Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman probeert opnieuw een koran te verbranden in Arnhem

Pegida-voorman probeert opnieuw een koran te verbranden in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld probeert zaterdag opnieuw een koran te verbranden in Arnhem. Hij is van plan dit rond 14.00 uur te doen op een door de gemeente aangewezen plek onder de Nelson Mandelabrug.

Bij de demonstratie zal veel politie op de been zijn, volgens de gemeente zo'n zeshonderd agenten. Twee eerdere pogingen van Wagensveld om een koran te verbranden in de Gelderse hoofdstad gingen niet door. De eerste keer omdat er ongeregeldheden uitbraken, waardoor de bijeenkomst beƫindigd moest worden. De tweede keer werd de demonstratie op voorhand verboden door burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch.

Locoburgemeester Paul Smeulders, die zaterdag waarneemt, meldde dat de koranverbranding zaterdag vooralsnog doorgaat omdat de politie nog geen reden ziet deze af te lasten. Eerder zei hij een koranverbranding "walgelijk" te vinden, maar hij benadrukte tegelijkertijd dat het demonstratierecht de hoeksteen van de democratie is.

Smeulders heeft ter voorbereiding gesprekken gevoerd met Arnhemse sleutelfiguren om uit te leggen waarom de demonstratie is toegestaan, maar ook om te horen wat zij ervan vinden en wat zij van de gemeente verwachten. Stichting Islamitisch Centrum Arnhem-Zuid liet eerder aan Omroep Gelderland weten dat Arnhemse moslims tegelijkertijd met het protest van Wagensveld zaterdag gratis korans uitdelen in het centrum van de stad.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe en Friesland.

26 minuten geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

3 uur geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

11 uur geleden
Raad voor de rechtspraak: hack onhandig, maar niet ontregelend

DEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.

12 uur geleden
Politie: geweld bij bollendak Utrecht deels niet volgens regels

UTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.

13 uur geleden
VU 'aangedaan' door ervaringen studenten met misdragende student

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.

13 uur geleden