Paus spreekt traditionele zegen uit voor kerst
VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus spreekt om 12.00 uur de traditionele zegen Urbi et Orbi (Voor de stad en voor de wereld) uit vanaf de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad. De zegening is overal op aarde via tv en radio te volgen.
De paus spreekt de zegen elk jaar uit op Pasen en met Kerstmis. Normaal gesproken doet hij dit vanaf het balkon van de Sint-Pieter en staat het plein voor de basiliek vol met toeschouwers. Vorig jaar bleef hij binnen en sprak hij het Urbi et Orbi uit vanuit de Aula der Zegeningen in het Apostolisch Paleis. Het beroemde plein voor de basiliek moest leeg blijven.
In zijn kerstboodschap riep de paus landen toen op hun coronavaccins te delen. De sociale en economische gevolgen van de pandemie vormden toen het belangrijkste thema van de kerstgroet van de paus.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
4 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
4 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
6 uur geleden