Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pavlidis genomineerd voor Puskás Award met doelpunt na slalom

Pavlidis genomineerd voor Puskás Award met doelpunt na slalom

ZÜRICH (ANP) - De Griekse spits Vangelis Pavlidis van AZ maakt kans op de Puskás Award, de prijs voor het mooiste doelpunt ter wereld van dit jaar. Pavlidis is genomineerd met de goal die hij op de slotdag van afgelopen seizoen in de Eredivisie (16 mei) voor Willem II maakte tegen Fortuna Sittard.

De Griek kreeg vlak voor rust op zo'n 25 meter van het doel de bal en begon daarna aan een slalom langs heel wat spelers van Fortuna. Pavlidis maakte het vervolgens prachtig af. Hij leidde Willem II zo naar een 2-1-overwinning, waardoor de Tilburgers zich veilig speelden.

Pavlidis behoort tot de elf genomineerden voor de Puskás Award. De Griek, die Willem II afgelopen zomer verruilde voor AZ, heeft concurrentie van onder anderen Riyad Mahrez (Manchester City) en Erik Lamela (Tottenham Hotspur). De Colombiaan Luis Díaz werd genomineerd met een doeltreffende omhaal op de Copa América tegen Brazilië en de Tsjech Patrik Schick dingt mee met het doelpunt dat hij vrijwel vanaf de middenlijn op het EK maakte tegen Schotland. De mondiale voetbalfederatie FIFA nomineerde ook drie doelpunten van vrouwen.

Voetbalfans kunnen op hun favoriete goal stemmen via de website van de UEFA. Die stemmen tellen voor de helft mee, de andere helft komt van een internationale jury bestaande uit oud-voetballers. De Puskás Award wordt op 17 januari uitgereikt tijdens het FIFA-gala The Best, samen met de prijzen voor onder meer de beste voetballer en voetbalster ter wereld van 2021.

De award voor het mooiste doelpunt is vernoemd naar de Hongaar Ferenc Puskás, oud-speler van Real Madrid.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

8 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

8 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

9 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

10 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

10 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

10 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

12 uur geleden