Paus spreekt traditionele zegen uit voor kerst
VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus spreekt om 12.00 uur de traditionele zegen Urbi et Orbi (Voor de stad en voor de wereld) uit vanaf de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad. De zegening is overal op aarde via tv en radio te volgen.
De paus spreekt de zegen elk jaar uit op Pasen en met Kerstmis. Normaal gesproken doet hij dit vanaf het balkon van de Sint-Pieter en staat het plein voor de basiliek vol met toeschouwers. Vorig jaar bleef hij binnen en sprak hij het Urbi et Orbi uit vanuit de Aula der Zegeningen in het Apostolisch Paleis. Het beroemde plein voor de basiliek moest leeg blijven.
In zijn kerstboodschap riep de paus landen toen op hun coronavaccins te delen. De sociale en economische gevolgen van de pandemie vormden toen het belangrijkste thema van de kerstgroet van de paus.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
7 uur geleden