Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pavlidis genomineerd voor Puskás Award met doelpunt na slalom

Pavlidis genomineerd voor Puskás Award met doelpunt na slalom

ZÜRICH (ANP) - De Griekse spits Vangelis Pavlidis van AZ maakt kans op de Puskás Award, de prijs voor het mooiste doelpunt ter wereld van dit jaar. Pavlidis is genomineerd met de goal die hij op de slotdag van afgelopen seizoen in de Eredivisie (16 mei) voor Willem II maakte tegen Fortuna Sittard.

De Griek kreeg vlak voor rust op zo'n 25 meter van het doel de bal en begon daarna aan een slalom langs heel wat spelers van Fortuna. Pavlidis maakte het vervolgens prachtig af. Hij leidde Willem II zo naar een 2-1-overwinning, waardoor de Tilburgers zich veilig speelden.

Pavlidis behoort tot de elf genomineerden voor de Puskás Award. De Griek, die Willem II afgelopen zomer verruilde voor AZ, heeft concurrentie van onder anderen Riyad Mahrez (Manchester City) en Erik Lamela (Tottenham Hotspur). De Colombiaan Luis Díaz werd genomineerd met een doeltreffende omhaal op de Copa América tegen Brazilië en de Tsjech Patrik Schick dingt mee met het doelpunt dat hij vrijwel vanaf de middenlijn op het EK maakte tegen Schotland. De mondiale voetbalfederatie FIFA nomineerde ook drie doelpunten van vrouwen.

Voetbalfans kunnen op hun favoriete goal stemmen via de website van de UEFA. Die stemmen tellen voor de helft mee, de andere helft komt van een internationale jury bestaande uit oud-voetballers. De Puskás Award wordt op 17 januari uitgereikt tijdens het FIFA-gala The Best, samen met de prijzen voor onder meer de beste voetballer en voetbalster ter wereld van 2021.

De award voor het mooiste doelpunt is vernoemd naar de Hongaar Ferenc Puskás, oud-speler van Real Madrid.

Meer uit Voetbal

Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

1 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

1 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

2 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

2 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

3 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

3 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

6 uur geleden