Peking wil deal, maar niet tegen elke prijs
PEKING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn mogelijk erg dichtbij een handelsdeal met China. Dat zei president Donald Trump in een interview met televisiezender Fox News. Verder sprak Trump zijn steun uit voor zowel de Chinese president Xi Jinping als voor de demonstranten in Hongkong die protesteren tegen de groeiende invloed van China.
Xi is volgens Trump veel meer geïnteresseerd om een deal te sluiten dan hijzelf. "Ik sta niet te popelen om een deal. Xi wil een akkoord veel meer dan ik." Daarnaast benadrukte de Amerikaanse president dat een handelsdeal nooit "gelijk" kan zijn.
De Chinese president wil juist dat er een overeenkomst volgt op basis van gelijkheid en wederzijds respect. De Chinezen toonden zich op vrijdag bereid om verder aan de zogenoemde 'phase one'-handelsdeal te werken. Het land zal echter ook niet aarzelen om in te grijpen als dat nodig is, zo klonk het. Deze uitspraken volgden op het nieuws eerder deze week dat een voorlopig handelsakkoord dit jaar er niet meer in zit.
Nieuwe heffingen
Op de financiële markten wordt erg gelet op de kans op een handelsdeal en berichten over het tijdspad van de onderhandelingen. De Amerikaanse Kamer van Koophandel benadrukte dat het deelakkoord mogelijk niet rond komt voor 15 december, de datum waarop de nieuwste invoerheffingen op Chinese goederen ingaan.
De Amerikaanse president Donald Trump zei in de eerste helft van oktober al dat een akkoord was bereikt over een deal met China die de opmaat zou moeten zijn naar de beëindiging van de handelsoorlog tussen de landen. Peking benadrukte toen dat er nog niks op papier stond. Sindsdien wordt achter de schermen verder onderhandeld over het deelakkoord.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
59 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
10 uur geleden