
Pegida-voorman probeert opnieuw een koran te verbranden in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld probeert zaterdag opnieuw een koran te verbranden in Arnhem. Hij is van plan dit rond 14.00 uur te doen op een door de gemeente aangewezen plek onder de Nelson Mandelabrug.
Bij de demonstratie zal veel politie op de been zijn, volgens de gemeente zo'n zeshonderd agenten. Twee eerdere pogingen van Wagensveld om een koran te verbranden in de Gelderse hoofdstad gingen niet door. De eerste keer omdat er ongeregeldheden uitbraken, waardoor de bijeenkomst beëindigd moest worden. De tweede keer werd de demonstratie op voorhand verboden door burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch.
Locoburgemeester Paul Smeulders, die zaterdag waarneemt, meldde dat de koranverbranding zaterdag vooralsnog doorgaat omdat de politie nog geen reden ziet deze af te lasten. Eerder zei hij een koranverbranding "walgelijk" te vinden, maar hij benadrukte tegelijkertijd dat het demonstratierecht de hoeksteen van de democratie is.
Smeulders heeft ter voorbereiding gesprekken gevoerd met Arnhemse sleutelfiguren om uit te leggen waarom de demonstratie is toegestaan, maar ook om te horen wat zij ervan vinden en wat zij van de gemeente verwachten. Stichting Islamitisch Centrum Arnhem-Zuid liet eerder aan Omroep Gelderland weten dat Arnhemse moslims tegelijkertijd met het protest van Wagensveld zaterdag gratis korans uitdelen in het centrum van de stad.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
2 uur geledenBREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
16 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.
19 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.
20 uur geleden