Paus wil Myanmarese Aung San Suu Kyi onderdak bieden in Vaticaan
VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus is bereid om de Myanmarese oud-regeringsleider Aung San Suu Kyi op te vangen in het Vaticaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Het hoofd van de katholieke kerk zou tijdens zijn reis door Zuidoost-Azië hebben gezegd dat ze vrijgelaten moet worden en op onderdak kan rekenen in Vaticaanstad.
"We kunnen nu niet blijven zwijgen over Myanmar, er moet iets gebeuren", zei de paus volgens Corriere della Sera in gesprekken met jezuïeten die niet eerder openbaar waren gemaakt. De krant publiceert nu een deel van die gesprekken, die zijn opgeschreven door een Italiaanse priester die daarbij aanwezig was. "De toekomst van uw land moet vredig zijn, met respect voor de waardigheid en rechten van iedereen", zou de paus gezegd hebben tegen een jezuïet uit Myanmar.
Franciscus bracht in 2017 een bezoek aan Myanmar, waar Suu Kyi toen nog premier was. Ze werd in 2021 afgezet door het leger en zit momenteel in huisarrest. De paus zegt onlangs in Rome te hebben gesproken met de zoon van Suu Kyi en hem te hebben aangeboden dat hij de Nobelprijswinnares wil verwelkomen als ze wordt vrijgelaten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
5 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.
9 uur geleden