
Pauline de Bok geeft lezing over haar nieuwe boek
GOES - In het kader van de maand van het natuurboek geeft Pauline de Bok zaterdag 22 mei een lezing over haar nieuwe boek ‘De poel’ in boekhandel De Koperen Tuin in Goes.
Er kunnen vanwege de coronamaatregelen maximaal dertig personen aanwezig zijn bij de lezing, die om 14.00 uur begint. De toegang bedraagt vijf euro.
Ecosysteem
Pauline de Bok studeerde theologie en filosofie. Ze is vertaler en schrijver van literaire non-fictie en woont afwisselend in Amsterdam en op het Oost-Duitse platteland. In ‘De poel’ trekt ze zich terug op het noordoost-Duitse platteland, waar ze rondscharrelt op haar erf, omringd door bossen, meren en industriële landbouw. Ze zoomt in op de levende wezens met wie ze haar plek deelt, van de grote dieren waar ze op jaagt tot het gewemel en gekrioel dat een mensenoog nauwelijks ziet. Al jaren krijgt het ecosysteem klap na klap. Waar zijn de fazanten, wijnbergslakken, oranjetipjes en wespennesten gebleven? Voor het eerst in twintig jaar blijft de poel achter de koeienstal droog, gespannen vraagt ze zich af of de boerenzwaluwen wel zullen terugkeren.
Meer uit Beveland
GOES - Een man is woensdag 10 september met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht na een medische noodsituatie in Goes.
46 minuten geledenWOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.
14 uur geledenVLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.
19 uur geledenHEINKENSZAND - Heel de maand september is in de hal van het gemeentehuis werk te bewonderen van glaskunstenaar Rinus Rentmeester.
21 uur geledenGOES - Vrijdagavond 12 september staat de Goese binnenstad opnieuw in het teken van de WEA Stadsloop. Voor twee iconen van het evenement wordt deze 28e editie echter een bijzondere: Ferdy Weemaes (69) en Acronius Kramer (72) doen na bijna dertig jaar een stapje terug. "Het is mooi geweest. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan," zeggen de organisatoren.
23 uur geledenGOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."
1 dag geledenKRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.
1 dag geleden