Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida doet nieuwe aanvraag voor koranverbranding in Arnhem

Pegida doet nieuwe aanvraag voor koranverbranding in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld wil op 23 maart opnieuw proberen een koran te verbranden in Arnhem. Hij heeft dat aangemeld bij de gemeente. Arnhem moet volgens een woordvoerder van burgemeester Ahmed Marcouch nog beoordelen of er toestemming wordt gegeven voor de koranverbranding.

Wagensveld wilde op 13 januari ook een koran verbranden op het Jansplein in de stad. Er kwamen echter heel veel tegendemonstranten opdagen, die niet naar een andere plek wilden gaan. Het kwam tot ongeregeldheden met de mobiele eenheid (ME), waarbij onder meer Wagensveld lichtgewond raakte. Uiteindelijk moest Marcouch de bijeenkomst met een noodbevel laten ontbinden.

De lokale fractie van DENK heeft voor woensdagavond een interpellatiedebat in de Arnhemse gemeenteraad aangevraagd over de gebeurtenissen op 13 januari. De fractie wil net als een aantal moslimorganisaties weten waarom Marcouch toestemming gaf voor de actie van Pegida. Marcouch verklaarde al dat het verbranden van korans in Nederland niet verboden is en dat de actie van Pegida onder het demonstratierecht valt. Er is vooraf veel overleg geweest over de actie, onder meer met politie, justitie en moslimgroepen, maar er was volgens hem geen reden voor een verbod.

Amnesty International staat achter de houding van Marcouch, blijkt uit een bericht op X. "Wij vinden het positief dat de burgemeester het geweld veroordeelt, dat gebeurt te weinig, en wij staan achter zijn besluit de demonstratie niet vooraf te verbieden. Want een verbod vanwege de inhoud, hoe stuitend dan ook, is in strijd met de mensenrechten", aldus Amnesty. Arnhem verwacht woensdagavond bij de raadsvergadering veel moslims als toehoorder.

Meer uit Binnenland

Man (49) opgepakt om miljoenenfraude met subsidies tijdens corona

DEN HAAG (ANP) - Een 49-jarige man is woensdag opgepakt omdat hij voor ruim acht miljoen euro zou hebben gefraudeerd met de subsidieregeling Coronabanen in de Zorg (COZO), meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie maandag. Met die regeling kon extra zorgpersoneel worden ingehuurd tijdens de coronapandemie. Hij wordt ook verdacht van witwassen en valsheid in geschrifte.

43 minuten geleden
Burgerberaad geeft de politiek klimaatadvies en lesje samenwerken

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de Tweede Kamer hebben maandag een uitgebreid advies ontvangen van het Nationaal Burgerberaad Klimaat, opgesteld door 175 burgers die daar in zeven weekenden aan hebben gewerkt. Volgens onderzoeksbureau CE Delft kan het voorgestelde maatregelenpakket de broeikasgasuitstoot met 4 tot 12 procent verlagen.

1 uur geleden
ProRail: koperdief knipte zeven kabels door langs het spoor

UTRECHT (ANP) - De verdachte van de koperdiefstal op het treintraject tussen 't Harde en Zwolle heeft in totaal zeven kabels langs het spoor vernield. Halverwege maandagochtend zijn zes van de zeven kabels gerepareerd. "Vanwege de omvang van de schade kost het een hoop tijd om alles te repareren", meldt een woordvoerder van ProRail.

1 uur geleden
Kabinet trekt 250 miljoen euro extra uit voor wapensteun Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 250 miljoen euro uit om defensiemateriaal uit de VS voor Oekraïne te kopen. Dat heeft demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) maandag in Brussel aangekondigd. Aankopen via de VS zijn "de enige manier om in heel korte tijd meer munitie voor luchtverdediging die kant op te krijgen", zei Brekelmans.

3 uur geleden
Rover en Translink slepen aanbieder dure ov-kaarten voor rechter

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, zijn een rechtszaak gestart tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor "buitensporig hoge tarieven". Volgens de aanklagers zijn meerdere exploitanten door hun toedoen gestopt met het via websites aanbieden van te dure ov-chipkaarten en is Kings Online de laatste uitbater die een halt toegeroepen moet worden.

4 uur geleden
Treinverkeer van en naar Noord-Nederland ernstig verstoord

UTRECHT (ANP) - Van en naar Noord-Nederland rijden maandagochtend veel minder tot geen treinen, meldt ProRail. Het traject tussen Lelystad en Zwolle ligt sinds zondagavond plat, nadat daar veel schade aan het spoor was ontstaan door een poging tot koperdiefstal. Op de enige omreisroute, tussen Amersfoort en Barneveld, is een seinstoring ontstaan. "Hierdoor kunnen ook op dit traject minder treinen rijden", aldus de spoorbeheerder.

4 uur geleden
Treinhinder bij Zwolle door poging koperdiefstal nog tot middag

UTRECHT (ANP) - De treinhinder die is ontstaan door een poging tot koperdiefstal in Zwolle duurt naar verwachting nog tot het einde van maandagmiddag. In de NS-reisplanner, die maandagochtend vroeg is bijgewerkt, is te zien dat tot zeker 15.00 uur geen treinen rijden tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

5 uur geleden