Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus Franciscus in stromende regen aangekomen in België

Paus Franciscus in stromende regen aangekomen in België

BRUSSEL (ANP) - Paus Franciscus is donderdagavond in de stromende regen geland op Melsbroek, het militaire deel van het vliegveld Zaventem. Daar werd hij verwelkomd door onder meer de Belgische koning Filip, koningin Mathilde en scheidend premier Alexander De Croo. De paus blijft vier dagen in België.

De paus werd buiten het zicht het vliegtuig uit geleid en kwam in een rolstoel weer in beeld. Bij het volkslied van het Vaticaan en daarna dat van België stond de paus uit zijn rolstoel op. De VRT zond de aankomst live uit.

Voor gelovigen is het bezoek van de paus een "vreugdevolle" gebeurtenis, zei De Croo eerder donderdag in de Belgische Kamer. "Maar velen verwachten ook vooral dat er een krachtig signaal komt." Het gaat om de slachtoffers van seksueel misbruik binnen de kerk, zei De Croo. "Ik wil dat die stem vertolkt wordt. Zij verwachten iets van de kerk als instituut. Zij verwachten dat er niet verder gezwegen wordt."

Bijeenkomst met slachtoffers

De Croo kijkt uit naar de boodschap die de paus "daartoe zal brengen", zei hij in de Kamer. "En dan spreek ik vooral in naam van de slachtoffers."

De paus heeft tijdens zijn bezoek een uur ingeruimd om met een aantal slachtoffers van seksueel geweld binnen de kerk te praten. Het is onbekend waar en wanneer die bijeenkomst is. Dat leidt in België tot irritatie, zo meldden diverse Belgische media. Over het misbruik is jarenlang gezwegen en nu ook over een bijeenkomst met slachtoffers daarover, luidt de kritiek.

Na de officiële ontvangst staat er donderdagavond niets meer gepland. Vrijdag bezoekt de paus de twee universiteiten in Leuven. De faculteit Letteren van de KU Leuven heeft de regenboogvlag uitgehangen voor het pausbezoek, meldt de VRT. "Want hier hoort iedereen er ten volle bij", meldt de faculteit op Facebook.

Meer uit Buitenland

Hamas bereid tot machtsoverdracht aan overgangsbestuur

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.

48 minuten geleden
Deel EU-parlement wil uitstel stemming deal VS om Groenland

BRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.

1 uur geleden
Deense premier dankt bondgenoten voor militaire steun Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.

1 uur geleden
Nog niet alle stembureaus Oeganda open, volgens oppositie expres

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.

1 uur geleden
'Grote zorgen' Rusland over Europese troepen in Groenland

BRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.

1 uur geleden
Internetblokkade Iran gaat zevende dag in

TEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.

2 uur geleden
Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

7 uur geleden