Paus Franciscus in stromende regen aangekomen in België
BRUSSEL (ANP) - Paus Franciscus is donderdagavond in de stromende regen geland op Melsbroek, het militaire deel van het vliegveld Zaventem. Daar werd hij verwelkomd door onder meer de Belgische koning Filip, koningin Mathilde en scheidend premier Alexander De Croo. De paus blijft vier dagen in België.
De paus werd buiten het zicht het vliegtuig uit geleid en kwam in een rolstoel weer in beeld. Bij het volkslied van het Vaticaan en daarna dat van België stond de paus uit zijn rolstoel op. De VRT zond de aankomst live uit.
Voor gelovigen is het bezoek van de paus een "vreugdevolle" gebeurtenis, zei De Croo eerder donderdag in de Belgische Kamer. "Maar velen verwachten ook vooral dat er een krachtig signaal komt." Het gaat om de slachtoffers van seksueel misbruik binnen de kerk, zei De Croo. "Ik wil dat die stem vertolkt wordt. Zij verwachten iets van de kerk als instituut. Zij verwachten dat er niet verder gezwegen wordt."
Bijeenkomst met slachtoffers
De Croo kijkt uit naar de boodschap die de paus "daartoe zal brengen", zei hij in de Kamer. "En dan spreek ik vooral in naam van de slachtoffers."
De paus heeft tijdens zijn bezoek een uur ingeruimd om met een aantal slachtoffers van seksueel geweld binnen de kerk te praten. Het is onbekend waar en wanneer die bijeenkomst is. Dat leidt in België tot irritatie, zo meldden diverse Belgische media. Over het misbruik is jarenlang gezwegen en nu ook over een bijeenkomst met slachtoffers daarover, luidt de kritiek.
Na de officiële ontvangst staat er donderdagavond niets meer gepland. Vrijdag bezoekt de paus de twee universiteiten in Leuven. De faculteit Letteren van de KU Leuven heeft de regenboogvlag uitgehangen voor het pausbezoek, meldt de VRT. "Want hier hoort iedereen er ten volle bij", meldt de faculteit op Facebook.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
8 uur geleden