Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida doet nieuwe aanvraag voor koranverbranding in Arnhem

Pegida doet nieuwe aanvraag voor koranverbranding in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld wil op 23 maart opnieuw proberen een koran te verbranden in Arnhem. Hij heeft dat aangemeld bij de gemeente. Arnhem moet volgens een woordvoerder van burgemeester Ahmed Marcouch nog beoordelen of er toestemming wordt gegeven voor de koranverbranding.

Wagensveld wilde op 13 januari ook een koran verbranden op het Jansplein in de stad. Er kwamen echter heel veel tegendemonstranten opdagen, die niet naar een andere plek wilden gaan. Het kwam tot ongeregeldheden met de mobiele eenheid (ME), waarbij onder meer Wagensveld lichtgewond raakte. Uiteindelijk moest Marcouch de bijeenkomst met een noodbevel laten ontbinden.

De lokale fractie van DENK heeft voor woensdagavond een interpellatiedebat in de Arnhemse gemeenteraad aangevraagd over de gebeurtenissen op 13 januari. De fractie wil net als een aantal moslimorganisaties weten waarom Marcouch toestemming gaf voor de actie van Pegida. Marcouch verklaarde al dat het verbranden van korans in Nederland niet verboden is en dat de actie van Pegida onder het demonstratierecht valt. Er is vooraf veel overleg geweest over de actie, onder meer met politie, justitie en moslimgroepen, maar er was volgens hem geen reden voor een verbod.

Amnesty International staat achter de houding van Marcouch, blijkt uit een bericht op X. "Wij vinden het positief dat de burgemeester het geweld veroordeelt, dat gebeurt te weinig, en wij staan achter zijn besluit de demonstratie niet vooraf te verbieden. Want een verbod vanwege de inhoud, hoe stuitend dan ook, is in strijd met de mensenrechten", aldus Amnesty. Arnhem verwacht woensdagavond bij de raadsvergadering veel moslims als toehoorder.

Meer uit Binnenland

Oplevering nieuwe fregatten van Damen loopt jaren vertraging op

DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.

14 minuten geleden
Misbruikwebsite Motherless weer online na ingrijpen OM

BREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.

55 minuten geleden
Westerwolde zeer bezorgd over nieuw toegangsbeleid azc Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.

1 uur geleden
Queerorganisaties vechten verwijdering accounts door Meta aan

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.

1 uur geleden
KNMI kan eerder en gerichter waarschuwen voor gevaarlijk weer

DE BILT (ANP) - Het KNMI kan vanaf woensdag "eerder en gerichter" waarschuwen voor gevaarlijk weer, doordat een wettelijke regeling is aangepast. Het weerinstituut meldt dat bijvoorbeeld burgers, veiligheidsregio's en waterschappen zich hierdoor beter kunnen voorbereiden op extreem weer.

1 uur geleden
Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".

2 uur geleden
Rekenkamer: veiligheidsplannen bestaan vooral op papier

DEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel geld uit voor veiligheid, maar of dat werkt en tot resultaat leidt, is onzeker. Dat constateert de Algemene Rekenkamer in de verantwoordingsstukken over 2025. De Nationale Veiligheidsstrategie is "op papier" een belangrijke basis, maar onduidelijk is wie de knopen doorhakt. Dat maakt de plannen kwetsbaar, aldus een van de drie Hoge Colleges van Staat.

2 uur geleden