Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus wil Myanmarese Aung San Suu Kyi onderdak bieden in Vaticaan

Paus wil Myanmarese Aung San Suu Kyi onderdak bieden in Vaticaan

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus is bereid om de Myanmarese oud-regeringsleider Aung San Suu Kyi op te vangen in het Vaticaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Het hoofd van de katholieke kerk zou tijdens zijn reis door Zuidoost-Azië hebben gezegd dat ze vrijgelaten moet worden en op onderdak kan rekenen in Vaticaanstad.

"We kunnen nu niet blijven zwijgen over Myanmar, er moet iets gebeuren", zei de paus volgens Corriere della Sera in gesprekken met jezuïeten die niet eerder openbaar waren gemaakt. De krant publiceert nu een deel van die gesprekken, die zijn opgeschreven door een Italiaanse priester die daarbij aanwezig was. "De toekomst van uw land moet vredig zijn, met respect voor de waardigheid en rechten van iedereen", zou de paus gezegd hebben tegen een jezuïet uit Myanmar.

Franciscus bracht in 2017 een bezoek aan Myanmar, waar Suu Kyi toen nog premier was. Ze werd in 2021 afgezet door het leger en zit momenteel in huisarrest. De paus zegt onlangs in Rome te hebben gesproken met de zoon van Suu Kyi en hem te hebben aangeboden dat hij de Nobelprijswinnares wil verwelkomen als ze wordt vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

3 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

4 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

6 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

7 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

9 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

9 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

9 uur geleden