Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pelosi: voldoende grond voor aanklachten Trump

Pelosi: voldoende grond voor aanklachten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Nancy Pelosi, vindt dat er voldoende grond is om de afzettingsprocedure tegen president Trump formeel in gang te zetten. Ze heeft daarom de voorzitter van de commissie voor Justitie van het Huis van Afgevaardigden gevraagd aanklachten op te stellen die tot afzetting zouden moeten leiden. De commissie heeft laten weten mogelijk donderdag 12 december al te stemmen over wat de president precies verweten wordt.

Volgens Pelosi heeft Trump in strijd met de grondwet gehandeld en zich schuldig gemaakt aan machtsmisbruik voor eigen politiek gewin. "In de Verenigde Staten staat niemand boven de wet," aldus de Democrate die op een meerderheid van haar partij in het Huis kan rekenen. De beslissing of de president wordt afgezet, valt uiteindelijk echter in de nu door Republikeinen gedomineerde Senaat.

Trump twitterde eerder op de dag dat de Democraten eens moeten opschieten met hun kansloze 'impeachment'. Breng het snel in de Senaat en dan kan het land weer aan het werk, zei Trump, die ervan overtuigd is dat de Senaat hem niet afzet. Het Huis van Afgevaardigden moet in een stemming bepalen welke misdragingen reden tot afzetting zijn, bijvoorbeeld machtsmisbruik, omkoping, belemmering van het werk van het Congres of dat van de justitie. Dan moeten de aanklachten naar de Senaat.

Gecorrumpeerd

Pelosi betoogde dat Trump "opnieuw de verkiezingen probeert te corrumperen". Trump heeft in juli zijn Oekraiënse ambtgenoot Zelenski gevraagd onderzoek te doen wat de vooraanstaande Democraat Joe Biden en diens zoon Hunter daar in de jaren 2012-2014 uitspookten.

Volgens Democraten heeft Trump zijn macht misbruikt om bij de presidentsverkiezingen volgend jaar meer kans te maken. De vorige keer dat Trump de verkiezingen zou hebben "gecorrumpeerd" was in de ogen van Democraten toen hij in 2016 verrassend van Hillary Clinton won. Democraten hebben vergeefs proberen aan te tonen dat Trump samenzwoer met Russen om van haar te winnen.

Meer uit Politiek

Kabinet veroordeelt Amerikaanse aanvallen Venezuela nog niet

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet wil de Amerikaanse aanvallen op Venezuela en het gevangennemen van de Venezolaanse president Nicolás Maduro nog niet veroordelen. Demissionair buitenlandminister David van Weel wil eerst de persconferentie van de Amerikaanse president Donald Trump afwachten "en de discussie die daarover in de VS gevoerd wordt".

1 dag geleden
Schoof verzekert bestuurders Aruba, Curaçao en Bonaire van steun

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de premiers Mike Eman (Aruba) en Gilmar Pisas (Curaçao) en gezaghebber John Soliano (Bonaire) laten weten "dat zij en de mensen op de eilanden op onze steun kunnen rekenen in deze onzekere tijd". Dat meldt de premier op X naar aanleiding van de Amerikaanse aanval op buurland Venezuela.

1 dag geleden
Afkeuring en instemming in Tweede Kamer na aanval VS op Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse militaire aanval op Venezuela kan in de Tweede Kamer op zowel afkeurende als instemmende reacties rekenen. Linkse partijen roepen het kabinet op het Amerikaanse optreden te veroordelen, de PVV reageert juist enthousiast.

1 dag geleden
Minister Van Weel: situatie Venezuela nog onduidelijk

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) volgt de ontwikkelingen in Venezuela "op de voet" laat hij weten op X. "De situatie in Caracas is nog onduidelijk", aldus de VVD-bewindsman, die niet ingaat op de claim van de Amerikaanse president Donald Trump dat de Venezolaanse leider Nicolás Maduro is opgepakt.

1 dag geleden
Van Oosten: geweld tegen hulpverleners is onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.

3 dagen geleden
Van Weel 'geschokt en bedroefd' door explosie in Zwitserse bar

DEN HAAG (ANP) - De explosie in de Zwitserse bar waarbij vermoedelijk tientallen mensen om het leven zijn gekomen, heeft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "geschokt en bedroefd". Op X deelt de demissionair bewindsman zijn condoleances "aan iedereen die geraakt is" door de ramp in het skioord Crans-Montana.

3 dagen geleden
Cultuurminister Moes vindt brand Vondelkerk 'groot verlies'

DEN HAAG (ANP) - De brand in de Vondelkerk in Amsterdam is een "groot verlies voor Nederland", vindt demissionair cultuurminister Gouke Moes (BBB). "Gelukkig zijn er voor zover bekend geen slachtoffers. Ik leef mee met de omwonenden", schrijft hij op X.

3 dagen geleden