Peking wil deal, maar niet tegen elke prijs
PEKING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn mogelijk erg dichtbij een handelsdeal met China. Dat zei president Donald Trump in een interview met televisiezender Fox News. Verder sprak Trump zijn steun uit voor zowel de Chinese president Xi Jinping als voor de demonstranten in Hongkong die protesteren tegen de groeiende invloed van China.
Xi is volgens Trump veel meer geïnteresseerd om een deal te sluiten dan hijzelf. "Ik sta niet te popelen om een deal. Xi wil een akkoord veel meer dan ik." Daarnaast benadrukte de Amerikaanse president dat een handelsdeal nooit "gelijk" kan zijn.
De Chinese president wil juist dat er een overeenkomst volgt op basis van gelijkheid en wederzijds respect. De Chinezen toonden zich op vrijdag bereid om verder aan de zogenoemde 'phase one'-handelsdeal te werken. Het land zal echter ook niet aarzelen om in te grijpen als dat nodig is, zo klonk het. Deze uitspraken volgden op het nieuws eerder deze week dat een voorlopig handelsakkoord dit jaar er niet meer in zit.
Nieuwe heffingen
Op de financiële markten wordt erg gelet op de kans op een handelsdeal en berichten over het tijdspad van de onderhandelingen. De Amerikaanse Kamer van Koophandel benadrukte dat het deelakkoord mogelijk niet rond komt voor 15 december, de datum waarop de nieuwste invoerheffingen op Chinese goederen ingaan.
De Amerikaanse president Donald Trump zei in de eerste helft van oktober al dat een akkoord was bereikt over een deal met China die de opmaat zou moeten zijn naar de beëindiging van de handelsoorlog tussen de landen. Peking benadrukte toen dat er nog niks op papier stond. Sindsdien wordt achter de schermen verder onderhandeld over het deelakkoord.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
4 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
8 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
10 uur geleden