Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus wil Myanmarese Aung San Suu Kyi onderdak bieden in Vaticaan

Paus wil Myanmarese Aung San Suu Kyi onderdak bieden in Vaticaan

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus is bereid om de Myanmarese oud-regeringsleider Aung San Suu Kyi op te vangen in het Vaticaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Het hoofd van de katholieke kerk zou tijdens zijn reis door Zuidoost-Azië hebben gezegd dat ze vrijgelaten moet worden en op onderdak kan rekenen in Vaticaanstad.

"We kunnen nu niet blijven zwijgen over Myanmar, er moet iets gebeuren", zei de paus volgens Corriere della Sera in gesprekken met jezuïeten die niet eerder openbaar waren gemaakt. De krant publiceert nu een deel van die gesprekken, die zijn opgeschreven door een Italiaanse priester die daarbij aanwezig was. "De toekomst van uw land moet vredig zijn, met respect voor de waardigheid en rechten van iedereen", zou de paus gezegd hebben tegen een jezuïet uit Myanmar.

Franciscus bracht in 2017 een bezoek aan Myanmar, waar Suu Kyi toen nog premier was. Ze werd in 2021 afgezet door het leger en zit momenteel in huisarrest. De paus zegt onlangs in Rome te hebben gesproken met de zoon van Suu Kyi en hem te hebben aangeboden dat hij de Nobelprijswinnares wil verwelkomen als ze wordt vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

39 minuten geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

3 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

4 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

4 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

5 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

7 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

8 uur geleden