Paus Franciscus in stromende regen aangekomen in België
BRUSSEL (ANP) - Paus Franciscus is donderdagavond in de stromende regen geland op Melsbroek, het militaire deel van het vliegveld Zaventem. Daar werd hij verwelkomd door onder meer de Belgische koning Filip, koningin Mathilde en scheidend premier Alexander De Croo. De paus blijft vier dagen in België.
De paus werd buiten het zicht het vliegtuig uit geleid en kwam in een rolstoel weer in beeld. Bij het volkslied van het Vaticaan en daarna dat van België stond de paus uit zijn rolstoel op. De VRT zond de aankomst live uit.
Voor gelovigen is het bezoek van de paus een "vreugdevolle" gebeurtenis, zei De Croo eerder donderdag in de Belgische Kamer. "Maar velen verwachten ook vooral dat er een krachtig signaal komt." Het gaat om de slachtoffers van seksueel misbruik binnen de kerk, zei De Croo. "Ik wil dat die stem vertolkt wordt. Zij verwachten iets van de kerk als instituut. Zij verwachten dat er niet verder gezwegen wordt."
Bijeenkomst met slachtoffers
De Croo kijkt uit naar de boodschap die de paus "daartoe zal brengen", zei hij in de Kamer. "En dan spreek ik vooral in naam van de slachtoffers."
De paus heeft tijdens zijn bezoek een uur ingeruimd om met een aantal slachtoffers van seksueel geweld binnen de kerk te praten. Het is onbekend waar en wanneer die bijeenkomst is. Dat leidt in België tot irritatie, zo meldden diverse Belgische media. Over het misbruik is jarenlang gezwegen en nu ook over een bijeenkomst met slachtoffers daarover, luidt de kritiek.
Na de officiële ontvangst staat er donderdagavond niets meer gepland. Vrijdag bezoekt de paus de twee universiteiten in Leuven. De faculteit Letteren van de KU Leuven heeft de regenboogvlag uitgehangen voor het pausbezoek, meldt de VRT. "Want hier hoort iedereen er ten volle bij", meldt de faculteit op Facebook.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
19 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
4 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
5 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
8 uur geleden