Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus wil Myanmarese Aung San Suu Kyi onderdak bieden in Vaticaan

Paus wil Myanmarese Aung San Suu Kyi onderdak bieden in Vaticaan

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus is bereid om de Myanmarese oud-regeringsleider Aung San Suu Kyi op te vangen in het Vaticaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Het hoofd van de katholieke kerk zou tijdens zijn reis door Zuidoost-Azië hebben gezegd dat ze vrijgelaten moet worden en op onderdak kan rekenen in Vaticaanstad.

"We kunnen nu niet blijven zwijgen over Myanmar, er moet iets gebeuren", zei de paus volgens Corriere della Sera in gesprekken met jezuïeten die niet eerder openbaar waren gemaakt. De krant publiceert nu een deel van die gesprekken, die zijn opgeschreven door een Italiaanse priester die daarbij aanwezig was. "De toekomst van uw land moet vredig zijn, met respect voor de waardigheid en rechten van iedereen", zou de paus gezegd hebben tegen een jezuïet uit Myanmar.

Franciscus bracht in 2017 een bezoek aan Myanmar, waar Suu Kyi toen nog premier was. Ze werd in 2021 afgezet door het leger en zit momenteel in huisarrest. De paus zegt onlangs in Rome te hebben gesproken met de zoon van Suu Kyi en hem te hebben aangeboden dat hij de Nobelprijswinnares wil verwelkomen als ze wordt vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

3 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

5 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

5 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

7 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

7 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

8 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

8 uur geleden