Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus aangekomen in Luxemburg

Paus aangekomen in Luxemburg

LUXEMBURG (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus is aangekomen in Luxemburg. Hij brengt een kort bezoek aan het groothertogdom en reist later op de dag door naar België, waar hij onder meer slachtoffers zal ontmoeten van seksueel misbruik door geestelijken.

De paus landde op luchthaven Luxemburg-Findel. Hij heeft ontmoetingen op de agenda staan met groothertog Henri en premier Luc Frieden. Ook ontmoet hij gelovigen in een kathedraal in hoofdstad Luxemburg.

De 87-jarige Franciscus begroette donderdagochtend de journalisten aan boord van zijn chartervlucht, maar liep dit keer niet door het toestel om ze persoonlijk te begroeten. Hij maakte duidelijk daar niet fit genoeg voor te zijn. De paus herstelt van griep en heeft ook andere klachten.

Franciscus wordt donderdagavond verwacht in België. Hij ontmoet daar vrijdagochtend koning Filip en premier Alexander De Croo.

Meer uit Buitenland

Olieprijzen stijgen door onzekere vooruitzichten wapenstilstand

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.

28 minuten geleden
Amerikaanse minister van Marine verlaat onmiddellijk functie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.

2 uur geleden
Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

6 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

6 uur geleden
Trump: Iran ziet op mijn verzoek af van executies van vrouwen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.

7 uur geleden
Iraanse toponderhandelaar eist einde blokkade door VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.

7 uur geleden
Griekse politici kunnen vervolgd worden in fraudezaak met EU-geld

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.

8 uur geleden