadering in Straatsburg vanwege de dreigende energietekorten. Dat doen ze in een brief aan voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola. Daarin vragen ze alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden tot het rustiger is in het Midden-Oosten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
2 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
2 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
3 uur geleden