PEC-verdediger Lam in voorlopige selectie EK-debutant Finland
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle-verdediger Thomas Lam is opgenomen in de voorlopige EK-selectie van Finland, dat voor het eerst gaat deelnemen aan een EK voetbal. De 27-jarige Lam behoort tot de 26-koppige selectie van bondscoach Markku Kanerva.
Finland speelt over anderhalve week een oefenwedstrijd tegen Zweden, waarna de definitieve selectie wordt bekendgemaakt.
Lam kwam afgelopen seizoen tot 24 duels voor PEC. Daarin was hij drie keer trefzeker en was hij goed voor één assist.
Pukki
De Finnen spelen hun eerste EK-wedstrijd tegen Denemarken, waarna Rusland en België de tegenstanders zijn.
Kanerva heeft "goede hoop" dat hij tijdens het EK ook kan beschikken over spits Teemu Pukki. "We moeten zien hoe zijn enkel het houdt als hij weer volledig meetraint. Maar ik ben heel positief dat hij fit is als het EK begint", aldus Kanerva.
De 31-jarige Pukki, die uitkomt voor het Engelse Norwich City, maakte liefst tien doelpunten in tien EK-kwalificatiewedstrijden. Met Norwich werd Pukki kampioen van het Championship.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
21 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
22 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden