Paus aangekomen in Luxemburg
LUXEMBURG (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus is aangekomen in Luxemburg. Hij brengt een kort bezoek aan het groothertogdom en reist later op de dag door naar België, waar hij onder meer slachtoffers zal ontmoeten van seksueel misbruik door geestelijken.
De paus landde op luchthaven Luxemburg-Findel. Hij heeft ontmoetingen op de agenda staan met groothertog Henri en premier Luc Frieden. Ook ontmoet hij gelovigen in een kathedraal in hoofdstad Luxemburg.
De 87-jarige Franciscus begroette donderdagochtend de journalisten aan boord van zijn chartervlucht, maar liep dit keer niet door het toestel om ze persoonlijk te begroeten. Hij maakte duidelijk daar niet fit genoeg voor te zijn. De paus herstelt van griep en heeft ook andere klachten.
Franciscus wordt donderdagavond verwacht in België. Hij ontmoet daar vrijdagochtend koning Filip en premier Alexander De Croo.
Meer uit Buitenland
BUTLER (ANP/RTR) - Door een vliegtuigongeluk in de Amerikaanse staat Missouri zijn twaalf mensen omgekomen. Volgens de staatspolitie gebeurde het ongeval nabij de Butler Memorial Airport.
55 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR/DPA) - In Genève is een demonstratie tegen de aankomende G7-top uitgelopen op een confrontatie met de politie. Demonstranten gooiden met flessen, stenen, stukken beton en vuurwerk naar de politie, die reageerde met traangas en waterkanonnen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een botsing tussen twee helikopters boven de Braziliaanse stad Rio de Janeiro zijn zeker zes mensen om het leven gekomen, meldt de brandweer.
1 uur geledenBERN (ANP) - Er komt geen bevolkingslimiet in Zwitserland. De Zwitserse bevolking heeft een voorstel daartoe verworpen in een referendum. 55 procent stemde tegen het plan.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen en geweervuur hebben zondag minstens zes Palestijnen in de Gazastrook het leven gekost, aldus lokale gezondheidsfunctionarissen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Na de nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon trekt de Iraanse onderhandelaar Mohammed Bagher Ghalibaf de onderhandelingen met de Verenigde Staten in twijfel, net nu een deal tussen de beide landen dichtbij leek. In een bericht op X schrijft hij dat het "niet mogelijk is om door te gaan op de ingeslagen weg".
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Volgens de Libanese autoriteiten zijn daarbij zeker drie mensen omgekomen.
8 uur geleden