Paus aangekomen in Luxemburg
LUXEMBURG (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus is aangekomen in Luxemburg. Hij brengt een kort bezoek aan het groothertogdom en reist later op de dag door naar België, waar hij onder meer slachtoffers zal ontmoeten van seksueel misbruik door geestelijken.
De paus landde op luchthaven Luxemburg-Findel. Hij heeft ontmoetingen op de agenda staan met groothertog Henri en premier Luc Frieden. Ook ontmoet hij gelovigen in een kathedraal in hoofdstad Luxemburg.
De 87-jarige Franciscus begroette donderdagochtend de journalisten aan boord van zijn chartervlucht, maar liep dit keer niet door het toestel om ze persoonlijk te begroeten. Hij maakte duidelijk daar niet fit genoeg voor te zijn. De paus herstelt van griep en heeft ook andere klachten.
Franciscus wordt donderdagavond verwacht in België. Hij ontmoet daar vrijdagochtend koning Filip en premier Alexander De Croo.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
37 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
2 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
3 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
4 uur geleden