Paus spreekt traditionele zegen uit voor kerst
VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus spreekt om 12.00 uur de traditionele zegen Urbi et Orbi (Voor de stad en voor de wereld) uit vanaf de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad. De zegening is overal op aarde via tv en radio te volgen.
De paus spreekt de zegen elk jaar uit op Pasen en met Kerstmis. Normaal gesproken doet hij dit vanaf het balkon van de Sint-Pieter en staat het plein voor de basiliek vol met toeschouwers. Vorig jaar bleef hij binnen en sprak hij het Urbi et Orbi uit vanuit de Aula der Zegeningen in het Apostolisch Paleis. Het beroemde plein voor de basiliek moest leeg blijven.
In zijn kerstboodschap riep de paus landen toen op hun coronavaccins te delen. De sociale en economische gevolgen van de pandemie vormden toen het belangrijkste thema van de kerstgroet van de paus.
Meer uit Buitenland
DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
7 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
8 uur geleden