Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paviljoen speeltuin Buutvrij nadert voltooiing

Paviljoen speeltuin Buutvrij nadert voltooiing

THOLEN - Wie langs de Brede School Tholen komt, kan er niet meer omheen. Het paviljoen van speeltuin Buutvrij. Al bij de eerste plannen in 2015 voor een grote speeltuin kwam het idee voor een ontmoetingsruimte ter sprake. En inmiddels vordert de bouw van het paviljoen gestaag. De buitenafwerking van het gebouw is zo goed als gereed en er wordt al flink gewerkt aan de afwerking in het gebouw.

Met het paviljoen wordt het straks eenvoudiger voor het bestuur van de speeltuinvereniging om de exploitatie van de speeltuin goed in te kunnen vullen. Om de speeltuin in goede conditie te houden en tijdig speeltoestellen te kunnen vervangen, is het nodig dat er structurele inkomsten worden gegenereerd.

Nog deze zomer kan er al gebruik gemaakt worden van het paviljoen. Een bezoek aan de speeltuin is dan te combineren met een bakje koffie en wat lekkers of een ijsje op de warme dagen. “Daarvoor moet er nog wel even flink gewerkt worden”, zegt Ruud Muijt, voorzitter van de speeltuinvereniging. Dit gebeurt door een groepje vrijwilligers en met steun van diverse bedrijven die de speeltuin een warm hart toedragen. “Zonder hen had het eenvoudigweg niet gekund”, gaat Ruud verder.

Ook het bestuur speelt een belangrijke rol in deze fase. Waar Ruud zijn handen vol heeft aan de afronding van de bouw, worden er regelmatig diverse activiteiten georganiseerd voor de kinderen in Tholen. Dit is veelal werk van Miranda van Haaften, bestuurslid, die dit samen met vrijwilligster Eva organiseert. Binnenkort staat er weer een gezellige dag speeltuin op het programma, natuurlijk rond het thema ‘Koningsdag’.

De gemeente Tholen heeft een bijdrage geleverd in het realiseren van de speeltuin en het paviljoen. Binnen enkele dagen wordt een gebruikersovereenkomst getekend waarmee in bruikleen komt van de speeltuin en de betrokken scholen Ter Tolne en de Regenboog.

“Nu de laatste euro’s nog! De bouw heeft door de ontwikkelingen in de bouwsector meer gekost en dat voelen we in onze portemonnee!” Dat Buutvrij nog graag in contact komt met potentiele sponsoren is duidelijk, maar die investeren dan in ieder geval in een levensvatbaar initiatief die echt iets betekend voor de samenleving. Regelmatig is de speeltuin vol met kinderen en ouders die even genieten van een momentje ontspanning en gezelligheid. “Daar doen we het voor”, sluit Miranda af.

Meer uit Tholen

Monique veranderde haar tuin in een plek voor innerlijke rust en deelt die met anderen

OSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Monique Snepvangers van The garden of Mala.

1 uur geleden
Brandweer rukt uit voor containerbrand aan Stationsstraat

SINT PHILIPSLAND- De brandweer is vrijdagmiddag uitgerukt naar de Stationsstraat. Hier woedde brand in een container. De brandweerlieden hadden het vuur snel onder controle. De oorzaak van de brand is niet bekend.

2 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Doorkijkfoto met uitzicht op Tholen-stad’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.

4 uur geleden
Nieuwe dienstregeling: dit verandert er voor busreizigers op Tholen

THOLEN - EBS verzorgt vanaf zondag 13 december het busvervoer in Zeeland. Met de nieuwe concessie gaat ook een nieuwe dienstregeling in. Op Tholen vervallen lijnen en veranderen routes. Op andere trajecten komen er juist extra ritten bij.

1 dag geleden
Minder vacatures in Zeeland, maar personeelstekort blijft nog altijd groot

ZEELAND - Ondanks minder vacatures en iets meer werklozen blijven de personeelstekorten in Zeeland groot. Technologie, vergrijzing en maatschappelijke opgaven veranderen de vraag naar arbeid, blijkt uit het UWV-rapport Regio in Beeld 2026-2027.

1 dag geleden
Prins Leroy maakt tijdens modeshow nieuw motto Woaidaehen bekend

OUD-VOSSEMEER - Carnavalsvereniging De Vlooientrappers trapt zaterdag 7 november het Woaidaehenseizoen af met een modeshow in Café de Hoop. Die avond presenteert de club de nieuwe collectie tijdens Elluf-Elluf.

1 dag geleden
Levensvlag wordt opnieuw bij het gemeentehuis van Tholen gehesen

THOLEN - Bij het gemeentehuis van Tholen wordt maandag de Levensvlag gehesen. Met de jaarlijkse actie vragen de lokale werkgroep van Stichting Schreeuw om Leven, de NPV en afgevaardigden van de SGP en ChristenUnie aandacht voor de waarde en bescherming van ieder mensenleven.

2 dagen geleden