Pavlidis bezorgt Willem II kostbare zege op RKC Waalwijk
TILBURG (ANP) - Willem II heeft onderin de Eredivisie een belangrijke overwinning behaald. Het elftal van trainer Zeljko Petrovic versloeg RKC Waalwijk met 1-0. Vangelis Pavlidis maakte in de beginfase van de tweede helft het doelpunt in Tilburg, waar voor het eerst sinds september weer een beperkt aantal toeschouwers welkom was.
Willem II blijft vijftiende met 25 punten. RKC Waalwijk staat een plaats hoger met 26 punten. Willem II heeft nu 3 punten meer dan nummer 16 VVV-Venlo en 4 punten meer dan nummer 17 FC Emmen. Die twee clubs komen dit weekeinde nog in actie. De nummer 16 moet play-offs spelen om handhaving veilig te stellen, de nummers 17 en 18 degraderen rechtstreeks.
De zege van Willem II was verdiend. Onder aanvoering van de 2000 enthousiaste fans zette de thuisploeg RKC direct onder druk. Sven van Beek leek de score in de 26e minuut te openen, maar hij kopte de bal tegen de lat.
Ook in de tweede helft bleef het initiatief bij Willem II. Pavlidis schoot de bal in de 54e minuut eerst nog tegen spits Kwasi Wriedt aan. In de rebound was hij wel trefzeker. Willem II liet daarna na om verder uit te lopen. RKC was via invaller Sylla Sow in de buurt van de gelijkmaker, maar keeper Arijanet Muric redde.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
36 minuten geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
2 uur geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
3 uur geleden