Paus aangekomen in Luxemburg
LUXEMBURG (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus is aangekomen in Luxemburg. Hij brengt een kort bezoek aan het groothertogdom en reist later op de dag door naar België, waar hij onder meer slachtoffers zal ontmoeten van seksueel misbruik door geestelijken.
De paus landde op luchthaven Luxemburg-Findel. Hij heeft ontmoetingen op de agenda staan met groothertog Henri en premier Luc Frieden. Ook ontmoet hij gelovigen in een kathedraal in hoofdstad Luxemburg.
De 87-jarige Franciscus begroette donderdagochtend de journalisten aan boord van zijn chartervlucht, maar liep dit keer niet door het toestel om ze persoonlijk te begroeten. Hij maakte duidelijk daar niet fit genoeg voor te zijn. De paus herstelt van griep en heeft ook andere klachten.
Franciscus wordt donderdagavond verwacht in België. Hij ontmoet daar vrijdagochtend koning Filip en premier Alexander De Croo.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
2 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
4 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
5 uur geleden