Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus aangekomen in Luxemburg

Paus aangekomen in Luxemburg

LUXEMBURG (ANP/RTR/AFP) - Paus Franciscus is aangekomen in Luxemburg. Hij brengt een kort bezoek aan het groothertogdom en reist later op de dag door naar België, waar hij onder meer slachtoffers zal ontmoeten van seksueel misbruik door geestelijken.

De paus landde op luchthaven Luxemburg-Findel. Hij heeft ontmoetingen op de agenda staan met groothertog Henri en premier Luc Frieden. Ook ontmoet hij gelovigen in een kathedraal in hoofdstad Luxemburg.

De 87-jarige Franciscus begroette donderdagochtend de journalisten aan boord van zijn chartervlucht, maar liep dit keer niet door het toestel om ze persoonlijk te begroeten. Hij maakte duidelijk daar niet fit genoeg voor te zijn. De paus herstelt van griep en heeft ook andere klachten.

Franciscus wordt donderdagavond verwacht in België. Hij ontmoet daar vrijdagochtend koning Filip en premier Alexander De Croo.

Meer uit Buitenland

IRG: Iran heeft controle over scheepvaart Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.

19 minuten geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schending bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.

45 minuten geleden
Trump zegt dat blokkade Straat van Hormuz maar even duurt

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.

1 uur geleden
Mogelijk honderden burgerdoden door aanval Nigeriaans leger

MAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Trump: VS gaan Straat van Hormuz blokkeren en controleren

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.

2 uur geleden
Alle Amerikaanse delegatieleden vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.

3 uur geleden
Meer dan de helft van de Hongaarse kiezers bracht al een stem uit

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De opkomst voor de parlementsverkiezingen in Hongarije is ongekend hoog. Tegen 13.00 uur heeft al 54,14 procent van de Hongaarse stemgerechtigden een stem uitgebracht, meldt de landelijke kiescommissie. Dat is beduidend hoger dan op dat moment van de dag in 2022, tijdens de vorige verkiezingen. Toen lag het percentage op 40,01 procent.

3 uur geleden