Pegida-voorman probeert opnieuw een koran te verbranden in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld probeert zaterdag opnieuw een koran te verbranden in Arnhem. Hij is van plan dit rond 14.00 uur te doen op een door de gemeente aangewezen plek onder de Nelson Mandelabrug.
Bij de demonstratie zal veel politie op de been zijn, volgens de gemeente zo'n zeshonderd agenten. Twee eerdere pogingen van Wagensveld om een koran te verbranden in de Gelderse hoofdstad gingen niet door. De eerste keer omdat er ongeregeldheden uitbraken, waardoor de bijeenkomst beëindigd moest worden. De tweede keer werd de demonstratie op voorhand verboden door burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch.
Locoburgemeester Paul Smeulders, die zaterdag waarneemt, meldde dat de koranverbranding zaterdag vooralsnog doorgaat omdat de politie nog geen reden ziet deze af te lasten. Eerder zei hij een koranverbranding "walgelijk" te vinden, maar hij benadrukte tegelijkertijd dat het demonstratierecht de hoeksteen van de democratie is.
Smeulders heeft ter voorbereiding gesprekken gevoerd met Arnhemse sleutelfiguren om uit te leggen waarom de demonstratie is toegestaan, maar ook om te horen wat zij ervan vinden en wat zij van de gemeente verwachten. Stichting Islamitisch Centrum Arnhem-Zuid liet eerder aan Omroep Gelderland weten dat Arnhemse moslims tegelijkertijd met het protest van Wagensveld zaterdag gratis korans uitdelen in het centrum van de stad.
Meer uit Binnenland
RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
12 uur geleden