Paviljoen speeltuin Buutvrij nadert voltooiing
THOLEN - Wie langs de Brede School Tholen komt, kan er niet meer omheen. Het paviljoen van speeltuin Buutvrij. Al bij de eerste plannen in 2015 voor een grote speeltuin kwam het idee voor een ontmoetingsruimte ter sprake. En inmiddels vordert de bouw van het paviljoen gestaag. De buitenafwerking van het gebouw is zo goed als gereed en er wordt al flink gewerkt aan de afwerking in het gebouw.
Met het paviljoen wordt het straks eenvoudiger voor het bestuur van de speeltuinvereniging om de exploitatie van de speeltuin goed in te kunnen vullen. Om de speeltuin in goede conditie te houden en tijdig speeltoestellen te kunnen vervangen, is het nodig dat er structurele inkomsten worden gegenereerd.
Nog deze zomer kan er al gebruik gemaakt worden van het paviljoen. Een bezoek aan de speeltuin is dan te combineren met een bakje koffie en wat lekkers of een ijsje op de warme dagen. “Daarvoor moet er nog wel even flink gewerkt worden”, zegt Ruud Muijt, voorzitter van de speeltuinvereniging. Dit gebeurt door een groepje vrijwilligers en met steun van diverse bedrijven die de speeltuin een warm hart toedragen. “Zonder hen had het eenvoudigweg niet gekund”, gaat Ruud verder.
Ook het bestuur speelt een belangrijke rol in deze fase. Waar Ruud zijn handen vol heeft aan de afronding van de bouw, worden er regelmatig diverse activiteiten georganiseerd voor de kinderen in Tholen. Dit is veelal werk van Miranda van Haaften, bestuurslid, die dit samen met vrijwilligster Eva organiseert. Binnenkort staat er weer een gezellige dag speeltuin op het programma, natuurlijk rond het thema ‘Koningsdag’.
De gemeente Tholen heeft een bijdrage geleverd in het realiseren van de speeltuin en het paviljoen. Binnen enkele dagen wordt een gebruikersovereenkomst getekend waarmee in bruikleen komt van de speeltuin en de betrokken scholen Ter Tolne en de Regenboog.
“Nu de laatste euro’s nog! De bouw heeft door de ontwikkelingen in de bouwsector meer gekost en dat voelen we in onze portemonnee!” Dat Buutvrij nog graag in contact komt met potentiele sponsoren is duidelijk, maar die investeren dan in ieder geval in een levensvatbaar initiatief die echt iets betekend voor de samenleving. Regelmatig is de speeltuin vol met kinderen en ouders die even genieten van een momentje ontspanning en gezelligheid. “Daar doen we het voor”, sluit Miranda af.
Meer uit Tholen
[Advertorial] - De Thoolse Open Banen Dagen, die op 20 en 21 maart weer plaatsvinden, zijn uitgegroeid tot een belangrijk jaarlijks ontmoetingsmoment voor werkzoekenden en lokale Thoolse bedrijven. Tijdens deze vijfde editie openen acht bedrijven hun deuren. Bezoekers kunnen zonder verplichtingen kennismaken met het bedrijf en haar medewerkers.
20 minuten geledenOUD-VOSSEMEER - Was de container met huisraad en bouwafval die pontificaal voor de deur van gemeenschapshuis De Vossenkuil stond een voorteken voor de uitkomst van het Thools politiek debat? Om de lijsttrekkers nog een laatste kans te geven om hun partijprogramma over te brengen aan de inwoners, werd door Omroep Tholen voor de eerste keer het Thools politiek debat georganiseerd.
3 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Met gespannen gezichten aan de start en een frisse maartse wind over de dijk werd zaterdag de 77ste editie van de wielerronde van Oud-Vossemeer verreden. Het criterium over de klinkers van het dorp vormt al jaren de traditionele seizoensopening van het Zeeuwse wielerjaar en trok opnieuw een ijzersterk deelnemersveld. Start en finish lagen, net als de afgelopen jaren, op de Dorpsweg. Of het door de koude weersomstandigheden kwam of door iets anders: het publiek liet het helaas een beetje afweten. Jammer, want wie langs de kant stond, werd getrakteerd op mooie koersen.
22 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Michel Dietvorst en Perry Schuurbiers van Sign Masters.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Frans de Koning die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.
2 dagen geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.
2 dagen geleden