Peking wil deal, maar niet tegen elke prijs
PEKING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn mogelijk erg dichtbij een handelsdeal met China. Dat zei president Donald Trump in een interview met televisiezender Fox News. Verder sprak Trump zijn steun uit voor zowel de Chinese president Xi Jinping als voor de demonstranten in Hongkong die protesteren tegen de groeiende invloed van China.
Xi is volgens Trump veel meer geïnteresseerd om een deal te sluiten dan hijzelf. "Ik sta niet te popelen om een deal. Xi wil een akkoord veel meer dan ik." Daarnaast benadrukte de Amerikaanse president dat een handelsdeal nooit "gelijk" kan zijn.
De Chinese president wil juist dat er een overeenkomst volgt op basis van gelijkheid en wederzijds respect. De Chinezen toonden zich op vrijdag bereid om verder aan de zogenoemde 'phase one'-handelsdeal te werken. Het land zal echter ook niet aarzelen om in te grijpen als dat nodig is, zo klonk het. Deze uitspraken volgden op het nieuws eerder deze week dat een voorlopig handelsakkoord dit jaar er niet meer in zit.
Nieuwe heffingen
Op de financiële markten wordt erg gelet op de kans op een handelsdeal en berichten over het tijdspad van de onderhandelingen. De Amerikaanse Kamer van Koophandel benadrukte dat het deelakkoord mogelijk niet rond komt voor 15 december, de datum waarop de nieuwste invoerheffingen op Chinese goederen ingaan.
De Amerikaanse president Donald Trump zei in de eerste helft van oktober al dat een akkoord was bereikt over een deal met China die de opmaat zou moeten zijn naar de beëindiging van de handelsoorlog tussen de landen. Peking benadrukte toen dat er nog niks op papier stond. Sindsdien wordt achter de schermen verder onderhandeld over het deelakkoord.
Meer uit Financieel
PANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.
3 uur geleden