PEC is 'gedrag fans meer dan zat' en roept op tot verandering
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle baalt van de gebeurtenissen van afgelopen zondag, meldt de hekkensluiter in een verklaring op de eigen website. De club uit Overijssel roept de aanhang op de club tijdens de laatste acht speelronden "op een positieve wijze te supporten in de strijd om handhaving".
Zondag werd de verloren thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-2) zo'n 10 minuten stilgelegd omdat fans van PEC met bier en vuurwerk gooiden. "Het is een kleine groep die het verpest voor een uitverkocht stadion. PEC is het gedrag meer dan zat", aldus de nummer 18 van de Eredivisie.
"Daarnaast wordt de club op verschillende manieren gedupeerd. Zo wordt het team in kansrijke positie voor een resultaat uit de flow van de wedstrijd gehaald en schaden deze gedragingen het imago van de club. Bovendien ontving de club door het gedrag van deze zeer kleine minderheid al meerdere boetes dit seizoen. Geld dat de club heel goed voor andere zaken kan gebruiken."
Er loopt een onderzoek naar de misdragingen van de fans. De club zegt alles in het werk te stellen om de daders te pakken om hen passende straffen op te leggen.
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse nationale voetbalelftal moet het de komende Nations League-wedstrijden zonder Alexander Isak stellen. De 27-jarige spits van Liverpool moet het trainingskamp van zijn land met een lichte blessure verlaten, meldt de Zweedse bond.
9 minuten geledenWIJDEWORMER (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben een eenvoudige overwinning geboekt op bezoek bij AZ. De ploeg van trainer Corina Dekker won met 5-0 en verstevigde daarmee de koppositie in de Vrouwen Eredivisie.
1 uur geledenDEBRECEN (ANP) - De Ierse verdediger Jimmy Dunne is aangewezen als een van de twee reservekeepers voor de Nations League-wedstrijd van zijn land zondagavond tegen Israël. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven, nadat de Ierse doelman Gavin Bazunu besloot niet te spelen. Hij ontbreekt in de selectie.
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
19 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
21 uur geleden