PEC is 'gedrag fans meer dan zat' en roept op tot verandering
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle baalt van de gebeurtenissen van afgelopen zondag, meldt de hekkensluiter in een verklaring op de eigen website. De club uit Overijssel roept de aanhang op de club tijdens de laatste acht speelronden "op een positieve wijze te supporten in de strijd om handhaving".
Zondag werd de verloren thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-2) zo'n 10 minuten stilgelegd omdat fans van PEC met bier en vuurwerk gooiden. "Het is een kleine groep die het verpest voor een uitverkocht stadion. PEC is het gedrag meer dan zat", aldus de nummer 18 van de Eredivisie.
"Daarnaast wordt de club op verschillende manieren gedupeerd. Zo wordt het team in kansrijke positie voor een resultaat uit de flow van de wedstrijd gehaald en schaden deze gedragingen het imago van de club. Bovendien ontving de club door het gedrag van deze zeer kleine minderheid al meerdere boetes dit seizoen. Geld dat de club heel goed voor andere zaken kan gebruiken."
Er loopt een onderzoek naar de misdragingen van de fans. De club zegt alles in het werk te stellen om de daders te pakken om hen passende straffen op te leggen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
4 uur geleden