Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus opent eucharistieviering in Brussel met 'goedemorgen'

Paus opent eucharistieviering in Brussel met 'goedemorgen'

BRUSSEL (ANP) - Met een monter "goedemorgen" opende paus Franciscus zondagmorgen in het Nederlands de eucharistieviering in het Brusselse Koning Boudewijnstadion. De viering, die hij zelf voorgaat, is het slotstuk van zijn vierdaagse bezoek aan België. In een witte Fiat 500 kwam hij in het stadion aan. Langs de weg werd hij toegejuicht door gelovigen.

Eenmaal in het stadion reed hij onder gejuich en applaus een rondje in zijn pausmobiel. Regelmatig stopte hij even om baby's en kinderen te zegenen. In het stadion zijn ongeveer 40.000 mensen aanwezig.

Een groot deel van de gelovige Belgische koninklijke familie woont de dienst bij, onder wie koning Filip en koningin Mathilde, hun dochter prinses Eléonore en koning Albert en koningin Paola.

Misbruik

Aan het begin van de mis heeft de paus Anna van Jezus zalig verklaard. Zij werd op 25 november 1545 in Medina del Campo geboren en stierf op 4 maart 1621 in Brussel. Ze heeft een bepalende rol gespeeld in de uitbreiding van de Karmelitaanse kloosterfamilie in Frankrijk en de Spaanse Nederlanden.

De paus ging tijdens de mis opnieuw in op het misbruik van kinderen binnen de katholieke kerk. "Er is geen plaats voor misbruik en geen plaats voor het toedekken van misbruik", zei hij onder andere in zijn preek. "Het misbruik moet worden veroordeeld en de misbruikers moeten worden geholpen om te genezen." Na deze woorden volgde luid applaus vanuit het stadion. "Het kwade moet niet verborgen worden. Het zijn allemaal arme zondaars", zei hij verder.

Paus Franciscus veroordeelde vrijdag al het misbruik in de katholieke kerk. "Misbruik van minderjarigen is een schande", zei de paus tijdens zijn bezoek aan het koninklijk paleis in het Brusselse Laken. Later die dag sprak de paus twee uur met Belgische slachtoffers van misbruik. "Ik heb hun lijden gehoord", zei hij zondag tijdens de mis. Over de gesprekken die de paus met hen had, is niets bekendgemaakt. De gesprekken zijn achter gesloten deuren gevoerd.

Meer uit Buitenland

Iraanse functionaris: 2000 mensen dood na protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".

1 uur geleden
Hongarije op 12 april naar de stembus

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.

1 uur geleden
Man die Noors paleis dreigde op te blazen krijgt 120 dagen cel

OSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.

1 uur geleden
Deense minister spreekt Rubio en Vance woensdag over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.

1 uur geleden
Iraanse minister: internet afgesloten om terrorisme te stoppen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.

3 uur geleden
Zelensky: honderdduizenden huishoudens zonder stroom na aanval

KYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.

3 uur geleden
Duitse bondskanselier houdt rekening met snelle val Iraans regime

BANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.

4 uur geleden