Pedro leidt Brighton naar vijfde ronde in FA Cup
SHEFFIELD (ANP) - Voetballer João Pedro heeft Brighton & Hove Albion naar de vijfde ronde van de FA Cup geleid. De Braziliaan scoorde drie keer in de 5-2-zege bij Sheffield United, de hekkensluiter in de Premier League.
Brighton, dat speelde met Bart Verbruggen in het doel en Jan Paul van Hecke in de verdediging, kwam al vroeg op voorsprong door een doelpunt van Facundo Buonanotte. Pedro maakte er na bijna een half uur 2-0 van. Gustavo Hamer, oud-speler van Feyenoord en PEC Zwolle, scoorde voor de rust nog voor Sheffield en William Osula maakte diep in de extra tijd van de eerste helft gelijk. In de tweede helft zorgde Pedro voor nog eens twee doelpunten. Danny Welbeck bepaalde de eindstand met de vijfde treffer.
Luton Town schakelde Everton uit. De wedstrijd in Liverpool tussen de nummer 17 en nummer 18 uit de Premier League eindigde in 1-2.
Luton, met Tim Krul op doel, kwam op voorsprong door een eigen doelpunt van Vitaliy Mykolenko. Jack Harrison trok de stand in de tweede helft gelijk, maar Cauley Woodrow maakte in de blessuretijd de winnende voor Luton. Arnaut Danjuma viel in de slotfase nog in bij Everton.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
2 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
15 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
17 uur geleden