Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus wil Myanmarese Aung San Suu Kyi onderdak bieden in Vaticaan

Paus wil Myanmarese Aung San Suu Kyi onderdak bieden in Vaticaan

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus is bereid om de Myanmarese oud-regeringsleider Aung San Suu Kyi op te vangen in het Vaticaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Het hoofd van de katholieke kerk zou tijdens zijn reis door Zuidoost-Azië hebben gezegd dat ze vrijgelaten moet worden en op onderdak kan rekenen in Vaticaanstad.

"We kunnen nu niet blijven zwijgen over Myanmar, er moet iets gebeuren", zei de paus volgens Corriere della Sera in gesprekken met jezuïeten die niet eerder openbaar waren gemaakt. De krant publiceert nu een deel van die gesprekken, die zijn opgeschreven door een Italiaanse priester die daarbij aanwezig was. "De toekomst van uw land moet vredig zijn, met respect voor de waardigheid en rechten van iedereen", zou de paus gezegd hebben tegen een jezuïet uit Myanmar.

Franciscus bracht in 2017 een bezoek aan Myanmar, waar Suu Kyi toen nog premier was. Ze werd in 2021 afgezet door het leger en zit momenteel in huisarrest. De paus zegt onlangs in Rome te hebben gesproken met de zoon van Suu Kyi en hem te hebben aangeboden dat hij de Nobelprijswinnares wil verwelkomen als ze wordt vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

2 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

3 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

3 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

3 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

4 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

4 uur geleden