Paviljoen speeltuin Buutvrij nadert voltooiing
THOLEN - Wie langs de Brede School Tholen komt, kan er niet meer omheen. Het paviljoen van speeltuin Buutvrij. Al bij de eerste plannen in 2015 voor een grote speeltuin kwam het idee voor een ontmoetingsruimte ter sprake. En inmiddels vordert de bouw van het paviljoen gestaag. De buitenafwerking van het gebouw is zo goed als gereed en er wordt al flink gewerkt aan de afwerking in het gebouw.
Met het paviljoen wordt het straks eenvoudiger voor het bestuur van de speeltuinvereniging om de exploitatie van de speeltuin goed in te kunnen vullen. Om de speeltuin in goede conditie te houden en tijdig speeltoestellen te kunnen vervangen, is het nodig dat er structurele inkomsten worden gegenereerd.
Nog deze zomer kan er al gebruik gemaakt worden van het paviljoen. Een bezoek aan de speeltuin is dan te combineren met een bakje koffie en wat lekkers of een ijsje op de warme dagen. “Daarvoor moet er nog wel even flink gewerkt worden”, zegt Ruud Muijt, voorzitter van de speeltuinvereniging. Dit gebeurt door een groepje vrijwilligers en met steun van diverse bedrijven die de speeltuin een warm hart toedragen. “Zonder hen had het eenvoudigweg niet gekund”, gaat Ruud verder.
Ook het bestuur speelt een belangrijke rol in deze fase. Waar Ruud zijn handen vol heeft aan de afronding van de bouw, worden er regelmatig diverse activiteiten georganiseerd voor de kinderen in Tholen. Dit is veelal werk van Miranda van Haaften, bestuurslid, die dit samen met vrijwilligster Eva organiseert. Binnenkort staat er weer een gezellige dag speeltuin op het programma, natuurlijk rond het thema ‘Koningsdag’.
De gemeente Tholen heeft een bijdrage geleverd in het realiseren van de speeltuin en het paviljoen. Binnen enkele dagen wordt een gebruikersovereenkomst getekend waarmee in bruikleen komt van de speeltuin en de betrokken scholen Ter Tolne en de Regenboog.
“Nu de laatste euro’s nog! De bouw heeft door de ontwikkelingen in de bouwsector meer gekost en dat voelen we in onze portemonnee!” Dat Buutvrij nog graag in contact komt met potentiele sponsoren is duidelijk, maar die investeren dan in ieder geval in een levensvatbaar initiatief die echt iets betekend voor de samenleving. Regelmatig is de speeltuin vol met kinderen en ouders die even genieten van een momentje ontspanning en gezelligheid. “Daar doen we het voor”, sluit Miranda af.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.
41 minuten geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.
3 uur geledenTHOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."
19 uur geledenSINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.
23 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
1 dag geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geleden