Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida doet nieuwe aanvraag voor koranverbranding in Arnhem

Pegida doet nieuwe aanvraag voor koranverbranding in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld wil op 23 maart opnieuw proberen een koran te verbranden in Arnhem. Hij heeft dat aangemeld bij de gemeente. Arnhem moet volgens een woordvoerder van burgemeester Ahmed Marcouch nog beoordelen of er toestemming wordt gegeven voor de koranverbranding.

Wagensveld wilde op 13 januari ook een koran verbranden op het Jansplein in de stad. Er kwamen echter heel veel tegendemonstranten opdagen, die niet naar een andere plek wilden gaan. Het kwam tot ongeregeldheden met de mobiele eenheid (ME), waarbij onder meer Wagensveld lichtgewond raakte. Uiteindelijk moest Marcouch de bijeenkomst met een noodbevel laten ontbinden.

De lokale fractie van DENK heeft voor woensdagavond een interpellatiedebat in de Arnhemse gemeenteraad aangevraagd over de gebeurtenissen op 13 januari. De fractie wil net als een aantal moslimorganisaties weten waarom Marcouch toestemming gaf voor de actie van Pegida. Marcouch verklaarde al dat het verbranden van korans in Nederland niet verboden is en dat de actie van Pegida onder het demonstratierecht valt. Er is vooraf veel overleg geweest over de actie, onder meer met politie, justitie en moslimgroepen, maar er was volgens hem geen reden voor een verbod.

Amnesty International staat achter de houding van Marcouch, blijkt uit een bericht op X. "Wij vinden het positief dat de burgemeester het geweld veroordeelt, dat gebeurt te weinig, en wij staan achter zijn besluit de demonstratie niet vooraf te verbieden. Want een verbod vanwege de inhoud, hoe stuitend dan ook, is in strijd met de mensenrechten", aldus Amnesty. Arnhem verwacht woensdagavond bij de raadsvergadering veel moslims als toehoorder.

Meer uit Binnenland

Wegen Nunspeet weer open ondanks grote natuurbrand 't Harde

NUNSPEET (ANP) - In de gemeente Nunspeet zijn de wegen die woensdag werden afgesloten als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand, weer vrijgegeven. De brand brak uit op militair oefenterrein 't Harde, ongeveer 10 kilometer verderop, en is donderdagochtend nog niet geblust. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat er donderdag in Nunspeet geen rook, maar wel een brandlucht hangt. "We zullen de brandgeur nog wel een paar dagen ruiken in Nunspeet."

12 minuten geleden
Noodverordening voor gebied natuurbrand Kessel

KESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.

53 minuten geleden
Brandweer moet op afstand brand 't Harde blussen door munitie

'T HARDE (ANP) - De brandweer kan op het militaire oefenterrein in 't Harde alleen vanaf de paden blussen, omdat er munitie in het veld ligt. Alleen gepantserde voertuigen van Defensie mogen uit veiligheidsoverwegingen het terrein op. De munitie kan door de warme grond ontploffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio aan een verslaggever ter plaatse. De brand is nog niet onder controle.

1 uur geleden
Burgemeester Peel en Maas vraagt mensen weg te blijven van brand

KESSEL (ANP) - Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas roept inwoners van zijn gemeente op weg te blijven bij de Heldense Bossen. In dat gebied tussen Kessel en Helden woedt momenteel een grote natuurbrand. "Het is daar niet veilig. Geef hulpdiensten de ruimte hun werk te doen."

2 uur geleden
Brand militair terrein 't Harde 'helaas niet kleiner geworden'

NUNSPEET (ANP) - De uitzonderlijk grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij het Gelderse 't Harde is de afgelopen nacht "helaas niet kleiner geworden", meldde een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdagochtend. "Vannacht is de brandweer bezig geweest met het beheersen en het bewaken van het vuur. De aankomende uren zijn cruciaal: de wind rukt aan, waardoor weer meer rook- en stankoverlast mogelijk is."

3 uur geleden
Aantal jongeren in jeugdzorg daalt voor het eerst in jaren

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kregen 477.000 jongeren jeugdzorg, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met uitzondering van het coronajaar 2020 is er voor het eerst sinds 2015 sprake van een daling. In dat jaar werden gemeenten verantwoordelijk voor de jeugdzorg en is het CBS de gegevens gaan bijhouden. Vooral het aantal jongeren met jeugdhulp en jeugdbescherming nam af, terwijl jeugdreclassering wel toenam.

4 uur geleden
CBS: 6000 eerste asielaanvragen in eerste kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar vroegen bijna 6000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maar wel minder dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.

4 uur geleden