Pegida-voorman probeert opnieuw een koran te verbranden in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld probeert zaterdag opnieuw een koran te verbranden in Arnhem. Hij is van plan dit rond 14.00 uur te doen op een door de gemeente aangewezen plek onder de Nelson Mandelabrug.
Bij de demonstratie zal veel politie op de been zijn, volgens de gemeente zo'n zeshonderd agenten. Twee eerdere pogingen van Wagensveld om een koran te verbranden in de Gelderse hoofdstad gingen niet door. De eerste keer omdat er ongeregeldheden uitbraken, waardoor de bijeenkomst beƫindigd moest worden. De tweede keer werd de demonstratie op voorhand verboden door burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch.
Locoburgemeester Paul Smeulders, die zaterdag waarneemt, meldde dat de koranverbranding zaterdag vooralsnog doorgaat omdat de politie nog geen reden ziet deze af te lasten. Eerder zei hij een koranverbranding "walgelijk" te vinden, maar hij benadrukte tegelijkertijd dat het demonstratierecht de hoeksteen van de democratie is.
Smeulders heeft ter voorbereiding gesprekken gevoerd met Arnhemse sleutelfiguren om uit te leggen waarom de demonstratie is toegestaan, maar ook om te horen wat zij ervan vinden en wat zij van de gemeente verwachten. Stichting Islamitisch Centrum Arnhem-Zuid liet eerder aan Omroep Gelderland weten dat Arnhemse moslims tegelijkertijd met het protest van Wagensveld zaterdag gratis korans uitdelen in het centrum van de stad.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
6 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
11 uur geleden