Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus wil dat klimaattop hoop geeft aan toekomstige generaties

Paus wil dat klimaattop hoop geeft aan toekomstige generaties

VATICAAN (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus vindt dat politieke leiders tijdens de COP26-klimaattop toekomstige generaties "concrete hoop" moeten geven met hun aanpak tegen klimaatverandering. Het is volgens de geestelijk leider van de rooms-katholieke kerk van belang dat "urgent" wordt gereageerd.

"Het is essentieel dat ieder van ons toegewijd is aan deze dringende koerswijziging", verklaarde de paus op BBC Radio. "De politieke besluitvormers die elkaar ontmoeten in Glasgow worden dringend opgeroepen om effectief te reageren op de huidige ecologische crisis."

Het is niet de eerste boodschap van de paus in aanloop naar de top die zondag begint. Eerder deze maand kwam hij samen met bijna veertig andere religieuze leiders met een oproep gericht aan de regeringsleiders voor "dringende, radicale en verantwoordelijke actie" om de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen.

Actie

De paus heeft al eerder opgeroepen tot actie tegen klimaatverandering en gesprekken daarover gevoerd met politieke leiders. Dat deed hij vrijdag opnieuw toen hij de Amerikaanse president Joe Biden, die dit weekend bij de G20-top in Rome is, ontving in het Vaticaan. Biden prees de paus onder meer voor zijn leiderschap in de strijd tegen klimaatverandering, aldus het Witte Huis.

Het overleg tussen de rooms-katholieke president en de paus duurde 1 uur en 15 minuten. Dat is langer dan gebruikelijk. Ook werd nog een kwartier uitgetrokken voor het maken van foto's en het uitwisselen van cadeaus. De ontmoetingen met oud-presidenten Donald Trump en Barack Obama duurden respectievelijk 30 en 50 minuten.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

2 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

3 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

8 uur geleden